Cena:

NCSettings: Náhrada za SBSettings do notifikační oblasti

Majitelé jablečných zařízení s jailbreakem si velice oblíbily utilitu SBSettings, skrze kterou lze snadno aktivovat a vypínat jednotlivé moduly, měnit jas nebo třeba skrývat nepotřebné ikony aplikací na hlavní obrazovce. Sám jsem SBSeetings používal zhruba dva roky a byl jsem s tímto nástrojem velice spokojený. Nabídka SBSettings se dala libovolně upravit, v Cydii navíc bylo dostupných několik stovek grafických kabátků, takže si na své přišel opravdu každý.

 
SBSettings se skinem Bold Retina

Od našeho čtenáře s přezdívkou Stannik jsem pod jednou z bleskovek dostal tip na nástroj NCSettings, který nabízí obdobné možnosti jako SBSettings, ale s tím rozdílem, že je integrovaný přímo v notifikačním centru.

Po krátkém otestování mi NCSettings padl do oka a SBSettings jsem se rozhodl odinstalovat. Přišel jsem tím sice o některá systémová nastavení, ale na druhou stranu jsem získal přehledný ovládací panel v notifikační oblasti, se kterým mohu rychle měnit jas a vypínat jednotlivé moduly.

  
NCSettings najdete v Cydii…

Pokud chcete NCSettings vyzkoušet, vyhledejte si tento název v Cydii a následně nainstalujte. Poté je ještě nutné v nabídce Nastavení – Oznámení přesunout položku NCSettings na první místo do aktivních aplikací. NCSettings do nastavení přidá další záložku, skrze kterou je možné nakonfigurovat, jaké aktivátory se budou v nabídce zobrazovat.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.