Sledujte nás na YouTube

Na klasický HTC One a Samsung Galaxy S4 bude brzy možné nainstalovat čistý Android

Na konferenci Google I/O byla uvedena verze Samsungu Galaxy S4 s čistým Androidem a podobný scénář se odehrál později i v případě konkurenčního HTC One. Android AOSP by ale brzy měli možnost používat i majitelé standardních verzí výše uvedených zařízení.

15. května letošního roku byl představen Samsung Galaxy S4 s čistou verzí Androidu 4.2.2. O několik týdnů později jsme se dočkali i obdobné varianty modelu HTC One a nyní se spekuluje o Google edicích telefonů Sony Xperia Z a Huawei Ascend P6. Obě zařízení, která se již dočkala odhalení, jsou ale k dispozici pouze přes Obchod Play jen v několika vybraných zemích, přičemž v těch ostatních mají zájemci smůlu.

 

Mluví se však o tom, že firmware s čístým Androidem AOSP bude dostupný i pro standardní verze Samsungu Galaxy S4 (recenze) a HTC One (recenze), načež tyto zvěsti potvrdil i zakladatel stránky MoDaCo.com, Paul O’Brien, na svém Twitteru. Očekávejte ale, že se bude jednat o neoficiální proceduru určenou pouze pro zkušenější uživatele.

Ti, kteří si zakoupili Galaxy S4 u amerického operátora Verizon nebo Sprint navíc prozatím musí na čistý Android zapomenout, nepředpokládáme však, že by se to týkalo i našich čtenářů, protože v ČR a na Slovensku se prodává varianta s čipem Qualcomm Snapdragon (GT-I9505).

 

Majitelé HTC One již mohou stahovat firmware z Google edice vlajkové lodi HTC z fóra Xda-developers.comje ale třeba přesně dodržovat uvedený postup a nezapomeňte, že nahráním přijdete o záruku a celý proces provádíte na vlastní nebezpečí. Pokud si chcete zkrátit čekání, nezapomeňte vyzkoušet novou startovací animaci, živou tapetu a aplikaci fotoaparátu, jež se objevily na Google Edition telefonech. Stejně tak pro Samsung Galaxy S4 před nedávnem unikla testovací Android 4.3 ROM.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

14 komentářů

 1. pracpost (neregistrovaný)

  no to je super, ale tím přijdeme o gesta a podobné věci, spíše řekněte, jestli se do google edice dá flešnout samsung firmware a udělá to klasickou verzi S4, to by potěšilo hodně lidí, já myslím, že to půjde, protože po naflešování androidu 4.3 , se mi v informacích o zařízení objevilo, že mám verzi i9505G , což je google edice, tak by to mělo jít i obráceně… hlavně za nižší cenu.

 2. Ten hardware bude stejnej, nevím, proč by to nešlo

 3. JohnSaw (neregistrovaný)

  Kde najdem tu tapetu:D na nexuse ju nemam

 4. Zune (neregistrovaný)

  Takze S4 je vlastne prazdna schranka, v “krasnom” tele a super feature su len aplikacie ???

  Marketinkg ,tolko omielany inde ,je tu 100x uspesnejsi na android ovce

  :-)

 5. pracpost (neregistrovaný)

  no někdo má rád čistý android, já teda moc ne, mám rád když je to alespoň AOKP , a jsou tam fíčury jako pie controls, vlastní nastavení chování přepínačů apod.

 6. pracpost (neregistrovaný)

  a navíc, antutu hlásí jen 22000 bodů(normálně tak 25700) a takt procesoru 2250×4 :) , pak že nejde přetočit o hodně :)

 7. kultus (neregistrovaný)

  uz ted mam moznost si nainstalovat plne funkcni AOSP na svoji S4. Fotak je ale dost zaostalej a nez naportuji plne funkcni samsung fotak tak nemam problem zustat u custom samsung ROM, system je rychly a nic mi tam nechyby…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *