Domů » Bleskovky » Návrat legendy: Vyšel Transport Tycoon pro Android a iOS

Návrat legendy: Vyšel Transport Tycoon pro Android a iOS

Aktualizováno 3. října, 13:55

Tak jsme se konečně dočkali a pro zařízení s Androidem a iOS dnes vyšel očekávaný titul Transport Tycoon, který je přímo optimalizovaný pro dotykové displeje. Jedná se o předělávku původní hry s novou grafikou uzpůsobenou pro ovládání na telefonech a tabletech.

Autoři si za hru nechají zaplatit, pro Android ji pořídíte za 147 Kč, nicméně například na redakční LG G2 se nám ji zatím nedaří zakoupit (zařízení není kompatibilní s touto verzí) a stejnou hlášku vidíme i na HTC One a Samsungu Galaxy S4).

- -

Verze pro iOS je optimalizována pro iPhone, iPod Touch a tablety iPad s iOS 5.1 a vyšší. V přepočtu vás přijde na zhruba 180 Kč (6,99 EUR). Pro Android je k dispozici verze 0.8.1, pro iOS pak 0.1.0, což značí, že titul ještě zdaleka nemusí být hotový a může obsahovat chyby.

Původní text

V roce 1994 vstoupila do světa her legenda s názvem Transport Tycoon. Ta má dodnes miliony fanoušků po celém světě a stále má co nabídnout, náš šéfredaktor Jirka Hrma u ní i teď tráví dlouhé hodiny hraní. Jde o strategii, v níž budujete vlastní dopravní společnost a během virtuálních 100 let se snažíte rozdrtit konkurenci, vydělávat co nejvíce peněz a stát se gigantem v oboru. Toho docílíte přepravováním surovin a lidí po silnicích, kolejích, vodě i vzduchu… zkrátka všemi známými prostředky hromadné dopravy.

 

Autor hry, Chris Sawyer, před nedávnem oznámil oficiální port pro Android a iOS. Pro první jmenovaný systém je již k dispozici předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné.


Takhle vypadá Transport Tycoon v chystané mobilní verzi

Studio Origin8 stojící za vývojem původní hry naopak slíbilo, že se na tuto oblast zaměří a pokusí se přinést co nejlepší optimalizaci pro dotykové obrazovky. Termín vydání hry se blíží – autoři prozradili, že Transport Tycoon pro Android a iOS vyjde už 2. října. Pokud vás zajímá, jak bude hra vypadat, podívejte se na přiložený trailer.

Transport Tycoon Arriving October 2013 To iOS

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

10 komentářů

 1. Pro Android a na videu je iPad?

  • Martin (neregistrovaný)

   Tak když může autor použít screenshot z Locomotion…

  • Přesně tak, to není Transport Tycoon. Auto TT(D) asi už nezažil :)

  • Martin Pavlović

   Za obě chyby se omlouvám a už jsem je opravil :)

 2. „K dispozici je již předělávka open-source verze Open Transport Tycoon Deluxe, není ale příliš uzpůsobena pro ovládání na dotykovém displeji a hraní tak není úplně pohodlné. “

  Má podporu S-pen(AirView) a ovláda sa bez problémov.

  • OTTD jsem hrával na Windows Mobile a na dotykovém Symbianu a bylo to docela dobrý, ale i tak žádná sláva. Chtělo by to trochu předělat UI pro dotykáče.

  • s S penom v poho, s rukou je to nepohodlne…len aby to potom už nebola úplne iná hra keď to prerobia

  • mino: To nic nemění na tom, že na 99% jiných přístrojích bez s-pen to „není úplně pohodlné“. S-pen emuluji práci s kurzorem, to je něco trochu jiného.

  • Tak,kto nema S-pen,pripojit BT mysku a ide sa.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   V autobuse třeba viď ? :D To už rovnou můžu hrát na pc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).