Návrat legendy: Vyšel Transport Tycoon pro Android a iOS

Aktualizováno 3. října, 13:55

Tak jsme se konečně dočkali a pro zařízení s Androidem a iOS dnes vyšel očekávaný titul Transport Tycoon, který je přímo optimalizovaný pro dotykové displeje. Jedná se o předělávku původní hry s novou grafikou uzpůsobenou pro ovládání na telefonech a tabletech.

Autoři si za hru nechají zaplatit, pro Android ji pořídíte za 147 Kč, nicméně například na redakční LG G2 se nám ji zatím nedaří zakoupit (zařízení není kompatibilní s touto verzí) a stejnou hlášku vidíme i na HTC One a Samsungu Galaxy S4).

- -

Verze pro iOS je optimalizována pro iPhone, iPod Touch a tablety iPad s iOS 5.1 a vyšší. V přepočtu vás přijde na zhruba 180 Kč (6,99 EUR). Pro Android je k dispozici verze 0.8.1, pro iOS pak 0.1.0, což značí, že titul ještě zdaleka nemusí být hotový a může obsahovat chyby.

Původní text

V roce 1994 vstoupila do světa her legenda s názvem Transport Tycoon. Ta má dodnes miliony fanoušků po celém světě a stále má co nabídnout, náš šéfredaktor Jirka Hrma u ní i teď tráví dlouhé hodiny hraní. Jde o strategii, v níž budujete vlastní dopravní společnost a během virtuálních 100 let se snažíte rozdrtit konkurenci, vydělávat co nejvíce peněz a stát se gigantem v oboru. Toho docílíte přepravováním surovin a lidí po silnicích, kolejích, vodě i vzduchu… zkrátka všemi známými prostředky hromadné dopravy.

 

Autor hry, Chris Sawyer, před nedávnem oznámil oficiální port pro Android a iOS. Pro první jmenovaný systém je již k dispozici předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné.


Takhle vypadá Transport Tycoon v chystané mobilní verzi

Studio Origin8 stojící za vývojem původní hry naopak slíbilo, že se na tuto oblast zaměří a pokusí se přinést co nejlepší optimalizaci pro dotykové obrazovky. Termín vydání hry se blíží – autoři prozradili, že Transport Tycoon pro Android a iOS vyjde už 2. října. Pokud vás zajímá, jak bude hra vypadat, podívejte se na přiložený trailer.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

10 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Pro Android a na videu je iPad?

 2. mino (neregistrovaný)

  „K dispozici je již předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné. “

  Má podporu S-pen(AirView) a ovláda sa bez problémov.

  • mceza (neregistrovaný)

   OTTD jsem hrával na Windows Mobile a na dotykovém Symbianu a bylo to docela dobrý, ale i tak žádná sláva. Chtělo by to trochu předělat UI pro dotykáče.

  • mino (neregistrovaný)

   s S penom v poho, s rukou je to nepohodlne…len aby to potom už nebola úplne iná hra keď to prerobia

  • uni (neregistrovaný)

   mino: To nic nemění na tom, že na 99% jiných přístrojích bez s-pen to „není úplně pohodlné“. S-pen emuluji práci s kurzorem, to je něco trochu jiného.

  • TomasNM (neregistrovaný)

   Tak,kto nema S-pen,pripojit BT mysku a ide sa.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   V autobuse třeba viď ? :D To už rovnou můžu hrát na pc

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *