Domů » Bleskovky » Na internet prý unikla RTM verze Windows 8.1, podívejte se na první screenshoty

Na internet prý unikla RTM verze Windows 8.1, podívejte se na první screenshoty

Microsoft teprve včera oficiálně oznámil dokončení operačního systému Windows 8.1 a šedou zónou internetu už se prý šíří uniklá RTM verze. Její existenci napovídá i bohatá série screenshotů, které se objevily na serveru The Collection Book a které údajně pocházejí z čínských Windows 8.1 Enterprise RTM.

 

Windows 8.1 mají přinést celou řadu novinek a změn. Za zmínku rozhodně stojí návrat tlačítka Start na hlavní panel, integrace komunikačního nástroje Skype přímo do systému, nové rozměry dlaždic na domovské obrazovce nebo Internet Explorer 11.

  

  

Kompletní sérii uniklých snímků z Windows 8.1 naleznete zde. Pokud si rozumíte s čínštinou a nebojíte se riskovat, údajně pravý instalační soubor si můžet stáhnut z této stránky.

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. No tak to dneska vyzkouším…

 2. Zatím jsem si nenastudoval v čem mají být novinky, ale jestli se jedná hlavně o redesign tak mě to ani nezajímá, dlaždice coby hlavní plochu mám stejně vyplé a používám klasickej desktop jak na WIN95 :d, takže ……

  • Proč máš tedy Windows 8 a ne Windows 7?

  • Royce (neregistrovaný)

   Já to třeba mám stejně a W8 mám hlavně kvůli WP8 SDK, které na W7 nainstalovat nejde

  • Já nevím, mě to přijde prostě tak, jako kdybych si koupil elektromobil, ale protože jsem zvyklý lít do toho benzín, tak si do kufru hodil elektrocentrálu…

   S metrem se dá celkem dobře sžít a rozhodně není třeba ho nahrazovat buhvíjakými nabídkami. A SDK jde v poho rozjet na virtuálním stroji. [odkaz]

  • TTWD (neregistrovaný)

   Taky jsem jeden čas používal 8 překopaný do UI sedmiček s jedním důvodem: jsou mnohem rychlejší než 7.

 3. Takže vyzkoušeno… Doporučuji nestahovat s pochybných zdrojů. Vše co je zatím na webu je ořezaná verze, polofunkční…

 4. fero (neregistrovaný)

  Já mám tu testovací verzi a hlavně návrat startu celkem vítám :). Ale už jej využívám pouze na vypnutí PC :D. V mé verzi to neni ještě jak to bylo, abych něco napsal a našlo mi to vše v pc s tímto názvem, tohle snad bude v plné verzi zpátky.

  • Jakej návrat startu? Myslíš tlačítko Start? To tam ale je i v současných osmičkách. Jen není vidět.

  • fero: Tak pozor! Nejedná se o návrat Startu, ale jen o přidání tlačítka vedoucí do Modern UI.

   Ale je fakt, že s tím, jak MS zkur*** funkci hledání, je to tlačítko prakticky zbytečné. Resp. možná to v 8.1 opraví. Ale je mi to vcelku jedno, na W7 vše funguje správně:-)

  • btw. skutečný návrat tlačítka se koná např. u Lenova, který jej bude implementovat u svých strojů. Už se těším na reklamní kampaň, MS bude skákat radostí:-D

  • Moc si od toho neslibuju. Ač jsem fanda lenova, tak to, co udělali s ThinkVantage nástroji za posledních pár let je hrůza. Pomalý, nestabilní a nefunkční software, který mě donutil používat integrované funkce Windows místo jejich.

   O lenováckých ovladačích za poslední roky ani nemluvím…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).