Domů » Bleskovky » Motorola Moto E 2015: Nejlevnější Motorola se povedla i tentokrát (video)

Motorola Moto E 2015: Nejlevnější Motorola se povedla i tentokrát (video)

První generace Motoroly Moto E byla velmi sympatickým smartphonem, mezi jehož přednosti patřil především skvěle optimalizovaný čistý Android, kompaktní rozměry a výborná ergonomie. Před nedávnem výrobce odhalil druhou generaci, která udělala oproti předchůdci znatelný krok dopředu. Narostl displej, jenž nyní nabídne úhlopříčku 4,5 palců s rozlišením 540 x 960 px.

 

Novinka dostala také znatelně výkonnější 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry na frekvenci 1,2 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště je velké 8 GB, nechybí ale slot pro paměťové karty microSD. Sympatickým prvkem, jež Motorola ostatně využívá u všech svých smartphonů, je tzv. nano coating, který zajišťuje částečnou voděodolnost a prachuvzdornost. Na potápění to není, pokud však zaprší, nemusíte se o svůj telefon bát.

   

Fotoaparát byl u předchůdce jednou z největších slabin, druhá generace dostala do vínku o něco lepší snímač s rozlišením 5 Mpx. Ten doplňuje ještě VGA kamerka nad obrazovkou. Novinka se bohužel do České republiky oficiálně nepodívá, pokud se ovšem rozhodnete využít šedé distribuce, očekávejte částku okolo čtyř tisíc korun.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).