Domů » Bleskovky » Na Windows Phone 8 si brousí zuby Nokia, HTC, Samsung, Lenovo i Asus

Na Windows Phone 8 si brousí zuby Nokia, HTC, Samsung, Lenovo i Asus

Chystaná verze operačního systému Windows Phone 8 slibuje uvedení několika nejpodstatnějších hardwarových změn, které jsme od samotného spuštění Windows Phone platformy mohli zaregistrovat. Také už jsme slyšeli o několika přístrojích, kterých bychom se mohli dočkat. Několik zvěstí, které se před několika dny vyrojily na sociální síti Twitter, by nám ale mohlo poskytnout jedno z největších nahlédnutí do příprav ohledně uvedení nové verze tohoto systému. A to díky pozorování přístrojů od výrobců a přepravních agentur.

U Nokie se předpokládá, že pracuje na Windows Phone 8 telefonu pro Verizon, který bude poháněn novým procesorem Snapdragon S4. Telefon by měl pracovat s PureView technologií, ale místo obrovského senzoru z Nokie 808 bude obsahovat pouze starší z N8. Počítá se také s využitím displeje s ClearBlack HD technologií (jak funguje?).

 

To ovšem není jediný plánovaný model od Nokie, o kterém se v posledních dnech dozvídáme. Další by měl být určený speciálně pro operátora Sprint; vybaven by měl být výsuvnou QWERTY klávesnicí, od které výrobci v poslední době upustili. WVGA displej by měl být čtyřpalcový, takže se domníváme, že tento přístroj by měl spadat do střední cenové kategorie. I tak by ale měl být poháněn jedním z nových Snapdragon S4 čipů.

Podle dostupných informací ale Nokia není jediný výrobce, kdo se připravuje na uvedení Windows Phone 8 telefonů. Údajně prý i Samsung pracuje na páru nových telefonů pro AT&T a velké plány má i HTC. Počítat můžeme i s novinkami od Asusu a Lenova.

Zdroj

Richard Bláha

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mathew (neregistrovaný)
Anonym
Mathew (neregistrovaný)

Tak na to jsem hodně zvědavej, že by konečně výrobci začali WP brát vážně?

Honza Zajíc
Uživatel
Honza Zajíc

Bylo by to skvělý, protože WP se začíná hodně dobře rozvíjet a podle mě má celkem velký potenciál.