Domů » Bleskovky » Motorola Moto E 2015: Nejlevnější Motorola se povedla i tentokrát (video)

Motorola Moto E 2015: Nejlevnější Motorola se povedla i tentokrát (video)

První generace Motoroly Moto E byla velmi sympatickým smartphonem, mezi jehož přednosti patřil především skvěle optimalizovaný čistý Android, kompaktní rozměry a výborná ergonomie. Před nedávnem výrobce odhalil druhou generaci, která udělala oproti předchůdci znatelný krok dopředu. Narostl displej, jenž nyní nabídne úhlopříčku 4,5 palců s rozlišením 540 x 960 px.

 

Novinka dostala také znatelně výkonnější 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry na frekvenci 1,2 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště je velké 8 GB, nechybí ale slot pro paměťové karty microSD. Sympatickým prvkem, jež Motorola ostatně využívá u všech svých smartphonů, je tzv. nano coating, který zajišťuje částečnou voděodolnost a prachuvzdornost. Na potápění to není, pokud však zaprší, nemusíte se o svůj telefon bát.

   

Fotoaparát byl u předchůdce jednou z největších slabin, druhá generace dostala do vínku o něco lepší snímač s rozlišením 5 Mpx. Ten doplňuje ještě VGA kamerka nad obrazovkou. Novinka se bohužel do České republiky oficiálně nepodívá, pokud se ovšem rozhodnete využít šedé distribuce, očekávejte částku okolo čtyř tisíc korun.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).