Domů » Bleskovky » CAT S60 si připsal cenné prvenství. Nabídne termokameru, a navíc dobře vypadá

CAT S60 si připsal cenné prvenství. Nabídne termokameru, a navíc dobře vypadá

Společnost Caterpillar se rozhodla nečekat na oficiální zahájení veletrhu MWC a s předstihem oznámila svou novinku s označením S60. Smartphony CAT jsou od svého zrodu považovány za naprosté přeborníky v odolnosti a jinak tomu není ani v případě této novinky. Výrobce však jako bonus přidal ještě termokameru, čímž získal v mobilním světě cenné prvenství. CAT S60 je vybaven 4,7” displejem s HD rozlišením, který kryje odolné sklíčko Gorilla Glass 4. Společnost si velmi dobře uvědomuje cílovou skupinu svých zákazníků z řad stavebních pracovníků a proto zobrazovací panel zároveň vybavila technologií pro ovládání v rukavicích. Srdcem smartphonu se stal osmijádrový čipset Snapdragon 617 a 3GB operační paměť. Pro data a aplikace je k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB.

cats60

Další výbavu tvoří 13Mpx fotoaparát, přisvětlovací dioda, WiFi, Bluetooth, NFC, FM rádio a čelní kamerka s rozlišením 5 Mpx. Do poměrně robustního těla se podařilo vměstnat akumulátor se štědrou kapacitou 3800 mAh. Jak jsme naznačili v úvodu, CAT S60 nabídne po vzoru svých předchůdců zvýšenou odolnost, kterou stvrzuje získanou certifikací IP68 a armádním standardem MIL-810G. Zařízení díky tomu zvládne pád výšky 1,5 metru či ponoření pod vodní hladinu až do hloubky 5 metrů po dobu jedné hodiny.

cat-s60-press

Modul zmíněné termokamery pochází od společnosti FLIR, která je považována za naprostou špičku ve svém oboru. Skrze nativní aplikaci lze například pořizovat video, lokalizovat teplotní pole či zaznamenávat minimální a maximální hodnoty teploty. V tuto chvíli samozřejmě neznáme, o jak citlivý snímač se jedná a zda dokáže svými vlastnostmi konkurovat specializovaným zařízením, jejichž cena značně převyšuje hodnotu smartphonu.

cats60_1

CAT S60 půjde do prodeje v průběhu letošního roku, přičemž počáteční cena by měla činit 599 dolarů (přibližně 14 500 Kč). Společnost Caterpillar pochopitelně nebude chybět ani na nadcházejícím veletrhu MWC, kde se jistě nezapomene zastavit, abychom vám mohli novinku natočit a zprostředkovat první dojmy.

CAT S60 mit Wärmebildkamera im Hands-on | deutsch

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

 1. tomas (neregistrovaný)

  rozmery?

 2. Bary (neregistrovaný)

  90-60-90 ;-)

 3. mino (neregistrovaný)

  To sa mi páči aj tá odolnosť je fajn, vodeodolnosť do 5m a gorilla glass má hrubku 1mm oproti klasickým 0,4 mm.

  Možno ešte viac zaujímavejšia by bola night vision kamera.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).