Domů » Bleskovky » Náhodný crossplay udělal z klasiky Jedi Academy konzolová jatka

Náhodný crossplay udělal z klasiky Jedi Academy konzolová jatka

Klasická PC akce Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy z roku 2003 před pár dny dorazila na konzole PS4 a Switch, zážitek ze hry však konzolovým hráčům kazí něco, s čím rozhodně nepočítali. Počítačoví hráči totiž přišli na to, jak na konzolích zprovoznit crossplay hraní, a tak se „míchají“ do multiplayerových her a doslova v nich masakrují své nezkušené protivníky.

SW JK Jedi Academy
Náhodný crossplay udělal z klasiky Jedi Academy konzolová jatka

Podle příspěvku hráče na Switchi jménem Max Payment, který byl zveřejněn na fórech videoherní diskusní stránky ResetEra, je aktivace „nedobrovolného“ crossplaye jednoduchá: stačí prý vzít adresu IP serveru z konzolového multiplayerového zápasu, který je na konzolích jasně viditelný, zadat ji do prohlížeče PC serveru a připojit se do hry. Někteří konzoloví hráči si také stěžují, že PC hráči je otevřeně urážejí.

Jiní na zmíněných fórech i mimo ně navrhují, aby crossplay ve hře zůstal, ale s lepší kontrolou, tak aby se hráči na konzolích mohli na oplátku zapojovat do zápasů PCčkářů a bránit vstupu do nich trollům nebo mnohem zkušenějším hráčům.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).