Musk najal hackerskou superstar. V šibeničním termínu musí opravit vyhledávání na Twitteru

young mlady Elon Musk hacker midjourney

Že má Twitter celou řadu problémů, obzvláště po převzetí Elonem Muskem, asi není třeba připomínat. Miliardář se ovšem nechce vzdát bez boje a na napravení všech chyb Twitteru, ať už vlastních či těch z dřívějších dob, najal George Hotze známého v online prostředí pod přezdívkou Geohot.

Hotz si udělal jméno už v 17 letech, kdy se mu podařilo odstranit omezení iPhonu, aby pracoval jen se SIM kartou konkrétního operátora. Mezi jeho další kousky patří vytvoření jailbreaku pro stejnojmenný smartphone či provádění reverzního inženýrství na PlayStationu 3, za což ho Sony žalovalo. Od té doby se věnuje vývoji samořiditelných automobilů ve své firmě Comma.ai, přičemž doufá, že se bude moci měřit s Teslou. Ostatně právě sem se jej CEO elektromobilky pokoušel získat již v roce 2015.twitterNepřehlédněte

Twitter konečně dostává jasný řád, Musk slíbil zkontrolovat všechny ověřené účty

Mnohem zajímavější nabídku mu ale Musk předložil až nyní. Na výzvu k opravě vyhledávání na Twitteru už hacker nedokázal říci ne a nastoupil do firmy na 12týdenní stáž. Za tu si neřekne o žádnou závratnou sumu, ale požádal Muska o proplacení životních nákladů v San Franciscu, což na druhou stranu není zrovna málo. Jestli se programátorskému géniovi podaří skřípající sociální síť dát dohromady, ukáže až čas.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku