Domů » Bleskovky » Nástupce ohebného Huawei Mate X možná zkopíruje design svého hlavního rivala

Nástupce ohebného Huawei Mate X možná zkopíruje design svého hlavního rivala

Dvojice ohebných telefonů Mate X a Mate Xs od Huawei byla jediným přímým konkurentem modelu Galaxy Fold od Samsungu. Oba výrobci zvolili design připomínající knihu, kdy se z telefonu po vyklopení stává menší tablet. Našly se však také zjevné rozdíly. Galaxy Fold ukryl hlavní displej dovnitř zařízení, zatímco Mate X nabídl obrazovku na vnější straně, takže se obešel bez menšího sekundárního displeje.

huawei mate foldable smartphone 2

Na základě čerstvě schváleného patentu se však zdá, že čínský výrobce možná svůj koncept opustí, a naopak se pokusí zdokonalit řešení jihokorejského konkurenta. Přiložené obrázky dokumentují podobný design jako v případě Galaxy Fold, tedy dovnitř se ohýbající obrazovku a menší displej na vnější straně přístroje pro ovládání v zavřeném stavu.

Čtyři foťáky a dost

Kamerový systém se shoduje se současným modelem Mate Xs, takže nabízí čtveřici fotoaparátů. Nepatrný rozdíl se přesto najde. Spodní čočka má čtvercový tvar (v případě Mate Xs je zakulacená) a pravděpodobně půjde o přibližovací objektiv. Žádné další fotoaparáty už se na telefonu nenacházejí. Hlavní snímač tak poslouží i k pořizování selfie.

Tip: Android a iOS bychom mohli předběhnout do 300 let, vtipkoval šéf Huawei

Patentová přihláška vznik telefonu pochopitelně nezaručuje. Huawei však na letošní rok nejspíše chystá další ohebné zařízení (nejspíše na říjen), které by i tentokrát mělo jít do přímého souboje s řadou Galaxy Fold, s jejímž příchodem se předběžně počítá na září.

huawei mate foldable smartphone

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Už na to taky přišli? Je to jediné správné řešení, dokud budou ohebné displeje náchylné na poškrábání (což asi ještě nějakou dobu potrvá). Čili vnitřní, velký displej chráněný uvnitř zařízení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).