Cena:

Nadílka od Applu: Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a iMovie jsou nyní zdarma

Společnost Apple nabízela v posledních letech své pracovní nástroje zdarma pouze těm, kteří si zakoupili nové zařízení, tedy iPhone, iPad či Mac. Jak se ale zdá, kancelářský balík v podobě aplikací Pages, Numbers, Keynote, GarageBand a vynikající iMovie má už pravděpodobně mnoho uživatelů, Apple se proto rozhodl, že všechny zmíněné aplikace nabídne zdarma. Kdo si tedy od roku 2013 nezakoupil žádný nový přístroj, má nyní šanci mít všechny aplikace bezplatně.

og_image

Dlužno dodat, že balík iWork, který obsahuje aplikace Pages, Numbers a Keynote, a je přímou konkurencí pro Office (Word, Excel a PowerPoint) od Microsoftu, můžou mít uživatelé bez poplatku pro mobilní (iOS) i desktopovou (macOS) platformu. Přednedávnem si ještě musel každý za jednotlivou aplikaci zaplatit 10/20 euro (iOS/macOS) – úspora je tedy poměrně veliká.

Odkazy na stažení jednotlivých aplikací:

Společnost Apple se k tomuto kroku vyjádřila se slovy, že bude nyní nakupování aplikací v rámci programu VPP a distribuce přes MDM mnohem snazší.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.