Domů » Bleskovky » Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

Návod: Jak zprovoznit Flash na Androidu 4.4 „KitKat“

S příchodem Androidu 4.1 „Jelly Bean“ skončila oficiální podpora pro Adobe Flash a příslušná aplikace byla stažena z Obchodu Play. Instalační soubor byl však nadále ke stažení na stránkách adobe.com a po instalaci vše fungovalo jako u starších verzí systému. Tento způsob přestal být funkční u nejaktuálnějšího Androidu 4.4 „KitKat“, naštěstí se již objevila alternativní cesta.


Funkční Adobe Flash v prohlížeči Dolphin

Jak na to?

1) Stáhněte si z Obchodu Play prohlížeč Dolphin Browser (odkaz).
2) Zkontrolujte, jestli se spolu s ním stáhl i plugin Dolphin Jetpack, pokud ne, nainstalujte jej (odkaz).
3) Následně nezapomeňte Dolphin Jetpack aktivovat (první položka v Nastavení prohlížeče).
4) Stáhněte si z tohoto odkazu modifikovaný instalační soubor aplikace Adobe Flash, přesuňte jej do telefonu a zde dohledejte pomocí libovolného správce souborů. Poté je samozřejmě potřeba provést instalaci.
5) Otevřete Prohlížeč Dolphin a v nastavení vyhledejte položku „Obsah webu“. V této podnabídce naleznete možnost aktivovat Flash (přehrávač Flash).
6) Hotovo! Funkčnost můžete otestovat například na této stránce.

Nezapomeňte, že je potřeba v nastavení vašeho zařízení vyhleda nabídku „zabezpečení“ a zde povolit instalaci z neznámých zdrojů. Pokud nejste pokročilým uživatelem, doporučujeme po provedení postupu tuto položku deaktivovat, předejdete tím problémům způsobeným instalací škodlivých balíčků. Postup by měl být funkční se všema zařízeními s Androidem 4.4. Více informací naleznete v příslušném vlákně na diskuzním fóru xda-developers.com a celý postup autor upraveného instalačního balíčku také zaznamenal na video. My jsme celý postup otestovali na redakčním Samsungu Galaxy S4 a vše fungovalo bez potíží.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

  1. Unnamed (neregistrovaný)

    Instaloval jsem to přibližně před 10 dny a vše je funkční na těchto zařízeních: Samsung Galaxy S3 mini, S4, Note II a Galaxy Nexus 7 2013 (kde je poslední verze Androidu 4.4.2.).

  2. Flash mi na nexuse 4 ide aj v opere aj firefoxe

  3. Václav (neregistrovaný)

    Tak na HTC ONE mi to bohužel nefunguje.

  4. michal (neregistrovaný)

    tak na videa ve flashi na uloz.to (live) to nefunguje jen černá obrazovka …. :-( škoda!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).