Na internet prý unikla RTM verze Windows 8.1, podívejte se na první screenshoty

Microsoft teprve včera oficiálně oznámil dokončení operačního systému Windows 8.1 a šedou zónou internetu už se prý šíří uniklá RTM verze. Její existenci napovídá i bohatá série screenshotů, které se objevily na serveru The Collection Book a které údajně pocházejí z čínských Windows 8.1 Enterprise RTM.

 

Windows 8.1 mají přinést celou řadu novinek a změn. Za zmínku rozhodně stojí návrat tlačítka Start na hlavní panel, integrace komunikačního nástroje Skype přímo do systému, nové rozměry dlaždic na domovské obrazovce nebo Internet Explorer 11.

  

  

Kompletní sérii uniklých snímků z Windows 8.1 naleznete zde. Pokud si rozumíte s čínštinou a nebojíte se riskovat, údajně pravý instalační soubor si můžet stáhnut z této stránky.

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. milennium (neregistrovaný)

  No tak to dneska vyzkouším…

 2. Pipa (neregistrovaný)

  Zatím jsem si nenastudoval v čem mají být novinky, ale jestli se jedná hlavně o redesign tak mě to ani nezajímá, dlaždice coby hlavní plochu mám stejně vyplé a používám klasickej desktop jak na WIN95 :d, takže ……

  • mceza (neregistrovaný)

   Proč máš tedy Windows 8 a ne Windows 7?

  • Royce (neregistrovaný)

   Já to třeba mám stejně a W8 mám hlavně kvůli WP8 SDK, které na W7 nainstalovat nejde

  • mceza (neregistrovaný)

   Já nevím, mě to přijde prostě tak, jako kdybych si koupil elektromobil, ale protože jsem zvyklý lít do toho benzín, tak si do kufru hodil elektrocentrálu…

   S metrem se dá celkem dobře sžít a rozhodně není třeba ho nahrazovat buhvíjakými nabídkami. A SDK jde v poho rozjet na virtuálním stroji. [odkaz]

  • TTWD (neregistrovaný)

   Taky jsem jeden čas používal 8 překopaný do UI sedmiček s jedním důvodem: jsou mnohem rychlejší než 7.

 3. milennium (neregistrovaný)

  Takže vyzkoušeno… Doporučuji nestahovat s pochybných zdrojů. Vše co je zatím na webu je ořezaná verze, polofunkční…

 4. fero (neregistrovaný)

  Já mám tu testovací verzi a hlavně návrat startu celkem vítám :). Ale už jej využívám pouze na vypnutí PC :D. V mé verzi to neni ještě jak to bylo, abych něco napsal a našlo mi to vše v pc s tímto názvem, tohle snad bude v plné verzi zpátky.

  • mceza (neregistrovaný)

   Jakej návrat startu? Myslíš tlačítko Start? To tam ale je i v současných osmičkách. Jen není vidět.

  • uni (neregistrovaný)

   fero: Tak pozor! Nejedná se o návrat Startu, ale jen o přidání tlačítka vedoucí do Modern UI.

   Ale je fakt, že s tím, jak MS zkur*** funkci hledání, je to tlačítko prakticky zbytečné. Resp. možná to v 8.1 opraví. Ale je mi to vcelku jedno, na W7 vše funguje správně:-)

  • uni (neregistrovaný)

   btw. skutečný návrat tlačítka se koná např. u Lenova, který jej bude implementovat u svých strojů. Už se těším na reklamní kampaň, MS bude skákat radostí:-D

  • mceza (neregistrovaný)

   Moc si od toho neslibuju. Ač jsem fanda lenova, tak to, co udělali s ThinkVantage nástroji za posledních pár let je hrůza. Pomalý, nestabilní a nefunkční software, který mě donutil používat integrované funkce Windows místo jejich.

   O lenováckých ovladačích za poslední roky ani nemluvím…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *