Domů » Bleskovky » Na obzoru je nový herní smartphone, tentokrát z rodiny Asus ROG

Na obzoru je nový herní smartphone, tentokrát z rodiny Asus ROG

Razer Phone, Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic. Výrobci smartphonů objevili díru na trhu v herním odvětví, a snaží se ji zacelit speciálními herními telefony. Ty se od běžných smartphonů liší především designem, lepším chlazením a několika prvky navíc, např. 120Hz displejem, blikajícími LED, připojitelným gamepadem či speciálními herními režimy v prostředí systému. Do vzniklé kategorie herních smartphonů se chystá vstoupit i ASUS se svojí podznačkou Republic of Gamers.

Podle nejnovějších informací má být herní telefon od Asusu představen na veletrhu Computex, který se letos odehraje mezi 5. a 9. červnem. O vzhledu ani specifikaci zatím nemáme žádné informace, je však téměř jisté, že na pozici čipsetu bude osazen výkonný Qualcomm Snapdragon 845. Ten zatím Asus použil u smartphonu Zenfone 5Z, v benchmarku GeekBench se nicméně v minulých dnech objevilo neznámé zařízení ASUS Z01RD, které Snapdragon 845 pohání.

Jedná-li se o chystaný herní smartphone, můžeme se těšit na 8 GB RAM a Android 8.0 Oreo, výkonnostně by se toto zařízení mělo dostat na absolutní špičku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments