Domů » Články » MWC 2016: Mobilní svátek je tu, a letos se rozhodně máme na co těšit

MWC 2016: Mobilní svátek je tu, a letos se rozhodně máme na co těšit

Největší svátek mobilních nadšenců znovu otevírá své brány. Od neděle 21. února bude v Barceloně opět pořádně rušno díky dalšímu ročníku veletrhu Mobile World Congress. Připravili jsme pro vás shrnutí těch nejvýraznějších novinek, které by se letos v Barceloně měly objevit. Oficiálně MWC začíná v pondělí 22. února, nicméně bývá zvykem, že řada výrobců pořádá tiskové konference s jednodenním předstihem, a jinak tomu nebude ani letos.

Do Barcelony tradičně vyrazí i naše redakce – společně se mnou do Barcelony vyrazí také kolega Richard Streit, aby vám společně mohli přinášet čerstvé informace přímo z místa dění. Chybět nebudou ani první dojmy a videopohledy představených novinek. V pravém panelu našeho webu najdete přehledný kalendář, do kterého jsme všechny důležité konference zanesli.

Tip: Sledujte naši cestu do Barcelony, dění na výstavišti, tiskové konference i zákulisní postřehy přímo na našem speciálním twitteru @smartmania_live.

Alcatel OneTouch (sobota 20. února, 18:00)

Vůbec první tiskovou konferenci před WMC bude hostit značka Alcatel OneTouch, a to dokonce už v sobotu od 18:00. Dočkat bychom se měli představení modelů Idol 4 a Idol 4s, které se před několika dny dokonce omylem objevily na webu výrobce, nicméně ihned zase byly staženy. A řeč by měla přijít i na virtuální realitu (informovali jsme zde).

idol4svr

LG (neděle 21. února, 14:00)

Jednou z nejočekávanějších tiskovek letošního roku bude tato pod taktovkou LG, jelikož zde bude představen nový vlajkový model G5, a soudě dle předešlých úniků informací se rozhodně máme na co těšit, ostatně přesvědčte se sami z našeho seznamu novinek.

LG_G5

Huawei (21. února, 14:00)

Ve stejný čas jako LG odstartuje tisková konference Huawei. Vlajkového modelu P9 se zde ještě nedočkáme, ten by měl být odhalený až později. V Barceloně bychom se měli dočkat představení konvertiblu MateBook s operačním systémem Windows 10, a pak také tabletu MediaPad T2 10.0 Pro s operačním systémem Android.

Huawei MediaPad T2

ZTE (21. února, 15:30)

Nové produkty bude v Barceloně představovat také čínské ZTE, nicméně o těch se toho zatím mnoho neví, ale jasno bychom měli mít už tuto neděli odpoledne.

Samsung (21. února, 19:00)

U Samsungu asi není potřeba dvakrát pochybovat o tom, jaké modely zde představí. V posledních dnech se totiž o Galaxy S7 a jeho zakřivené edge variantě objevilo tolik informací i fotografií reálných zařízení, že o jejich pravosti už snad ani nikdo nemůže pochybovat. Samsung vyloží karty na stůl už tuto neděli v 19:00 a rozhodně bude zajímavé sledovat, kdo z duelu LG a Samsung představí zajímavější produkt.

samsung-galaxy-s7-edge-leak

Sony (pondělí, 22. února, 08:30)

Společně se zahájením MWC si tiskovou konferenci naplánovalo Sony. Vzhledem k tomu, že vlajkové modely řady Xperia Z5 byly představeny v září na veletrhu IFA, neočekáváme, že by zde tento japonský výrobce představoval další top smartphony. Zaměřit se ale může na střední třídu a dočkat bychom se mohli i nějakých tabletů. Jasno v tom budeme mít už v pondělí ráno.

Novinky zde odhalí i další výrobci, na pondělí 10. hodinu má tiskovou konferenci naplánovanou CAT, nicméně ten svůj hlavní trumf, model CAT S60 s termokamerou, představil už včera. Ve stejný čas, ale o den později se dočkáme představení nového smartphonu od Oppa a ve středu v těsně před půl devátou ráno čínské Xiaomi představí dlouho očekávanou novinku Mi 5.

  

MWC pochopitelně nebude jenom o smartphonech a tabletech, ale rovněž o příslušenství, nositelné elektronice, dronech a dalších technologiích, které mají co do činění s chytrými telefony a jejich platformami.

Náš redaktorský tým bude mít veškeré informace z první ruky a bude vám přinášet pravidelné dávky textových informací společně s prvními dojmy z představených produktů. Průběžné dojmy z naší cesty na veletrh, z tiskovek, ale i ze zákulisí, můžete sledovat na našem twitteru @smartmania_live a rozhodně se nezapomeňte přihlásit také k odběru našeho YouTube kanálu. Sledovat nás můžete také na Facebooku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments