Motorola X-Phone nabídne kevlarové šasi a akumulátor s obří kapacitou

Ve světě mobilní elektroniky se v posledních dnech hojně spekuluje o chystaném smartphonu X-Phone, za jehož vývojem stojí společnosti Motorola a Google. Mezi nejnovější zvěsti patří informace o použitém hardwaru, který by měl zahrnovat 4,8“ displej s fullHD rozlišením a minimálními okraji. Pod kapotou máme očekávat čtyřjádrový čipset (zřejmě Snapdragon S4 Pro) a 2 GB operační paměti. Pokud patříte mezi uživatele, kteří si ve svém smartphonu nosí celou hudební knihovnu, tak jistě uvítáte interní úložiště s monstrózní kapacitou 128 GB, které půjde dále rozšířit díky přítomnému slotu na paměťové microSD karty.

Všemi očekáváná novinka má též nabídnout i zvýšenou odolnost vůči pádům o kterou se má podle všeho postarat šasi tvořené kevlarem. Této spekulaci nahrává i fakt, že Motorola již tento materiál použila u svého dříve představeného modelu Razr Maxx. Zkrátka nemají přijít ani nadšenci do fotografování. Jako hlavní fotoaparát má posloužit digitální snímač Exmor R od společnosti Sony s pravděpodobným rozlišením 13 Mpx. O dostatečnou výdrž se má postarat vestavěný akumulátor s obří kapacitou. Na závěr je však vhodné dodat, že se jedná pouze o neoficiální informace a reálné specifikace se tak můžou ve finále dosti lišit. S představením se počítá v průběhu letošního května při příležitosti konference Google I/O.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku