Domů » Bleskovky » Motorola X oficiálně potvrzena, vyrábět se bude ve Spojených Státech

Motorola X oficiálně potvrzena, vyrábět se bude ve Spojených Státech

CEO Motoroly Dennis Woodside byl hostem rozhovoru na konferenci AllThingsD, která se koná v New Yorku. Odhalil pár informací o chystaném zařízení, které bývá označováno jako „X Phone“. Řekl, že telefon bude vyráběn ve Spojených Státech, místem bude bývalá továrna Nokia v Texasu. Doslova k výrobě řekl: „Komponenty budou pocházet z dvanácti států, procesor z Tchaj-wanu, OLED displej z Koreji. 70 procent výroby se bude dít ve Spojených Státech.“

 
@evleaks již dříve zveřejnil obrázky, na kterých je zřejmě prototyp zařízení 

Čím by měl být tento telefon speciální? Dennis Woodside řekl, že bude plný sensorů a bude „contextually aware“, čímž myslel, že telefon bude vědět, kdy a kde ho užíváte, například, že jedete autem. Podle polohy a aktuálního dění přizpůsobí automaticky své chování. Kdy telefon uvidíme? Podle tiskové zprávy Motoroly je odpověď v létě. To znamená v následujících třech měsících. Zatím nejsou žádné specifikace ani obrázky zařízení. Zajímavá část rozhovoru byla, když Dennis Woodside popisoval bariéru mezi Google a Motorola. Obě společnosti jsou od sebe nejspíše tak hluboce odděleny, že když chce někdo z Google v Motorole pracovat, musí se vzdát v Google všeho. Zároveň společnost s Google komunikuje po stejných kanálech jako HTC nebo Samsung.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).