Domů » Články » Motorola MPx200 a 220: Jak se provádí Master Reset

Motorola MPx200 a 220: Jak se provádí Master Reset

Master reset je ,,totální,, restart telefonu, při kterém dojde ke smazání veškerých uživatelských dat (programy, hry, poznámky…) a opětovném obnovení funkcí telefonu tak, jak to předpřipravil výrobce. Telefon se tedy vrátí do původního stavu.

Master reset (někdy také označován jako Hard reset) by jste v žádném případě neměli dělat pokud váš telefon funguje tak jak má, MR se doporučuje pouze pokud máte nějaké větší problémy s telefonem (a nechcete jej ještě dát do servisu), někdy MR pomůže váš problém vyřešit, nezapomeňte si ale před tím provést zálohu telefonu.

Jak se Master reset provádí
Ještě před provedením MR se doporučuje nabít naplno baterii (nebo alespoň na 60% její kapacity) aby nedošlo při tomto procesu k vypnutí telefonu, to by nemuselo mít zrovna pozitivní následky.
Po nabití telefonu jej vypněte a držte modré tlačítko a znovu telefon zapněte (stále držíte modré tlačítko).

Po chvíli se vám objeví hláška: Master Reset ,,yes,, nebo ,,no,,. Pokud proces potvrdíte, začne se provádět MR (vymazání paměti, formátování telefonu), proces může trvat i 5min a po dokončení naběhne operační systém, ovšem jeho start může trvat o něco déle (poprvé), než při klasickém zapínání telefonu. Provedením Master resetu nepřijdete o záruku telefonu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Díky dlouhu jsem se trápil jak na celkový reset

  2. jsem rád, že ti náš návod pomohl !

  3. Při master sesetu u MPX220 dám master reset „ano“ a pak vždy hned mobil zhasne.. Jinak ale funguje v pořádku..

  4. bohužel mi to nejde ja když podržím modre tlačitko tak js mi objevy boot options a pottim enable kitl,clean reg hive, format storage a všude zatim nazvem je no a yes všechno jsem skoušel ale nejdeto mam bily displej a potom zas to logo hellomoto nevim co stim prosim poradte dik

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).