Domů » Bleskovky » Na český trh vstupuje další virtuál: Gorila mobil cílí na mladé a nabídne výhodnější data

Na český trh vstupuje další virtuál: Gorila mobil cílí na mladé a nabídne výhodnější data

Na český trh vstupuje nový virtuální operátor, který cílí především na mladé uživatele a lákat chce na výhodné datové balíčky. Operátor razí heslo „čím více surfuješ, tím méně platíš,“ nároční uživatelé mohou využít až 20 GB FUP na měsíc. Gorila mobil zahájí komerční provoz v pondělí 17. března.

Gorila mobil nabízí předplacené karty i paušální tarify. Cena za volání je 2,50 Kč za minutu, SMS stojí 1,50 Kč, oboje do všech sítí. To podstatné jsou ale data. K předplacené kartě si zákazník může aktivovat za 200 Kč balíček EASY s 0,5 GB dat a voláním zdarma po druhé minutě. V rámci tarifní nabídky přidává Gorila mobil nad rámec tarifu EASY ještě tarif PRO, který za 480 Kč nabízí 5 GB dat a také volání zdarma po druhé minutě. „Oba tarify jsou navíc unikátní principem čím víc surfuješ, tím míň platíš, říká Lukáš Janoušek, CEO Gorila mobil. „Dojde-li zákazníkovi v průběhu měsíce datový limit, může si za polovinu předchozí ceny dokoupit další balík dat o stejném objemu. A takto třikrát dokola. U tarifu EASY dokoupí dalších 0,5 GB za 100, 50 a 25 Kč. Celkem za 2 GB tedy zaplatí pouze 375 Kč. 

U tarifu PRO se zákazník takto dostane až na monstrózních 20 GB. A k tomu připočtěte volání zdarma po 2. minutě,“ dodává Janoušek. To dělá z Gorila mobil velmi atraktivní nabídku pro všechny uživatele internetu v mobilu. Minimální výše kreditu pro dobití je 200 Kč a platný je 6 měsíců. Pokud zákazník vyčerpá datový balíček a nedokoupí si nový, dojde ke zpomalení na 16 kbps.

Ceník Gorila mobil

Za novou značkou stojí čtveřice byznysmenů – Lukáš Janoušek, Roman Nováček, Pavel Turek a Petr Staněk. Ti pro svůj nápad nejprve získali strategického partnera Unimex Group, který následně poskytl podporu při jednání s O2. Díky fungování v síti O2 mohou zákazníci Gorila mobil využívat řadu jejích výhod. Z O2 se například volá na čísla Gorila mobil za stejných podmínek, jako by šlo o volání do vlastní sítě. O2 je také dodavatelem špičkových technologií pro Gorila mobil.


Gorila mobil & mapa datového pokrytí: LTE zatím zákazníci nebudou moci využívat, ale to by se mělo později změnit

Gorila mobil trailer

Gorila mobil chce zaujmout mladé zákazníky také svojí provokativní komunikací s atraktivními komiksovými vizuály, možností získat službu online, a to již od 15 let, jednoduchými podmínkami, smlouvami bez závazků, širokými možnostmi dobíjení kreditu anebo možností ovládat svůj účet přes mobilní aplikaci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

15 komentářů

 1. Konečně změna! Konečně data! Snad brzy bude ještě líp a levněji…

 2. Co je na tech datech zajimave?Ja jsem spokojeny s daty i u O2, 30GB FUP.

  • Až tak zajímavé moc ne, ale je to pohyb kupředu, před všechny virtuály a operátory.

   Představoval bych si tarif jen s daty (FUP 100GB+ nebo Unlimited) k tomu SMS a volání gratis (nevytěžují síť), nebo alespň 500min + 500sms za cenu současných neomezených tarifů.. Pro mě ideál..

  • Prave proto ovace „konecne“ ci „konecne data“ je nesmyslna,nic navíc nez soucani operatori nenabizi,naopak,nabizi méně.Gorila nabízí za 480kc – 5GB,u O2 se da poridit za 400 30GB balicek.

   U O2 si lze vyjednat specialni podmínky jak plne volani zdarma vcetne sms po cele CR,tak ještě s balikem 300minut/300sms v cizine + internet uplne bez FUP.

  • A ja volám z O2 SK do CZ, Ukrajina, Poľsko, Maďarsko, Anglicko, Írsko, Rakúsko…za rovnako ako na Slovensku.

   Toto mi chýba u CZ operátora a hlavne nechápem že sa O2 SK a CZ nedohodnú a niečo spoločne nespáchajú :)

   Snáď sa dožijem toho že takéto niečo ponúkne nejaký operátor už v základe bez dokupovania.

  • Ja v zakladu volam do ciziny a z ni zadarmo( do 300minut + sms) a v CR zdarma(neomezene),takze ma,bez priplatku,chce si to jen vyjednat podminky mimo bezne tarify.

  • A platíš koľko?

 3. Teda 20GB za 900kč ?!? Vodafone to teď nabízí za 499kč s jeste lepsima podminkama FUPU…jediná vada na kráse je o Vodníka 2 roky natvrdo :)

 4. Jo. Je to jen zase jeden z mnoha. Kdy uz se virtualove probudi. Nemuzou furt jen rejzovat. Jediny, kteri to tak nejak utahli je Blesk mobil a Tesco mobil.

 5. Lukecz (neregistrovaný)

  Je to hezké, ale na Plus4U to pořád nemá: síť T-Mobile komplet zdarma, 100 min. a 200 SMS do ostatních sítí a data s 30GB FUP, to celé za 399,- včetně DPH. A na zákaznické lince mi to vždycky hned zvedli, žádné čekání. Doporučuji všem.

 6. Filip (neregistrovaný)

  Na SVK mame Gorilu uz davno a zaplatili si ju vsetci

 7. Jarda V (neregistrovaný)

  +4you uz davno tyto pausaly nenabizi…

 8. LukeCZ (neregistrovaný)

  To Jarda V: Ano, máte pravdu, nevím jak dávno, ale od 15.3.2014 budou nové tarify. Já si toho nevšiml, mnou popisovaný tarif v předchozím příspěvku bez problémů využívám, stačilo zažádat, nikde jsem nemusel taktizovat, prosit, vyhrožovat a ani se upisovat na XY měsíců nebo let. Doufám, že nové tarify budou stejně výhodné.

  • tesco (neregistrovaný)

   Nové tarify jsou už známé a jsou naprosto zoufalé, zlatý tesco mobile.

  • Lukecz (neregistrovaný)

   Taky koukám, je to katastrofa. Jsem zvědavý, jak dlouho mi stávající tarif vydrží, než mi ho utnou…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).