Domů » Bleskovky » Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

S příchodem Androidu 4.1 „Jelly Bean“ skončila oficiální podpora pro Adobe Flash a příslušná aplikace byla stažena z Obchodu Play. Instalační soubor byl však nadále ke stažení na stránkách adobe.com a po instalaci vše fungovalo jako u starších verzí systému. Tento způsob přestal být funkční u nejaktuálnějšího Androidu 4.4 „KitKat“, naštěstí se již objevila alternativní cesta.


Funkční Adobe Flash v prohlížeči Dolphin

Jak na to?

1) Stáhněte si z Obchodu Play prohlížeč Dolphin Browser (odkaz).
2) Zkontrolujte, jestli se spolu s ním stáhl i plugin Dolphin Jetpack, pokud ne, nainstalujte jej (odkaz).
3) Následně nezapomeňte Dolphin Jetpack aktivovat (první položka v Nastavení prohlížeče).
4) Stáhněte si z tohoto odkazu modifikovaný instalační soubor aplikace Adobe Flash, přesuňte jej do telefonu a zde dohledejte pomocí libovolného správce souborů. Poté je samozřejmě potřeba provést instalaci.
5) Otevřete Prohlížeč Dolphin a v nastavení vyhledejte položku „Obsah webu“. V této podnabídce naleznete možnost aktivovat Flash (přehrávač Flash).
6) Hotovo! Funkčnost můžete otestovat například na této stránce.

Nezapomeňte, že je potřeba v nastavení vašeho zařízení vyhleda nabídku „zabezpečení“ a zde povolit instalaci z neznámých zdrojů. Pokud nejste pokročilým uživatelem, doporučujeme po provedení postupu tuto položku deaktivovat, předejdete tím problémům způsobeným instalací škodlivých balíčků. Postup by měl být funkční se všema zařízeními s Androidem 4.4. Více informací naleznete v příslušném vlákně na diskuzním fóru xda-developers.com a celý postup autor upraveného instalačního balíčku také zaznamenal na video. My jsme celý postup otestovali na redakčním Samsungu Galaxy S4 a vše fungovalo bez potíží.

How to Install Flash Player on Any Android KitKat Phone!

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. Unnamed (neregistrovaný)

  Instaloval jsem to přibližně před 10 dny a vše je funkční na těchto zařízeních: Samsung Galaxy S3 mini, S4, Note II a Galaxy Nexus 7 2013 (kde je poslední verze Androidu 4.4.2.).

 2. Flash mi na nexuse 4 ide aj v opere aj firefoxe

 3. Václav (neregistrovaný)

  Tak na HTC ONE mi to bohužel nefunguje.

  • Sa-ff-a (neregistrovaný)

   Na HTC ONE odzkouseno a funguje jak ma

  • VÁCLAV (neregistrovaný)

   Mě to opravdu nefunguje. Dost flash v mobilu potřebuju, není možné, že bych měl něco špatně v nastavení?

 4. michal (neregistrovaný)

  tak na videa ve flashi na uloz.to (live) to nefunguje jen černá obrazovka …. :-( škoda!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).