Domů » Bleskovky » Neházejte svoje Pebble do žita. Projekt Rebble je má vrátit do života

Neházejte svoje Pebble do žita. Projekt Rebble je má vrátit do života

Na konci roku 2016 koupila společnost Fitbit konkurenčního výrobce nositelné elektroniky Pebble, z této akvizice si vzala zejména patenty, software a několik zaměstnanců. Bohužel Pebble tímto krokem prakticky skončil; zrušil své chystané produkty, ostatním zastavil podporu a začal omezovat funkce navázané na cloud. Nyní ale možná opět nastane důvod vytáhnout svoje Pebble z šuplíku.

Nový život díky zakladateli Pebble

Zakladatel a bývalý ředitel Pebble Eric Migicovsky rozjel projekt Rebble, který má udržet legendární platformu naživu. Pokud se vše podaří, mělo by být v blízké budoucnosti možné přepnout aplikace a firmware ke spolupráci s novou službou Rebble Web Services. Uživatelé si budou muset vytvořit nový účet Rebble, většina dat z Pebble účtů ale má být zachována. Po přechodu na Rebble:

 • Bude obchod aplikací Pebble nahrazen obchodem Rebble
 • Časová osa bude nadále fungovat, některé aplikace nicméně budou potřebovat zásah vývojářů
 • Pebble Health bude stále funkční
 • Z počasí a diktování se stanou placené funkce
 • Bohužel nebudou fungovat některé SMS a mailové funkce na iOS

Eric Migicovsky vyzývá všechny majitele hodinek Pebble a zejména vývojáře k zaregistrování na stránkách Rebble.io, aby mohlo dojít k propojení starých a nových účtů. Počet registrací také dá firmě představu o zájmu uživatelů a vývojářů prodloužit Pebble život, který by měl být značně omezen na konci tohoto měsíce, kdy Fitbit zcela odpojí všechny staré servery se službami Pebble.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. Pebble som mal rád na svoju dobu fantastické. To čo sa stalo má len utvrdilo že sa mám radšej uberať k silnejšiej značke z dôvodu podpory

 2. Souhlas, pebble mám stále na ruce ( time steel ) a jsou prostě top – marně za ně hledám náhradu :(
  Kdyby někho o něčem věděl, dejte vědět ( výdrž alespoň 4 dny, stále zapnutý displej, na sport i do společnosti – žádný čínský plasťáky )
  Pokud nebude nic, pak asi pujdu do garminu – nový vivoactive 3 nevypadaj špatně, ale radši bych fénix 5S Plus, ale za 17 papírů fakt ne :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).