Mozilla připravuje nový Firefox pro Windows 10 a iOS

Na rozdíl od konkurenční Opery se Mozilla s prohlížečem Firefox na mobilních platformách prosadit nedokázala. K dispozici je pouze pro Android a pro vlastní platformu Firefox OS, která však příliš rozšířená není. Brzy by však měl přijít Firefox pro iOS (který se od května nachází ve stádiu beta verze) a také nová verze pro Windows 10.

   

Bohužel dosud není jasné, zda se bude v případě Windows jednat o univerzální aplikaci, která zavítá i do mobilních telefonů, Mozilla prozatím ukázala snímky pouze počítačové (a tabletové) verze. Rozložení ovládacích prvků se od současné verze příliš nemění, podle manažera společnosti je to z důvodu snadnějšího přechodu na novou verzi. Datum vydání prohlížeče Firefox pro iOS či Windows 10 je ale prozatím neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku