Domů » Bleskovky » Návštěvník z jiné galaxie: Společnost Kyocera představila koncept flexibilního smartphonu

Návštěvník z jiné galaxie: Společnost Kyocera představila koncept flexibilního smartphonu

Společnost Kyocera je v mobilním průmyslu známá svými odolnými smartphony, o jejichž mediální propagaci se stará ultimátní dobrodruh a spisovatel Bear Grylls. Japonský výrobce však stále časteji dokazuje, že mu nejsou cizí ani pokročilé technologie, o čemž se mohli přesvědčit i návštěvníci letošní výstavy CEATEC Japan. K vidění zde byl koncept smartphonu s názvem Proteus, jehož hlavním úkolem je naznačit budoucí směr vývoje u mobilních zařízení.

 

Téměř celou čelní stranu smartphonu tvoří flexibilní AMOLED displej s minimálními okraji. Konstrukční idea vychází z možnosti fixace zařízení na zápěstí, kde zároveň poslouží jako chytrý náramek. Za tímto účelem bude zadní strana osazena senzory pro snímání tepové frekvence a čidlem pro měření teploty. Transformaci konceptu do podoby reálného produktu brání nevyzrálé technologie a raný vývoj flexibilních akumulátorů. Ten však inženýři Kyocery hodlají obejít segmentovanými články, což by mohlo ve finále celý projekt výrazně posunout.

Díky podobným konceptům je více než zřejmé, že smartphony v budoucnu čeká výrazná proměna. Otázkou však zůstává, kdy k onomu milníku dojde a jak na něj zareaguje široká veřejnost.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. fantazia – dufam toto pojde velmi rychlo do predaja v nejakej praktickej forme

  2. Aleš Příhoda (neregistrovaný)

    Něco podobného se před lety považovalo za sci-fi.. Dnes už ty technologie (hlavně tedy flexibilní display) jsou o něco dál a začíná se to blížit realitě..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).