Domů » Bleskovky » Motorola oznámila partnerství s 3D Systems: Smartphony chtějí tisknout na 3D tiskárně

Motorola oznámila partnerství s 3D Systems: Smartphony chtějí tisknout na 3D tiskárně

O projektu Phonebloks jsme mohli poprvé slyšet před několika týdny. Za myšlenkou smartphonu složeného z jednotlivých bloků stojí holandský designér Dave Hakkens, který si od tohoto projektu slibuje hned několik výhod. Například v případě, že uživatel bude potřebovat lepší fotoaparát či displej, nebude nutné si hned pořizovat nové zařízení. Postačí pouze vyměnit požadované bloky s konkrétními komponenty, s čímž jde ruku v ruce i snížení stále se hromadícího elektroodpadu.

Toto nekonvenční řešení zaujalo společnost Motorola, která se spojila s týmem lidí z Phonebloks a společně začali pracovat na projektu modulárního smartphonu ARA. Další posun v celé záležitosti přineslo nedávné oznámení, jehož předmětem bylo uzavření partnerství s firmou 3D Systems, která se zabývá 3D tiskem. Tato společnost se stane výhradním dodavatelem hardwaru v podobě jednotlivých bloků. Ještě než se dočkáme prvního smartphonu ARA, bude nutné zapracovat na zrychlení tisku jednotlivých součástek, což nepochybně povede k vývoji zcela nových technologií, které Motorola využije i v jiných oblastech svého podnikání.

Co se týče komerčního uvedení, tak zde budeme muset být zatím trpěliví. Podle prvních odhadů se „skládacího“ smartphonu dočkáme nejdříve koncem příštího roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments