Domů » Bleskovky » Motorola Moto G2 přijde 10. září: Očekává se nárůst úhlopříčky displeje i ceny

Motorola Moto G2 přijde 10. září: Očekává se nárůst úhlopříčky displeje i ceny

Motorola chystá na letošní podzim nástupce svých úspěšných modelů, 25. září má přijít Moto X+1, následníka se má dočkat i jeho odlehčená levnější verze, Moto G (recenze). Telefon, označovaný jako Moto G2 nebo Moto G+1, má být podle informací zahraničních prodejců dostupný již 10. září.

  
Dříve uniklý snímek údajné podoby Motoroly Moto G2

Pokračovatel Moto G dal o své existenci svědectví v benchmarku GFXbench, díky tomu známe většinu důležitých parametrů telefonu označovaného XT1063. Podle výsledků testů má úhlopříčka displeje narůst ze 4,5“ na rovných pět palců, rozlišení 720 × 1 280 pixelů má však zůstat zachováno. Na rozdíl od úhlopříčky displeje a patrně i velikosti samotného zařízení, v útrobách telefonu k velkým změnám nedojde: Procesorem zůstane čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, paměť RAM si zachová hodnotu 1 GB. Uživatelská paměť má být 8 GB, bohužel nevíme, jestli přijde i varianta s 16 GB nebo Motorola vybaví nové „géčko“ slotem na paměťovou kartu.

  

Zlepšení má dojít v oblasti fotoaparátů, ten hlavní bude 8megapixelový, společnost mu bude dělat přisvětlovací dioda, záznam videa zvládne v HD rozlišení. Rozlišení přední kamerky naroste na 2 Mpx, telefon bude pohánět operační systém Android ve verzi 4.4.4. Cena novinky má být podle informací prodejců 250 EUR (7 000 Kč bez DPH), což je o čtvrtinu více, než aktuálně stojí vylepšená Moto G s podporou LTE. Zdali bude nejrychlejší sítě podporovat i G2, není prozatím známo. Vzhledem k prakticky totožné výbavě s původním modelem nebudou mít majitelé Moto G důvod upgradovat.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. knizmi (neregistrovaný)

    Když už nic jiného, tak tam místo MSM8x26 (1,2 GHz) mohli strčit MSM8x28 na 1,6 GHz a RAM zvednout aspoň na 1,5 GB. Takhle bych kvůli rozměrům pořád dal přednost původní Moto G.

    A pokud to bude bez LTE, tak to za tu cenu bude vysloveně fail.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).