Motorola Moto G oficiálně: Zajímavá výbava za příznivou cenu

O očekávané novince z dílny Motoroly se již dlouho dopředu spekulovalo. Jak se firmě podařilo naplnit představy fanoušků a potenciálních zákazníků?

Motorola dnes oficiálně představila očekávaný model Moto G. Co se týče hardwarové výbavy, potvrdily se dřívější spekulace ohledně použitého HD displeje a čtyřjádrového procesoru od Qualcommu. Firma naopak příjemně překvapila v oblasti dostupnosti a především ceny.

Jak už jsem zmínil výše, telefon Motorola Moto G bude vybaven HD LCD displejem s úhlopříčkou 4,5 palce a jemností 326 ppi. O výkon se bude starat čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz doplněný o grafický čip Adreno 305. Společnost jim bude dělat gigabajtová operační paměť a vnitřní úložiště s volitelnou kapactiou 8, nebo 16 GB. Oficiální materiály bohužel nezmiňují přítomnost slotu na paměťové karty. Google se je tak zřejmě snaží nahradit alespoň 50 gigabajty prostoru v jeho cloudovém úložišti s platností na dva roky.

Co se týče multimediální výbavy, nabídne novinka zadní 5Mpx fotoaparát se schopností pořizovat video v rozlišení 720p. K dispozici bude i přední 1,3Mpx kamerka pro videohovory. Telefon se bude prodávat ve dvou barevných provedeních, černém a bílém, k dispozici ale bude i řada vyměnitelných krytů. Vestavěný akumulátor má kapacitu 2070 mAh.

  

Moto G přijde na trh vybavený čistým Androidem ve verzi 4.3. Výrobce ale slíbil dodatečnou aktualizaci na KitKat, kterou by měli zákazníci dostat v lednu 2014. Novinka se začne prodávat už tento týden v Brazílii a v Evropě, později i na dalších místech a začátkem příštího roku zamíří také na domácí americký trh. Tamní cena bez dotace operátorů byla nastavena na 179 dolarů (asi 4 400 Kč s DPH)  za 8GB verzi, za tu 16GB pak zákazníci zaplatí 199 dolarů (cca 4 850 Kč s daní). Informace o dostupnosti v České republice zatím nemáme k dispozici.

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku