Domů » Bleskovky » Motorola posílá pozvánky na MWC. Víme, jaké přiveze novinky

Motorola posílá pozvánky na MWC. Víme, jaké přiveze novinky

Lednový veletrh CES prakticky žádné nové smartphony nepřinesl, o to větší tak máme důvod těšit se na barcelonský veletrh MWC. Svoji přítomnost oficiálně potvrdila společnost Sony, nyní se přidává i čínské Lenovo, které zde bude představovat novinky pod praporem značky Motorola. Tisková konference se odehraje v předvečer MWC 23. února v 19:00 našeho času.

motorola 2

Dá se předpokládat, že Lenovo bude hovořit o ohebném smartphonu Motorola RAZR (možná o jeho uvedení na evropský trh), kromě toho očekáváme i nové smartphony. Podle posledních úniků bychom se měli dočkat zbrusu nové vlajkové lodě Motorola Edge+ a také minimálně dvou telefonů střední třídy řady Moto G8.

Motorola Edge+

Motorola Edge+ má být nadstandardně vybavený smartphone, který bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 865 za pomoci 12 GB RAM. Telefon má dostat rozměrný displej s otvorem pro selfie kamerku, a možná i vestavený stylus.

Moto G8

Lenovo oživí i oblíbenou řadu smartphonů Moto G. Základní model řady Moto G8 má podle informací ze serveru XDA-Developers disponovat 6,39“ displejem s HD+ rozlišením a otvorem pro 8Mpx selfie kamerku s optikou o světelnosti f/2.0. Patrně se bude jednat o LCD panel, neboť čtečka otisků má být tradičně uschována v logu Motoroly na zadní straně zařízení. Zde také najdeme tři fotoaparáty v následující konfiguraci:

  • Hlavní 16Mpx snímač se světelností objektivu f/1.7
  • Sekundární 8Mpx kamerka pro širokoúhlé snímky
  • Makrosnímač s rozlišením 2 Mpx a světelností f/2.2

Moto G8 požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 655, uvnitř těla najdeme také akumulátor s kapacitou 4 000 mAh a schopností nabíjení maximálním výkonem 10 Wattů.

Moto G8 Power

Moto G8 Power má být (jak název napovídá) přeborníkem ve výdrži na jedno nabití; bude disponovat 5 000mAh akumulátorem s podporou technologie Quick Charge 3.0 s maximálním výkonem 18 Wattů. Telefon má být vyšší a širší než základní Moto G8, displej bude paradoxně o něco menší – v diagonále má mít 6,36“ a bude disponovat Full HD+ rozlišením.

V otvoru displeje najdeme otvor pro 25Mpx selfie kamerku, hlavní fotoaparát má shodný s Moto G8, přibýt má však navíc ještě 8Mpx kamerka s telefobjektivem o světelnosti f/2.4. I Moto G8 Power má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 655. Obě novinky řady G8 poběží na operačním systému Android 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).