Domů » Bleskovky » Nové generace Moto X a Moto G poodhaleny na nových snímcích

Nové generace Moto X a Moto G poodhaleny na nových snímcích

Příchod nových generací vlajkové lodi Motorola Moto X a populární levné Moto G je očekáván již nějaký ten pátek. Dosud bylo vesměs ticho po pěšině, nyní se ale objevilo několik náznaků toho, že by jejich odhalení již nemuselo být daleko. Na internetu se totiž objevily živé fotografie Motoroly Moto G 2015, tedy třetí generace smartphonu, jenž patřil k nejprodávanějším Motorolám vůbec.

 

Na snímcích si nelze nevšimnout pozměněného designu, opět však bude na výběr velká škála zadních krytů, přičemž ty je možné si již v tuto chvíli předobjednat v čínských e-shopech. Z hlediska výbavy pak očekáváme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, pětipalcový HD displej, rozšířitelné vnitřní úložiště s kapacitou 8 GB a v neposlední řadě také 13Mpx fotoaparát. Jako již tradičně se operačním systémem stane nejnovější verze čistého Androidu, tedy 5.1 Lollipop.

 

Pozadu nezůstává ani vybavenější sourozenec v podobě Moto X. Na Twitteru @upleaks se totiž objevil velmi nekvalitní render, jenž se shoduje s dřívějšími úniky a podle všeho doopravdy zobrazuje třetí generaci tohoto high-endu. Vidět na snímku můžeme také aktivní notifikace od Motoroly a samozřejmě nebude chybět možnost pořídit si mimo plastový zadní kryt také dřevěný či kožený, přičemž není vyloučeno, že bude dostupná také verze zhotovená z kevlaru.

 

Z dalších specifikací očekáváme 5,2palcový QHD displej, osmijádrový procesor od Qualcommu a 3 GB RAM. Spekuluje se také o stereoreproduktorech či oboustraném konektoru USB-C. Datum odhalení novinek zatím není k dispozici, dle všeho bychom se ale měli dočkat do konce léta.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

 1. Readytogo (neregistrovaný)

  A co motorola kinzie?

 2. step221 (neregistrovaný)

  To me taky zajima ale nic noveho zatim asi neni.

  • A co takhle možnost si konečně koupit motoroly ofiko i u nás, věřím že lenovo sem tu značku sakrys zase vrati

  • ManT: No vrátí. Ona je otázka, zda tu vlastně někdy byla. Min od dob WM (Stadnard?) ne. Jestli zde měla zastoupení před tím (v době Razru a dříve), to nevím. Ale mám pocit, že i tyto přístroje se sem dostávaly všelijak (moc si nevybavuji téma „Nokia vs Motorola (např. 6310 vs Timeport)“.

   Ale v hodně dřevních dobách motorky asi byly i u operátorů…?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).