Domů » Články » MS Fest 2011: Přijďte se naučit programovat pro WP7

MS Fest 2011: Přijďte se naučit programovat pro WP7

26. a 27. listopadu se v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze bude konat další ročník akce MS Fest. Vstupné je zdarma.

MS Fest je dvoudenní víkendová konference, která nabídne celou řadu zajímavých přednášek točících se okolo produktů společnosti Microsoft. Na sobotu 26. listopadu jsou připraveny tři hlavní proudy zaměřující se na Windows Phone, databázový vývoj a IT Pro (správa serverů a podnikových řešení). V neděli 27. listopadu vás čeká celá řada dalších přednášek se zaměřením na programování, doporučené postupy při vývoji a samozřejmě budete mít možnost se seznámit s novými technologiemi. MS Fest pořádají lidé z programu Microsoft Student Partners, kteří budou přednášet společně s členy programu MVP (Most Valuable Professional). Těšit se můžete na přednášky Štěpána Bechynského, Filipa Řehoříka, René Steina, Davida Gešvindra, Tomáše Hercega, Michala Altair Valáška, Jiřího Činčury, Tomáše Jechy a spousty dalších.

 - - -

Úvodní přednášky o systému Windows Phone, která začne v sobotu od 10:00, se ujme moje maličkost a následně na má slova naváže Filip Řehořík, který se bude podrobně věnovat Marketplace. Další Windows Phone přednášky už se budou týkat programování, vývoje aplikací/her a chybět nebude ani srovnání, jak se dají stejné aplikace tvořit na Androidu a mobilních Windows. Pokud tedy přemýšlíte o programování pro Windows Phone, rozhodně byste na MS Festu neměli chybět, protože nachystané přednášky vám poskytnou výborný základ do začátku. Kromě Windows Phone bude na MS Festu věnována spousta prostoru například HTML5 a Internet Exploreru 10, Windows 8, SQL Serveru Denali, novinkám ve webových technologiích a dalších nástrojích pro vývojáře (viz detailní program).

Program na sobotu a neděli
- -

Na MS Festu vám SmartMania.cz předvede různá Windows Phone „Mango“ zařízení, která si samozřejmě budete moci osahat a následně se zapojit se do minisoutěží o stylové placky :-). Nedílnou součástí akce budou Hands-on laby, ve kterých si na připravených počítačích bude možné vyzkoušet tvorbu aplikací ve Visual Studiu a dalších programech. S případným řešením problémů vám ochotně pomohou organizátoři. Kromě toho si budete moci zkusit vytvořit aplikaci pro Windows Phone a následně ji otestovat na reálném zařízení. Autoři nejpovedenějších programů budou své dílo moci umístit do Marketplace. Každý, kdo v labu vytvoří aplikaci, získá Windows Phone tričko a pro autora nejlepší aplikace bude připraven roční developerský účet na App Hubu.

- - 

Kromě Windows Phone telefonů si budete moci vyzkoušet hraní na Kinectu a v sobotu večer se bude konat afterpárty, zřejmě v prostorách pražského Hubu, na které si budete moci poklábosit s přáteli a přednášejícími. Vstup na MS Fest je zdarma, jen je potřeba se zaregistrovat

Kde a kdy se akce koná?
26. a 27. listopadu 2011, Malostranské náměstí, Praha (Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy). 

Občerstvení
Na rozdíl od minulých ročníků nebude letos zajištěno občerstvení, pouze nealkoholické nápoje. Během akce bude k dispozici pár tipů na restaurace v blízkém okolí, které můžete navštívit. 

Anketa
Po skončení akce bude zveřejněna anketa, kde budete moci ohodnotit jednotlivé přednášky a sdělit nám svůj názor. Z hodnocení vylosujeme 3 výherce, kteří dostanou věcné ceny. 

Organizátoři
Organizaci této akce zajišťují Jakub Čermák, Michael Grafnetter, Tomáš Herceg, Jaromír Nechanický a Tomáš Slavíček. Dotazy směřujte na Twitter (hashtag akce je #msfest) nebo na e-mail info(zavináč)ms-fest(tečka)cz.

Další informace a kompletní znění programu najdete na webu MS-Fest.cz.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments