Sledujte nás na YouTube

nanoSIM: Miniaturní SIM karta představena, má šanci uspět?

Vypadá to, že současný nejmenší formát SIM karet – microSIM, by se už brzy mohl dočkat konkurenta v podobě miniaturních nanoSIM (rozměry 12 x 9 milimetrů, o 15 % menší tloušťka). MicroSIM karty se v současné době používají u iPadu a telefonů iPhone 4/4S nebo Nokia N9 či Nokia Lumia 800. Formát NanoSIM představila německá společnost Giesecke & Devrient a během několika měsíců by měla být vyřešena jeho standardizace. Už nyní ale mají vybraní operátoři k dispozici prototypy nanoSIM karet, které jsou podrobovány testování.

-
ilustrační obrázek

NanoSIM karty by mohly mít u výrobců telefonů a další spotřební elektroniky úspěch, protože jedním ze současných problémů při výrobě telefonů je právě nedostatek volného místa. Pokud by vše probíhalo podle plánů, mohly by se první chytré telefony s nanoSIM objevit na trhu už v průběhu příštího roku.

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

  1. LivingLegend (neregistrovaný)

    Vycet tech telefonu je kompletni nebo jen vzorek? Jestli kompletni tak tam chybi Motorola Razer

  2. AdamiX (neregistrovaný)

    Máme uz aj nejake fotky, ze ako male to bude?

  3. tomtom (neregistrovaný)

    hmm, jenze ani ony micro sim se moc neuchytily. krom applu, ktery s tou myslenkou prisel – a ktery by sim nejradeji zrusil se v podstate nikdo peridal. nokii s wp7 se skoro neprodavaji a tak je akorat ten razr… kazdopade pro spoustu lidi novy format sim karty je velike minus. ja mel ipad s 3g a diky jine simkarte jsem pri cestovani nemohl pouzivat lokalni simky. takze jsem zatvrdnul na wifi :(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *