Domů » Bleskovky » Náhrada za Huawei a Honor? Vivo oficiálně vstupuje na evropský trh

Náhrada za Huawei a Honor? Vivo oficiálně vstupuje na evropský trh

Značka Vivo, která spadá pod čínský konglomerát BBK Electronics (podobně jako Oppo, OnePlus či Realme), oficiálně vstupuje na evropský trh. Vivo není ve světě smartphonů žádným drobečkem, v Číně a Indii se jedná o dvojku trhu, což v globálním měřítku znamená 9% podíl. Firma nyní bude chtít sbírat další procenta v šesti zemích starého kontinentu.

vivo

Vivo zřejmě cítí šanci přiklonit na svoji stranu stávající zákazníky značek Huawei a Honor, jejichž telefony přicházejí s americkými sankcemi o svoji konkurenceschopnost. Jako startovací země si Vivo vybralo Spojené království, Německo, Francii, Španělsko, Itálii a Polsko. První smartphony dostupné na evropském trhu budou vlajkový Vivo X51 5G, a pak tři modely střední třídy Y70, Y20s a dosud nepředstavený Y11s.

Vivo

Povědomí o značce se bude chtít Vivo snažit získat v příštím roce na fotbalovém mistrovství Evropy UEFA 2020 a také na EURO 2024, kde bude jedním z hlavních partnerů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Náhrada za Huawei? To těžko.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).