Domů » Bleskovky » Návrat legendy: Vyšel Transport Tycoon pro Android a iOS

Návrat legendy: Vyšel Transport Tycoon pro Android a iOS

Aktualizováno 3. října, 13:55

Tak jsme se konečně dočkali a pro zařízení s Androidem a iOS dnes vyšel očekávaný titul Transport Tycoon, který je přímo optimalizovaný pro dotykové displeje. Jedná se o předělávku původní hry s novou grafikou uzpůsobenou pro ovládání na telefonech a tabletech.

Autoři si za hru nechají zaplatit, pro Android ji pořídíte za 147 Kč, nicméně například na redakční LG G2 se nám ji zatím nedaří zakoupit (zařízení není kompatibilní s touto verzí) a stejnou hlášku vidíme i na HTC One a Samsungu Galaxy S4).

- -

Verze pro iOS je optimalizována pro iPhone, iPod Touch a tablety iPad s iOS 5.1 a vyšší. V přepočtu vás přijde na zhruba 180 Kč (6,99 EUR). Pro Android je k dispozici verze 0.8.1, pro iOS pak 0.1.0, což značí, že titul ještě zdaleka nemusí být hotový a může obsahovat chyby.

Původní text

V roce 1994 vstoupila do světa her legenda s názvem Transport Tycoon. Ta má dodnes miliony fanoušků po celém světě a stále má co nabídnout, náš šéfredaktor Jirka Hrma u ní i teď tráví dlouhé hodiny hraní. Jde o strategii, v níž budujete vlastní dopravní společnost a během virtuálních 100 let se snažíte rozdrtit konkurenci, vydělávat co nejvíce peněz a stát se gigantem v oboru. Toho docílíte přepravováním surovin a lidí po silnicích, kolejích, vodě i vzduchu… zkrátka všemi známými prostředky hromadné dopravy.

 

Autor hry, Chris Sawyer, před nedávnem oznámil oficiální port pro Android a iOS. Pro první jmenovaný systém je již k dispozici předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné.


Takhle vypadá Transport Tycoon v chystané mobilní verzi

Studio Origin8 stojící za vývojem původní hry naopak slíbilo, že se na tuto oblast zaměří a pokusí se přinést co nejlepší optimalizaci pro dotykové obrazovky. Termín vydání hry se blíží – autoři prozradili, že Transport Tycoon pro Android a iOS vyjde už 2. října. Pokud vás zajímá, jak bude hra vypadat, podívejte se na přiložený trailer.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

10 komentářů

  1. Pro Android a na videu je iPad?

  2. „K dispozici je již předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné. “

    Má podporu S-pen(AirView) a ovláda sa bez problémov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).