Domů » Články » Mozilla Fennec: Mobilní Firefox přichází, vyzkoušejte první alpha verzi

Mozilla Fennec: Mobilní Firefox přichází, vyzkoušejte první alpha verzi

Mozilla Fennec: Mobilní Firefox přichází, vyzkoušejte první alpha verziV současné době se nám trochu rozčeřují stojaté vody mobilních webových prohlížečů. Po Opeře Mobile 9.5, NetFrontu, Skyfire Browseru a zatím pouze ohlášeném Internetu Exploreru 6 je tu mobilní verze oblíbeného prohlížeče Mozilla Firefox s vývojovým názvem Fennec. Mozilla Fennec byla vypuštěna zatím pouze v testovací alpha 1 verzi a je k dispozici pouze pro platformu OS2008 (“Maemo“) na které běží Nokia N810 Internet Tablet. Stáhnout si ji ale můžete i jako emulátor pro klasické Windows, Mac OS X nebo Linux. Tato alpha verze má za úkol především získat zpětnou vazbu od širší komunity běžných uživatelů, ale i vývojářů, kteří se tak mohou podílet na vytváření lokalizací nebo různých doplňků známých i z klasického Firefoxu.

Videoukázka mobilní verze Firefoxu

Osobně si myslím, že je to opravdu dobrý tah a zpětná vazba od takovéto komunity by mohla značně urychlit celý vývoj tohoto velice nadějného mobilního webového prohlížeče. Už se těším na verzi, kterou si budu moci vyzkoušet i na svém Windows Mobile komunikátoru. Mobilní Firefox vypadá opravdu velice dobře. Alpha verzi můžete stahovat ze stránek výrobce, kde se i dozvíte více informací o vývoji a detailů o jeho funkcích.

Tomula

2 komentářů

  1. Vyzkouseno a nejak nemam moc predstavu jak to bude ovladatelny na WM ,tak snad to brzy vypusti..

  2. Tento komentář z něho píšu a musim říct, že ke spokojenosti mi stačí už jenom verze pro WM6.1 a skin, kterýs e nesnaží kopírovat iPhone, ale bere na sebe podobu stolního Firefoxu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).