Na vozové hradby! Historický velkofilm Jan Žižka o sobě dává vědět prvním trailerem

jan zizka medieval

Jen málokterá historická postava českých dějin budí takový zájem, jako jeden z největších vojevůdců našich dějin Jan Žižka. Ten se již brzy podívá ve stejnojmenném snímku (v angličtině Medieval) na plátna kin, kam by měl přinést dosud nejdražší podívanou, jakou tuzemská produkce vytvořila. Film za takřka půl miliardy korun, který je v přípravě už od roku 2013, o sobě po třech letech od poslední klapky konečně dává vědět v prvním traileru.

Jan Žižka (2022) HD teaser CZ titulky

Jako hlavní jazyk byla, vzhledem k zahraničním koproducentům, zvolena angličtina: hlavní role ztvárnili herci jako Ben Foster coby samotný Žižka, Michael Kane či Til Schweiger, byť se chystá i dabovaná verze. Ačkoli trailer působí značně epicky a s ohledem na tuzemskou produkci velmi dobře, zároveň dává tušit, že se nebude jednat o historicky přesné ztvárnění života husitského hejtmana, ale spíše volnější adaptaci ve stylu Statečného srdce. Jestli si režisér Petr Jákl ukousl příliš velké sousto, nebo půjde o jeden z nejlepších českých filmů všech dob, se dozvíme už 8. září, na kdy je plánována česká premiéra. O den později proběhne i ta zahraniční. Snímek doprovodí taktéž videohra.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku