Domů » Bleskovky » Motorola prozradila datum představení druhé generace ohebného Razru

Motorola prozradila datum představení druhé generace ohebného Razru

Motorola formou sloganu lákajícího k virtuálnímu eventu oznámila, kdy světu v rámci něj odhalí svůj druhý ohebný telefon, o němž se neoficiálně hovoří jako Motorola Razr 5G, Razr 5G (2020) nebo Razr 2. Stane se tak 9. září.

Moto Razr 5G

Telefon by měl být oproti předchůdci především podstatně výkonnější – podle neoficiálních zpráv bude vybaven čipem Snapdragon 765 a 8 GB operační paměti (první Razr poháněl čipset Snapdragon 710 a 6 GB RAM).

Motorola Razr 2020
Motorola Razr 5G (2020) na tiskovém snímku, který zřejmě pochází z interní prezentace výrobce

Dále se spekuluje o výrazně lepším hlavním fotoaparátu s rozlišením 48 MPx (oproti 16 MPx u předchůdce), 20MPx přední kamerce, 256 GB vnitřní paměti a v neposlední řadě o nepoměrně větší baterii s kapacitou 2845 mAh („jednička“ měla kapacitu 2510 mAh). S pravděpodobností hraničící s jistotou bude telefon podporovat 5G síť. Změny se prý naopak nedotknou designu a displeje (ten by měl mít jako minule úhlopříčku 6,2 palců).

„Zařízne“ jej vysoká cena?

Pokud jde o cenu, ta by se od předchůdce měla lišit minimálně a možná bude úplně stejná, tedy 1 500 dolarů (v přepočtu zhruba 33 tisíc korun). S takovou cenovkou by to ale Razr 5G/Razr 5g (2020)/Razr 2 zcela jistě neměl jednoduché, když uvážíme, že půjde do přímého souboje s na trh nedávno uvedenou „skládačkou“ Samsung Galaxy Z Flip 5G, která se i s podstatně rychlejším čipem Snapdragon 865 Plus či větším displejem (6,7 palců) nabízí za 1 450 dolarů (v přepočtu přibližně 32 tisíc korun).

Martin Duchoslav

Diskuze k článku

  1. Ať si za to řeknou kolik chtějí, ten design si to ZALOUŽÍ, ne jak ta ubohost od Samsungu s „prázdným designem“ typu „očividně nejsme designéři, tak se do designu ani pouštět nebudeme“. Zas pravda technicky na tom ale ten Samsung byl mnohem lépe (i když tahle technologie je obecně zatím v silně vývojové fázi u jakéhokoliv výrobce i když se už produkuje komerčně)…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).