Domů » Bleskovky » Motorola oficiálně představila hodinky Moto 360 druhé generace v klasické a sportovní verzi

Motorola oficiálně představila hodinky Moto 360 druhé generace v klasické a sportovní verzi

Ačkoliv jsme představení druhé generace hodinek Moto 360 očekávali až 8. září, svoji premiéru si odbyly již dnes na veletrhu IFA v Berlíně. Hodinky přicházejí rovnou ve dvou variantách, klasické a sportovní, přičemž první bude navíc nabízena ve dvou velikostech – s 42 a 46mm tělem. Všechny modely pohání systém Android Wear.

    
Moto 360 2. generace naživo

Moto 360 druhé generace

Nejprve si představíme konzervativnější variantu. Její vzhled vychází z předchozí generace, pouze hardwarové tlačítko na pravé straně se přesunulo od tří hodin ke dvěma. Nový je systém uchycení řemínků, který dovoluje jejich výměnu – menší model vyžaduje pásky o šířce 20 mm, větší 22 mm. Motorola také ztenčila rámečky kolem displeje, a ten tak nyní zabírá 71,7 procent celkové čelní plochy.

   

Bohužel displej sebou nese hlavní neduh první generace – není dokonale kruhový, spodní část mu ubírá černý proužek. U menšího modelu má displej úhlopříčku 1,37″ a rozlišení 360 × 325 pixelů, u většího pak 1,56″ a rozlišení 360 × 330 pixelů. V obou případech je displej kryt sklem Gorilla Glass třetí generace. Hodinky jsou pak odolné vůči prachu a vodě s certifikací IP67.

Hodinky pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, operační paměť má kapacitu 512 MB a vnitřní úložiště je 4GB. Senzorová výbava zahrnuje gyroskop, akcelerometr a snímač tepové frekvence, bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvojlístek Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Díky operačnímu systému Android Wear v nejnovější verzi není, mohou hodinky plnohodnotně fungovat i bez spárovaného telefonu pouze na Wi-Fi.

    

S velikostí hodinek se mění i kapacita baterie, u menšího modelu je 300 mAh, u většího 400 mAh. Vzhledem k variabilitě velikostí a pásků zařadila Motorola svoje hodinky do programu Moto Maker, tudíž si každý zájemce může navrhnout svoji kombinaci. Tělo může mít černou, zlatou, stříbrnou a růžovou barvu, pásky pak mohou být kovové či kožené.

  

Moto 360 druhé generace budou v USA dostupné již tento měsíc za cenu mezi 300 – 430 dolary (7 200 – 10 300 Kč bez DPH).

   

Moto 360 Sport s integrovanou GPS

Pro sportovce připravila Motorola i outdoorovější variantu svých hodinek. Vnitřní výbava zůstává stejná, mění se však vzhled a materiál, který je v tomto případě silikon. Ten má výhodu v odvádění vlhkosti větší odolnosti.

Sportovní verze se má navíc GPS čip, takže je možné sledovat polohu a měřit rychlost bez připojeného smartphonu. Bohužel Motorola neuvádí, jakou dobu hodinky vydrží při používání GPS nabité. Oproti minulé generaci má však výdrž při běžném používání dostáhnout dvou dnů.  

 

I Moto 360 Sport nabízí stupeň odolnosti IP67, což znamená, že nejsou vhodné na plavání a potápění. Ceny ani dostupnost sportovní edice Motorola neodhalila. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).