Domů » Bleskovky » Nástroj Knox obsahuje bezpečnostní chybu. Přijde Samsung o kontrakt s americkou vládou?

Nástroj Knox obsahuje bezpečnostní chybu. Přijde Samsung o kontrakt s americkou vládou?

Samsung Knox je řešení jihokorejské společnosti, které bylo představeno letos na veletrhu Mobile World Congress. Jeho cílem je oddělit soukromý a pracovní prostor v zařízeních Samsung Galaxy. Bylo vytvořeno pro security enhanced verzi Androidu, vyvinutou americkou národní bezpečnostní agenturou (NSA) a má sloužit především firmám, zapojených do služby BYOD (Bring Your Own Device). To je program, sloužící k tomu, aby zaměstnanec firmy mohl používat při výkonu povolání svá vlastní zařízení, na která je zvyklý.

 

Podle výzkumu kybernetických odborníků na Ben Gurion University of the Negev v Izraeli byla objevena chyba, která může umožnit hackerům pomocí škodlivých programů zachytávat zabezpečenou datovou komunikaci na zařízeních Samsung a to včetně e-mailů. Navíc tuto trhlinu v zabezpečení lze využít ke spáchání škod většího rozsahu.

 

Chyba byla nalezena počátkem tohoto měsíce a údajně se týká pouze mobilních telefonů Samsung Galaxy S4 s nainstalovanou platformou Knox. Společnost Samsung se brání prohlášením, že chyba se týká pouze vývojářských telefonů, na nichž není nainstalována kompletní verze tohoto produktu.

 

Samsung Galaxy S4 se má přitom stát hlavním používaným zařízením amerického ministerstva obrany a to i pro použití ve vnitřní síti Pentagonu. Pro tyto účely již bylo nakoupeno 500 kusů pro testování, nicméně platforma Knox nebyla prozatím pro tyto účely schválena. Každopádně by Samsung v případě prokázání pochybení mohl o velmi lukrativní kontrakt s americkou vládou přijít.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments