Domů » Bleskovky » Nástroj Knox obsahuje bezpečnostní chybu. Přijde Samsung o kontrakt s americkou vládou?

Nástroj Knox obsahuje bezpečnostní chybu. Přijde Samsung o kontrakt s americkou vládou?

Samsung Knox je řešení jihokorejské společnosti, které bylo představeno letos na veletrhu Mobile World Congress. Jeho cílem je oddělit soukromý a pracovní prostor v zařízeních Samsung Galaxy. Bylo vytvořeno pro security enhanced verzi Androidu, vyvinutou americkou národní bezpečnostní agenturou (NSA) a má sloužit především firmám, zapojených do služby BYOD (Bring Your Own Device). To je program, sloužící k tomu, aby zaměstnanec firmy mohl používat při výkonu povolání svá vlastní zařízení, na která je zvyklý.

 

Podle výzkumu kybernetických odborníků na Ben Gurion University of the Negev v Izraeli byla objevena chyba, která může umožnit hackerům pomocí škodlivých programů zachytávat zabezpečenou datovou komunikaci na zařízeních Samsung a to včetně e-mailů. Navíc tuto trhlinu v zabezpečení lze využít ke spáchání škod většího rozsahu.

 

Chyba byla nalezena počátkem tohoto měsíce a údajně se týká pouze mobilních telefonů Samsung Galaxy S4 s nainstalovanou platformou Knox. Společnost Samsung se brání prohlášením, že chyba se týká pouze vývojářských telefonů, na nichž není nainstalována kompletní verze tohoto produktu.

 

Samsung Galaxy S4 se má přitom stát hlavním používaným zařízením amerického ministerstva obrany a to i pro použití ve vnitřní síti Pentagonu. Pro tyto účely již bylo nakoupeno 500 kusů pro testování, nicméně platforma Knox nebyla prozatím pro tyto účely schválena. Každopádně by Samsung v případě prokázání pochybení mohl o velmi lukrativní kontrakt s americkou vládou přijít.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. „má sloužit především firmám, zapojených do služby BYOD (Bring Your Own Device). To je program, sloužící k tomu, aby zaměstnanec firmy mohl používat při výkonu povolání svá vlastní zařízení, na která je zvyklý.“

  „Samsung Galaxy S4 se má přitom stát hlavním používaným zařízením amerického ministerstva obrany a to i pro použití ve vnitřní síti Pentagonu.“

  Takže si mohu přinést zařízení, na které jsem zvyklý, nebo mi ministerstvo vnutí Galaxy S4?

  • Jakub Karásek

   Má sloužit PŘEDEVŠÍM firmám, zapojených do BYOD. To neznamená, že je stvořené jen pro tento účel. Mimo jiné si jej díky bezpečnosti vybralo ministerstvo obrany, ale zcela jistě ne v rámci tohoto programu.

 2. A ještě jeden dotaz – v článku se píše, že Knox je řešením Samsungu a hned na dalším řádku, že ho vyvinula NSA. Nebyl spíš vyvinut ve spolupráci s NSA?

  • Jakub Karásek

   NSA vytvořila upravenou verzi Androidu (tzv. security enhanced), nad níž pak běží řešení Knox od Samsungu. V článku jsem to tedy upravil, díky za upozornění

 3. dalsie nemoralne spojenie velkej spolocnosti so statom na naklady ludi ktori o to nestoja…ked nemaju co skryvat preco by sa stat bal?

  • W8 (neregistrovaný)

   hehe

   socializmus si cudzími imperialistami rozvracať nedáme,on sa nakoniec rozvratil sam z vnutra

   asi ako bezpečnosť od samsungu a androidu dokopy :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).