Domů » Bleskovky » Nabušené Lenovo Vibe Z: Tabletofon se dvěma sloty na SIM kartu a Snapdragonem 800

Nabušené Lenovo Vibe Z: Tabletofon se dvěma sloty na SIM kartu a Snapdragonem 800

Ačkoliv si smartphony od Lenova na český trh svou cestu teprve začínají budovat, v domovské Číně jde o jednoho z největších výrobců a jeho portfolio je vskutku široké. Společnost nyní představila svou novou vlajkovou loď – model Vibe Z. Jde o tabletofon vybavený 5,5palcovým IPS displejem s fullHD rozlišením, což znamená jemnost obstojných 400 ppi.

 

Vzhledem k určení primárně pro čínský trh nesmí chybět funkce dualSIM a v souvislosti s tím nechybí ani podpora LTE. O dostatečný výkon se stará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 na frekvenci 2,2 GHz doplněný o 2 GB operační paměti a grafický akcelerátor Adreno 330. Stydět se Lenovo Vibe Z nemusí ani za fotoaprát. Snímač Sony IMX135 nabídne špičkové parametry v čele s rozlišením 13 Mpx a světelností f/1,8. Výrobce slibuje kvalitní fotky i za horšího světla a v případě nouze pomůže dvojitý LED blesk.

 
Lenovo pro Vibe Z připravilo také flipové pouzdro nápadně připomínající S View od Samsungu

Po LG se Samsungem inspirovalo i Lenovo a chystá vlastní flipové pouzdro s okénkem pro sledování zmeškaných událostí a speciální plochou pro přijímání hovorů. Vibe Z sice není zrovna kompaktním smartphonem, potěší však tloušťka pouhých 7,9 mm. Jak jsme již naznačili, dostupný bude prozatím jen v domovské Číně, není ale vyloučeno, že se časem dostane i na ostatní trhy.

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. Jakub (neregistrovaný)

  „Lenovo pro Vibe Z připravilo také flipové pouzdro nápadně připomínající S View od Samsungu“ A jak jinak chcete takové pouzdo udělat panáčci?

  • Martin Pavlović

   Nápadně připomínající zejména v tom, že má totožný výřez s totožnou funkcí, což se u flipových pouzder před příchodem S View neobjevovalo.

 2. Stick (neregistrovaný)

  Taky vám přijde že to používá MIUI ROM V5?

  • pepa (neregistrovaný)

   Podle ikon (hlavně ikona témat) ano, ale asi se bude jednat o nějaký render, kde líný grafik použil, co měl zrovna po ruce :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).