Domů » Články » Na WebExpu bude britský Kazma Oobah Butler i Jakub Nešetřil z Česko.Digital

Na WebExpu bude britský Kazma Oobah Butler i Jakub Nešetřil z Česko.Digital

Konference WebExpo přiveze v září do Prahy celkem 70 řečníků, kteří se budou zabývat tématy pro vývojáře, designéry, IT manažery, marketéry a startupisty. WebExpo zveřejnilo kompletní program letos již dvanáctého ročníku největší a nejdéle fungující české technologické konference s kapacitou 2000 návštěvníků, která se uskuteční v pražské Lucerně od 20. – 22. září.

webexpo 1

Vystoupí na něm i britský Kazma, který dokázal na TripAdvisoru vytvořit falešnou restauraci s nejvyšším hodnocením v Londýně, kam se snažily marně dostat i celebrity, bude poprvé v Česku. Oobah Butlera, jehož videa zhlédlo na 150 milionů lidí. Mediálním partnerem akce je i náš server SMARTmania.cz.

How to Become TripAdvisor’s #1 Fake Restaurant

Oobah Butler

Oobah Butler točí videa pro newyorský Vice magazine, jejichž cílem je šokovat lidi a poukázat na mnohdy nedostatečné kritické myšlení. Připravil například video o tom, jak je snadné vytvořit falešnou restauraci, do které se bude chtít dostat každý, k čemuž mu ze začátku stačily pochvalné recenze od přátel a hezké fotografie jídel nafingované z obarvených houbiček na nádobí. Využil také do té doby neznámé módní značky, se kterou se jako návrhář Georgio Peviani dostal až na prestižní pařížský fashion week.

I Sent Fakes of Myself to Be on TV Around the World

Na dalším videu “napálil” světová média, když místo sebe na rozhovory v renomovaných televizních stanicích či rádiích posílal své nepříliš si podobné dvojníky. Je zároveň autorem knihy How To Bullsh*t Your Way To Number 1: An Unorthodox Guide To 21st Century, která se stala v objednávkách komediálních publikací číslem jedna na Amazonu. Ta se zabývá právě jeho třemi “reportážemi”, které měly v době vydání knihy na 150 milionů zhlédnutí po celém světě.

Jakub Nešetřil

Jakub Nešetřil v posledních dvaceti letech pracoval jako softwarový vývojář, vedoucí týmů, ředitel a produktový manažer až založil a stal se generálním ředitelem společnosti Apiary. Z té vykrystalizovala přelomová platforma, která pomáhala tisícům společností v prototypování, vývoji, dokumentaci, testování a podpoře jejich API (Application Programming Interface).

Softwarový gigant Oracle ji koupil za více než miliardu korun. Jakub se pak stal vedoucím Product Development pro API. Byl také prvním zaměstnancem firmy GoodData, kde pracoval jako ředitel vývoje uživatelského rozhraní a později jako produktový manažer. Je spoluzakladatelem iniciativy Česko.Digital, komunity IT profesionálů, kteří chtějí pro-bono pomáhat státu i nestátním organizacím a udělat tak Česko lepším místem pro život.

Na letošním WebExpu bude mluvit o tom, jak jedny z nejzajímavějších aplikací sídlí na hranici mezi počítačovou vědou a svobodným uměním, o digitální společnosti i polidšťování oboru IT. Podle svých slov se také ohlédne za šílenou jízdou prvních šesti měsíců, které strávil na projektu Česko.Digital.

Lubor Zelinka

Lubor Zelinka na letošním WebExpo bude mluvit o tom, jak se rozhodli otestovat předpoklad, že jediný limit toho, co můžete z LEGA postavit, je vaše vlastní představivost. Poví vám příběh o tom, jak postavili vůbec první LEGO auto z více než milionu kostiček a které je poháněné 2304 motorky LEGO – funkční Bugatti Chiron.

Lubor Zelinka pracuje jako Design Manager Specialist pro LEGO Group, vystudoval Vyšší odbornou školu grafickou Jihlava, na které po jejím absolvování učil digitální modelování a animaci, pracoval jako 2D a 3D návrhář, externě přispíval do časopisu PiXEL. Pracoval na návrzích pro klienty jako Fiat, Ford Motors nebo Telefonica a podílel se na českých animovaných filmech, například Lichožrouti. V české pobočce LEGO pracuje přes pět let a navrhuje kostičkové modely pro klienty po celém světě.

Miroslav Peřina

Vytvořit technologickou společnost je extrémně náročné. Druhou šanci nedostanete a i maličkost může rozdílem mezi úspěchem a bankrotem. Své o tom ví Miroslav Peřina, zakladatel a CEO firmy XTND, která začala jako první nabízet longboardy s umělou inteligencí. Ve své přednášce se podělí o zkušenosti s vývojem hardwaru a probere klíčové kroky od idea až k masové produkci.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.