TOPlist

Na vlně USB-C! AirPods Pro se zbavily Lightningu

AirPods Pro 2. generace s USB-C konektorem
  • Spekulace se potvrdily, AirPods Pro 2. generace nabídnou USB-C
  • Změnil se jen konektor na krabičce a přibyla ochrana proti vniknutí prachu, zvuk zůstal stejný
  • Předobjednávky již běží, do prodeje se sluchátka dostanou 22. září za 6 790 Kč

Apple s dnešní keynote prakticky pohřbil Lightning konektor. Nejen letošní iPhony konečně dostaly do vínku USB-C konektor, na řadu přišla i 2. generace sluchátek AirPods Pro, respektive jejich krabička. Dá se očekávat, že další produkty budou následovat v nadcházejících měsících či příštím roce (například sluchátka AirPods Pro Max). Nic dalšího se ale nezměnilo, verze s USB-C má tedy shodné hardwarové parametry i zvukové vlastnosti. Apple přidal ještě zvýšenou ochranou proti prachu a podporu bezztrátového zvuku s Apple Vision Pro, což je ale něco, co si stejně ještě hodně dlouhou dobu nevyzkoušíme.

AirPods Pro 2. generace s USB-C konektorem
AirPods Pro 2. generace s USB-C konektorem

Úsměvné je, že se Apple na keynote chlubil, že je krabičku od AirPods Pro možné dobíjet přímo z iPhonu 15. Pokud vás ale napadlo, že bezdrátově, bohužel tomu tak není. Reverzní bezdrátové nabíjení si zřejmě šetří až pro další generace, tady lze sluchátka dobíjet trochu zastaralým způsobem, a sice skrze USB-C kabel.

iPhone 15 a nabíjení AirPods Pro skrze USB-C kabel
Zatím pouze kabelem. Do reverzního bezdrátového nabíjení se zřejmě gigantovi z Cupertina příliš nechce

V případě, že si na 2. generaci AirPods Pro s USB-C brousíte zuby, mám pro vás dobrou zprávu. Jejich předobjednávky Apple spustil už nyní, doručeny by vám měly být příští pátek 22. září. Cena zůstala stejná jako u varianty s Lightningem, tedy 6 790 Kč.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku