Na Windows Phone 8 si brousí zuby Nokia, HTC, Samsung, Lenovo i Asus

Chystaná verze operačního systému Windows Phone 8 slibuje uvedení několika nejpodstatnějších hardwarových změn, které jsme od samotného spuštění Windows Phone platformy mohli zaregistrovat. Také už jsme slyšeli o několika přístrojích, kterých bychom se mohli dočkat. Několik zvěstí, které se před několika dny vyrojily na sociální síti Twitter, by nám ale mohlo poskytnout jedno z největších nahlédnutí do příprav ohledně uvedení nové verze tohoto systému. A to díky pozorování přístrojů od výrobců a přepravních agentur.

U Nokie se předpokládá, že pracuje na Windows Phone 8 telefonu pro Verizon, který bude poháněn novým procesorem Snapdragon S4. Telefon by měl pracovat s PureView technologií, ale místo obrovského senzoru z Nokie 808 bude obsahovat pouze starší z N8. Počítá se také s využitím displeje s ClearBlack HD technologií (jak funguje?).

blank 

To ovšem není jediný plánovaný model od Nokie, o kterém se v posledních dnech dozvídáme. Další by měl být určený speciálně pro operátora Sprint; vybaven by měl být výsuvnou QWERTY klávesnicí, od které výrobci v poslední době upustili. WVGA displej by měl být čtyřpalcový, takže se domníváme, že tento přístroj by měl spadat do střední cenové kategorie. I tak by ale měl být poháněn jedním z nových Snapdragon S4 čipů.

Podle dostupných informací ale Nokia není jediný výrobce, kdo se připravuje na uvedení Windows Phone 8 telefonů. Údajně prý i Samsung pracuje na páru nových telefonů pro AT&T a velké plány má i HTC. Počítat můžeme i s novinkami od Asusu a Lenova.

Zdroj

Autor článku blank
Richard Bláha

Kapitoly článku