Námluvy Windows s Androidem pokračují. Microsoft plánuje jejich hlubší propojení

Surface Duo recenze 2

Po krachu vlastního mobilního operačního systému Windows Phone (Mobile) začal Microsoft využívat řešení svého rivala Googlu, tedy Android. Ten je nejen součástí zařízení Microsoft Surface Duo, ale také na něj vývojáři z Redmondu tvoří celou řadu zajímavých a užitečných aplikací, jako je například klávesnice SwiftKey, Microsoft Launcher či Phone Link pro lepší komunikaci androidích smartphonů a počítačů s Windows.

Surface Duo 20
Microsoft chce prohloubit propojení Windows s Androidem

Podle informací serveru Windows Central nyní Microsoft učinil další krok vedoucí k posílení jeho přítomnosti na platformě Android: údajně zřídil interní sekci s názvem Android Microsoft Platform and Experiences. Nově stvořený tým povede Ali Akgun, který dosud pracoval jako korporátní viceprezident divize Surface. Měl by sdružovat inženýry vytvářející Surface Duo OS a vývojáře aplikací od Microsoftu na platformě Android.Surface Duo recenze 2Nepřehlédněte

Pozdě, ale přece: Microsoft aktualizuje Surface Duo na Android 11

Redmondští mají údajně s Androidem velké plány. Microsoftu totiž chybí podobná úroveň propojení, jakou má Apple v rámci iOS/macOS či samotný Google s Androidem / Chrome OS. V příštích letech se tudíž bude pravděpodobně více zaměřovat např. na zmíněný Phone Link, což by nová sekce pod zkušeným vedením měla značně urychlit.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku