Domů » Bleskovky » Mozilla představila Firefox Send: šifrované sdílení souborů slibuje důraz na bezpečnost

Mozilla představila Firefox Send: šifrované sdílení souborů slibuje důraz na bezpečnost

Po úspěšném testování Mozilla v úterý spustila ostrou verzi nové služby Firefox Send. Jde o šifrované úložiště sloužící k jednorázovému sdílení souborů, přičemž podle Mozilly by neměl být problém takto sdílet i citlivé osobní dokumenty.

Novinku najdete na adrese send.firefox.com, již brzy by však měla být k dispozici i beta verze mobilní aplikace pro Android. Případná varianta pro iOS zatím oznámena nebyla.

Mozilla: Send je vhodný i pro důvěrné dokumenty

Jak již bylo řečeno, služba je určena k jednorázovému sdílení. Neznamená to, že by se soubor automaticky smazal po jednom stažení, avšak jako dlouhodobé úložiště Firefox Send používat nelze.

Po nahrání souboru (či souborů) máte možnost nastavit podmínku, po níž platnost odkazu vyprší. Omezení lze nastavit kombinací počtu stažení (jedno až 200) a časového úseku (5 min, hodina, den, týden), přičemž po naplnění jedné z podmínek dojde k odstranění souboru. Nechybí také možnost zabezpečit soubor heslem.

firefox send scrn 2

Nahrané soubory jsou šifrovány end-to-end způsobem, čímž by jejich bezpečnost měla být zajištěna. Mozilla proto uvádí, že službu lze použít například i pro sdílení důvěrných pracovních dokumentů, bankovních zpráv, či jinak důležitých a soukromých dat.

firefox send scrn 1

Ve výchozím stavu je služba omezena na soubory do velikosti 1 GB, po přihlášení k Firefox účtu však tento limit stoupne na 2,5 GB. Účet budete potřebovat také pro nastavení podmínek zmiňovaných výše.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Jeden komentář

  1. Karel Endler (neregistrovaný)

    Tak doufejme, že to časem zvednou z 2,5GB na 5GB. Pak to už bude použitelné.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *