Domů » Bleskovky » Nadílka od Applu: Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a iMovie jsou nyní zdarma

Nadílka od Applu: Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a iMovie jsou nyní zdarma

Společnost Apple nabízela v posledních letech své pracovní nástroje zdarma pouze těm, kteří si zakoupili nové zařízení, tedy iPhone, iPad či Mac. Jak se ale zdá, kancelářský balík v podobě aplikací Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a vynikající iMovie má už pravděpodobně mnoho uživatelů, Apple se proto rozhodl, že všechny zmíněné aplikace nabídne zdarma. Kdo si tedy od roku 2013 nezakoupil žádný nový přístroj, má nyní šanci mít všechny aplikace bezplatně.

og_image

Dlužno dodat, že balík iWork, který obsahuje aplikace Pages, Numbers a Keynote, a je přímou konkurencí pro Office (Word, Excel a PowerPoint) od Microsoftu, můžou mít uživatelé bez poplatku pro mobilní (iOS) i desktopovou (macOS) platformu. Přednedávnem si ještě musel každý za jednotlivou aplikaci zaplatit 10/20 euro (iOS/macOS) – úspora je tedy poměrně veliká.

Odkazy na stažení jednotlivých aplikací:

Společnost Apple se k tomuto kroku vyjádřila se slovy, že bude nyní nakupování aplikací v rámci programu VPP a distribuce přes MDM mnohem snazší.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. Celé iWorks, že jsou konkurencí MS Office? To je špatný vtip, ne? Applí excel je katastrofa, na seriozní práci čítající makra, kontingenčky, atd. se absolutně nehodí. Takže vhodný asi jen jako tabulkový editor pro nákupní seznamy. Bohužel. Pages to samé – nekompatibilní co se týká formátů písma, odrážek. Do jisté míry použitelný je Keynote, i když problémy s formáty má taky.
    iMovie – měl jsem ho rád do chvíle, než jsem za pomoci Apple podpory v USA zjistil, že má bug – jakmile máte počet (ne objem dat :-D) videí vyšší než 50, což když děláte krátká rodinná videa z akcí, máte za chvíli, tak iMovie přestává fungovat iCloud přenos do Apple TV – čili jedna ze základních výhod tohoto programu. Dle slov podpory Apple o tom ví, ale řešení nemá prioritu. :-)))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).