Nabíjí se vám Apple Watch pomalu? Na vině bude zřejmě softwarová aktualizace

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Apple před dvěma týdny vydal aktualizaci své hodinkové platformy watchOS, která přinesla několik drobných novinek, například možnost autorizovat nákupy v Apple TV nebo podporu evropských COVID-19 certifikátů v aplikaci Peněženka. Jak ale ukazují příspěvky uživatelů, aktualizace systému nepřinesla pouze radosti, ale i starosti.

Systém watchOS 8.5 zpomaluje nabíjení Apple Watch Series 7

Na oficiálním fóru podpory Apple a dalších diskuzních kanálech si majitelé Apple Watch Series 7 stěžují, že jim po aktualizaci watchOS na verzi 8.5 přestalo fungovat rychlé nabíjení. To je dost mrzuté, neboť rychlé nabíjení je jednou z mála nových funkcí těchto hodinek. Apple slibuje dobití z 0 na 80 procent za pouhých 45 minut, avšak zkušenost uživatelů se dnes výrazně liší.

apple watch series 7 aluminum co

Jeden z nich uvádí, že se mu hodinky za celou noc dobily pouze do 49 procent. Jiný zase reportuje, že napoprvé se mu podařilo za 15 minut přidat pouze 2 procenta, byť po opětovném zapojení nabíječky už probíhalo dobíjení standardní rychlostí. Jsou ale i případy, kdy se hodinky s některými kabely zcela odmítají nabíjet, i když před aktualizací vše fungovalo normálně.Apple Watch Series 7 recenze nahledNepřehlédněte

Recenze Apple Watch Series 7: v hlavní roli větší displej

V diskuzích se ale objevují také případy, kdy se hodinky i po aktualizaci nabíjejí standardně. Je tedy možné, že update jen vyřadil z provozu nabíječky nebo kabely výrobců třetích stran, zmiňován je například Belkin. Snad nejde o úmysl Applu a brzy přijde řešení v podobě softwarové opravy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku