Domů » Bleskovky » Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

S příchodem Androidu 4.1 „Jelly Bean“ skončila oficiální podpora pro Adobe Flash a příslušná aplikace byla stažena z Obchodu Play. Instalační soubor byl však nadále ke stažení na stránkách adobe.com a po instalaci vše fungovalo jako u starších verzí systému. Tento způsob přestal být funkční u nejaktuálnějšího Androidu 4.4 „KitKat“, naštěstí se již objevila alternativní cesta.


Funkční Adobe Flash v prohlížeči Dolphin

Jak na to?

1) Stáhněte si z Obchodu Play prohlížeč Dolphin Browser (odkaz).
2) Zkontrolujte, jestli se spolu s ním stáhl i plugin Dolphin Jetpack, pokud ne, nainstalujte jej (odkaz).
3) Následně nezapomeňte Dolphin Jetpack aktivovat (první položka v Nastavení prohlížeče).
4) Stáhněte si z tohoto odkazu modifikovaný instalační soubor aplikace Adobe Flash, přesuňte jej do telefonu a zde dohledejte pomocí libovolného správce souborů. Poté je samozřejmě potřeba provést instalaci.
5) Otevřete Prohlížeč Dolphin a v nastavení vyhledejte položku „Obsah webu“. V této podnabídce naleznete možnost aktivovat Flash (přehrávač Flash).
6) Hotovo! Funkčnost můžete otestovat například na této stránce.

Nezapomeňte, že je potřeba v nastavení vašeho zařízení vyhleda nabídku „zabezpečení“ a zde povolit instalaci z neznámých zdrojů. Pokud nejste pokročilým uživatelem, doporučujeme po provedení postupu tuto položku deaktivovat, předejdete tím problémům způsobeným instalací škodlivých balíčků. Postup by měl být funkční se všema zařízeními s Androidem 4.4. Více informací naleznete v příslušném vlákně na diskuzním fóru xda-developers.com a celý postup autor upraveného instalačního balíčku také zaznamenal na video. My jsme celý postup otestovali na redakčním Samsungu Galaxy S4 a vše fungovalo bez potíží.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments