Návrat legendy. Sledujte první záběry z remake Prince of Persia: Sands of Time

prince of persia remake 11

Po sérii náznaků a úniků jsme se v rámci dnešní digitální prezentace Ubisoft Forward dočkali oficiálního oznámení remaku Prince z Persie. Vývojáři z Ubisoftu se rozhodli kompletně přepracovat jeden z nejpopulárnějších dílů série s podtitulem Sands of Time. Titul by měl nabídnout moderní vizuální zpracování a vylepšenou hratelnost, která však ctí originál z roku 2003.

Původní příběh v novém zpracování

Remake, stejně jako původní hra, sleduje příběh bezejmenného prince, jehož otec vyplenil Maharádžovo město. Během útoku princ nalezne artefakt zvaný Dýka času, zatímco jeho armáda získá přístup k přesýpacím hodinám obsahujícím Písky času.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake Official Trailer | Ubisoft Forward 2020 | Ubisoft [NA]

Artefakty jsou převezeny do sultánova paláce, kde zrádný vezír přiměje prince, aby Písky času vypustil, čímž nechtěně přemění obyvatele města na divoká monstra. Spolu s Maharádžovou dcerou Farah se princ musí pokusit dát věci zase do pořádku.

Hratelnost se bude i tentokrát skládat z akrobatických pasáží, zapeklitých hádanek, soubojů s nepřáteli a chybět pochopitelně nebude ani možnost převíjet čas ve chvíli, kdy hráč udělá chybu. Tvůrci pozměnili ovládání i chování kamery, aby hra odpovídala moderním standardům. K dispozici však bude také původní ovládací schéma.

Nepřehlédněte: Vrátí se legendární Prince of Persia? Objevují se falešné stopy i nadějné náznaky

Vizuální stránka budí rozpaky

Fanoušky jistě potěší, že roli prince si stejně jako v originálu střihne Yuri Lowenthal. Orientální prostředí, v němž se titul odehrává, byl mělo hráče pohltit díky realistické grafice a vylepšených efektům. Z řad fanoušků však zatím zaznívají spíše rozpaky, zveřejněná ukázka totiž podle mnohých z nich neodpovídá současným standardům, na které jsou zvyklí z jiných her od francouzského vydavatele.

Titul vychází 21. ledna 2021 na PC, Xbox One a PS4, verze pro next-gen konzole a nejspíše i pro Nintendo Switch dorazí později.

 

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku