Domů » Bleskovky » MS v hokeji zvýšilo přenos dat v síti O2. Jaká jsou reálná čísla?

MS v hokeji zvýšilo přenos dat v síti O2. Jaká jsou reálná čísla?

Pražská O2 Arena plná fanoušků hokeje představuje reálný kapacitní test pro zdejší mobilní sítě. V průběhu hokejového mistrovství zaznamenal operátor O2 rekordy jak v počtu připojených uživatelů, tak i v objemu stažených a odeslaných dat. A pokud jste v O2 Areně na hokeji (nebo jiné události byli), pravděpodobně jste zaznamenali, že datové přenosy fungovaly naprosto bez problémů. Návštěvníci hokejových zápasů si mohou čas mezi třetinami zkrátit třeba sledováním online výsledků souběžného ostravského utkání nebo odesíláním fotografií na sociální sítě.

Zatím nejvíc připojených uživatelů v síti LTE od operátora O2 bylo v O2 Areně v pátek 1. května kolem desáté hodiny večer při konci utkání České republiky se Švédskem. V tomto čase šlo o téměř 1 800 připojených LTE zařízení. Do stejného času spadá také maximální objem stažených dat, který překročil 2 GB za 30 minut. Obdobné maximum nastalo v pondělí 4. května kolem deváté hodiny při duelu českého výběru s týmem Kanady.


objem stažených dat v síti LTE v pražské O2 areně

Během slavnostního zahájení v pátek 1. května kolem osmé hodiny operátor O2 ve své síti zaznamenal upload téměř 6 GB dat během půl hodiny, což se ale jako až tak obrovské číslo nejeví. V pondělí kolem osmé hodiny přesáhl objem odesílaných dat v síti LTE 3 GB. Provoz kopíruje hodiny, kdy se hrají utkání. Zajímavé je i to, že špička pro upload je na začátku utkání, download má naopak špičku na konci zápasu.

 
objem odeslaných dat v síti LTE v pražské O2 areně

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

 1. “ V tomto čase šlo o téměř 1 800 připojených LTE zařízení. Do stejného času spadá také maximální objem stažených dat, který překročil 2 GB za 30 minut.“

  2 GB = +- 2000 MB na 1800 pripojenych zarizeni. to je tak neco pres 1 MB na zarizeni za tu pulhodinu. fakt narez, se divim ze to ta sit zvladla.

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Také nevím co redaktorovi přišlo zvláštní a nadprůměrné na tomto datovém „vytížení“ to asi každy uploadoval fotku na sociální sítě a po skončení utkání shlédl komentáře?:D

   Na videa tohle fakt nebude:D

 2. Kolik bylo připojených přes 3G a kolik stáhli? To bude asi relevantnější údaj.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).