Domů » Bleskovky » Huawei chce vstoupit na trh s počítači: Na MWC údajně představí konvertibl MateBook

Huawei chce vstoupit na trh s počítači: Na MWC údajně představí konvertibl MateBook

Společnost Huawei loni prodala 108 milionů smartphonů a toto číslo ji globálně posunulo na třetí příčku mezi výrobci smartphonů (více informací)). Svůj vzestup chce údajně čínský gigant využít ke vstupu do dalšího odvětví – mezi výrobce počítačů.

 
Ilustrační obrázek 

Podle čínských zdrojů Huawei pracuje na zařízení 2 v 1, které ponese název MateBook; toto jméno si společnost nechala nedávno zaregistrovat jako ochrannou známku. Zařízení údajně bude pohánět procesor od Intelu, jako operační systém nejspíše poslouží Windows 10, byť některé zdroje hovoří o možnosti dual-boot s Androidem. MateBook by mohl být představen již příští měsíc v rámci veletrhu MWC v Barceloně.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. stalkerpetr (neregistrovaný)

  Vidím jak HUAWEI roste a to víc a víc. Sám mám od nich jeden kousek a musím uznat, že dokáží za přijatelnou cenu vyprodukovat kvalitní a dobře vypadající zařízení. A jako málokterý výrobce naslouchá zákazníkům. Jen tak dál. A co se týče příjmu signálu bezkonkurenční.

 2. mino (neregistrovaný)

  Takých konvertibilov na trhu je dosť.

  • uni (neregistrovaný)

   Toto je 2in1. Konvertibl má pevné spojení displeje s klávesnicí a 360° režim. Tlačí to hlavně Lenovo i Dell umí hezké kousky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *