Domů » Články » Námořní souboje, kapesní skener a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Námořní souboje, kapesní skener a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jako každou sobotu, i dnes pro vás máme připravený přehled aplikací a her. Všechny zde uvedené tituly si můžete po omezenou dobu stáhnout zcela zdarma, ačkoliv běžně za ně jejich vývojáři nějaký ten poplatek požadují.

Doba dostupnosti není v naší moci, a proto se může stát, že nabídka vyprší relativně brzy. Pokud vás tedy některá z uvedených položek zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Google Play i App Store jednou nainstalované položky označují jako „zakoupené“, takže vám zůstanou k dispozici i po odinstalaci. Můžete tak v případě potřeby instalovat i takříkajíc „do zásoby“.

iOS

Anodia

Anodia není hra, která by ohromila nápadem. Je to poměrně typický zástupce žánru „brick breaker“, v němž pomocí střel ze své létající plošiny ničíte „cihly“ tvořící strukturu nad vámi. Hra se místo vymýšlení objeveného zaměřila na maximální optimalizaci hratelnosti a výsledkem je skutečně velmi zábavná arkáda.

Čekat na vás bude více než 150 levelů se zvyšující se obtížností. Každé kolo je navíc designováno ručně a nejde tak o stále se opakující scénář. Levely se od sebe liší nejen vzhledem, ale také odolností a charakteristikou jednotlivých cihliček.

Zážitek z hraní dále ozvláštňuje více než 20 vylepšení, která například promění vaše střely na výbušné. Samozřejmostí je také realisticky zpracovaná fyzika, díky níž budete moci využívat i různých odrazů a podobných úkazů.

Discovr

Aplikace Discovr má jednoduchý cíl: pomoci vám objevit novou hudbu. A že to dělá více než dobře dokládají kladná hodnocení od webů jako BBC, The Wall Street Journal či Wired.

Mechanismus nacházení nových interpretů je velmi přímočarý a efektivní. Začnete tím, že si najdete oblíbeného interpreta, skladbu, nebo album. Na vybrané stránce se pak objeví doporučení podobně laděných hudebních kousků, které aplikace vybírá na základě databáze uživatelských doporučení.

Aplikace také umožňuje vytvářet si jakési hudební mapy. Ty trochu připomínají myšlenkové mapy, avšak s tím rozdílem, že místo nápadů propojujete interprety, skladby a alba. Můžete si tak postupným „nabalováním“ rozšiřovat povědomí o hudbě, která vyhovuje vašemu vkusu.

U každé nalezené písně máte možnost si pomocí integrovaného přehrávače poslechnout půl minuty zdarma. Pak si můžete vybrat, jestli píseň chcete pořídit například na iTunes. Většina písní ale existuje i na YouTube, s nímž je Discovr také propojen, takže reálně můžete poslouchat většinu nově objevených skladeb zcela bez omezení ve formě hudebních videí.

MyBrushes Pro

Pokud se považujete za kreativního člověka, určitě by vám neměla uniknout aplikace MyBrushes Pro. Jedná se o velmi komplexní a bohatě vybavené kreslířské a malířské studio, v němž můžete vytvářet skutečně působivá díla.

Pro vaše výtvory je připraveno plátno o neomezených rozměrech, takže si nemusíte předem rozvrhnout kompozici. Můžete prostě kreslit či malovat podle toho, co vás bude zrovna napadat. Neomezené jsou navíc nejen rozměry, ale také počet vrstev. Jednotlivé části obrázku tedy můžete vrstvit. Vrstvami lze následně různě manipulovat, editovat je nezávisle na ostatních, nebo je zcela smazat.

Samozřejmostí je také velmi široká nabídka štětců: k dispozici je více než 100 variant. Najdete zde samozřejmě běžné štětce, tužky, airbrush, vodové barvy a dokonce i neon. U každého štětce lze také snadno měnit jeho velikost a aplikace dokáže pracovat i s přítlakem.

Z pokročilých funkcí pak jmenujme například možnost zaznamenávat video z malování, které lze následně exportovat do formy časosběru. Potěší také kontinuální automatické ukládání, podpora cloudových služeb a integrované funkce pro sdílení.

Android

BATTLESHIP: Official Edition

Licencovaná verze klasické stolní hry známé jako Lodě nabídne dva hlavní herní režimy. Prvním z nich je klasický, který dokáže velmi věrně navodit atmosféru deskové hry. V tomto režimu tedy bude vaším cílem na pravidelném hracím poli jednoduše potopit lodě nepřítele dřív, než to dokáže on.

Ačkoliv i klasický režim je velmi povedený, zajímavější je pravděpodobně „Commanders Mode“, tedy režim s veliteli. Každý velitel totiž má nějakou unikátní schopnost, s níž můžete zvrátit průběh hry. K základnímu hernímu mechanismu se tak může přidat například letecký útok, jenž vám může v případě dobře načasovaného použití přinést zásadní taktickou výhodu.

Omezeni navíc nejste pouze na klasická pravidelná pole. Hra obsahuje i několik „map“ inspirovaných skutečnými námořními bitvami. Budete tak moci soupeřit na všemožně tvarovaných polích plných výstupků, v nichž nebude jednoduché nepřátelskou loď najít.

Hrát můžete online proti hráčům z celého světa, ale k dispozici je i singleplayer. Například při cestách MHD tak budete moci změřit síly s umělou inteligencí, která se také nedá snadno.

Easy Scanner Pro

Easy Scanner Pro
Cena: 209,99 Kč

Aplikace Easy Scanner Pro svým názvem prozrazuje, k čemu je určena. Jejím posláním je proměnit fotoaparát vašeho telefonu v praktický kapesní skener, což se jí vcelku daří. Skenovat můžete ve čtyřech módech, přičemž zásadní jsou hlavně dva: barevný a odstíny šedi.

Postup „skenování“ je jednoduchý. Namíříte kameru na (dobře osvětlený) dokument, účtenku či vizitku a aplikace už se sama postará o zbytek. Automaticky totiž dokáže detekovat okraje papíru, následně obsah „vyřízne“ a vyrovná, či zdeformuje ho dle potřeby tak, aby vypadal jako naskenovaný.

V případě textových dokumentů navíc dokáže aplikovat softwarové zvýraznění písma, díky němuž budou dokumenty působit mnohem ostřeji a snáze se budu číst.

Naskenované dokumenty můžete ukládat ve formátu JPG, PNG i PDF. Samozřejmostí je ve všech případech nastavení kvality. Pořízené soubory lze následně z prostředí aplikace tisknout, nahrávat na cloudové služby i sdílet s přáteli. Potěší také fakt, že i už vytvořené PDF lze editovat, což vám dává možnost do nich například zařadit chybějící stránku.

Magic SMS Pro

Aplikaci Magic SMS Pro ocení zejména lidé, kteří často potřebují formou SMS komunikovat se svými zákazníky a dalšími pracovními kontakty. Nabízí totiž zautomatizování velkého množství operací, což vám může pomoci ušetřit čas a zvýšit efektivitu práce.

Základní funkcí aplikace je naplánování odeslání SMS na konkrétní čas. Tím lze třeba vyřešit přání k narozeninám, nebo oznámení o dokončení zakázky. Magic SMS si nicméně poradí i s komplexnějšími scénáři. Vytvářet lze různé rozvrhy a pravidla, na jejichž základě aplikace automaticky odepíše vybraným kontaktům.

Kontakty lze buď určit jmenovitě, nebo pomocí whitelistů a blacklistů. Můžete se tak například rozhodnout, že pokud vám přijde SMS v sobotu, automaticky na ni odpovíte, že jste na dovolené a nemáte čas. Toto pravidlo se ale nebude aplikovat na určité kontakty, jako je třeba váš šéf.

Představivosti se meze nekladou a omezen není ani počet aktivních pravidel, takže si lze nakonfigurovat opravdu ledacos. Jak aplikaci budete využívat je tedy jen na vás.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).