Domů » Bleskovky » Motorola One se odhaluje: střední třída s výřezem a čtyřmi čočkami fotoaparátu

Motorola One se odhaluje: střední třída s výřezem a čtyřmi čočkami fotoaparátu

Lenovo upravuje svoji smartphonovou strategii, v tomto týdnu představila smartphone Motorola P30, který se jménem i vzhledem vymyká dosavadním modelům řady Moto. Čínský výrobce zřejmě bude značku Motorola využívat i u dalších modelů, aktuálně finišují přípravy smartphonu střední třídy, který se má jmenovat Motorola One. Jakou výbavu tento model dostane?

 

V oblasti designu neočekávejme žádnou revoluci, Motorola One bude současná klasika s protáhlým a „vykouslým“ displejem (5,88 palců a slabší rozlišení 720 × 1 520 pixelů), kovovým rámem, skleněnými zády a duálním fotoaparátem v jejich levém horním rohu. Hlavní složka fotoaparátu má mít rozlišení 13 Mpx, selfie kamerka pak bude mít rozlišení 8 Mpx. Záda telefonu se stanou také domovem pro kruhové logo výrobce s integrovanou čtečkou otisků prstů.

Slabší procesor a spousta paměťových variant

Motorolu One má hnát kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 625, v prodeji mají být tři paměťové varianty – 3/32, 4/64 a6/128 GB. Akumulátor v útrobách telefonu má mít kapacitu 3 000 mAh, hovoří se však ještě o variantě Power s vyšší kapacitou, Snapdragonem 636 a o něco větším displejem. Motorola One bude mít podle certifikace fyzické rozměry 149,9 × 72,2 × 7,9 mm a hmotnost 162 gramů.

Motorola One zřejmě zažije svoji premiéru nejprve v Číně, kde bude prodávána s upraveným Androidem díky prostředí ZUI 4.0, globální varianta (bude-li nějaká) pak zřejmě dostane čistý Android z programu Android One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Neni nahodou ZenUi od Asusu? Viz posledni odstavec?

  2. Pise sa o styroch cockach v nadpise ale v texte nikde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).