TOPlist

Motorola Edge 40 v obřím úniku: slušná výbava a záda s umělou kůží

900 450 Motorola Edge 40 Pro
  • Čerstvě představená Motorola Edge 40 Pro dostane levnějšího bratříčka
  • Nabídne elegantní křivky, sympatickou výbavu a pravděpodobně i příjemnou cenu

Značka Motorola v tomto týdnu představila svůj nový vlajkový smartphone Edge 40 Pro, který nabízí velmi dobrou výbavu za příjemnou cenu. Překvapivě jsme se zatím nedočkali odhalení základní Motoroly Edge 40, avšak zřejmě na něj nebudeme čekat dlouho. Na internet se totiž dostal jak (neoficiální) soupis jejích parametrů, tak i tiskové snímky čtyř různých barevných variant.

Pokud jste se těšili, že Motorola u svého levnějšího modelu zvolí plochý displej namísto zaobleného, musíme vás zklamat. Podle obrázků vypadá základní Motorola Edge 40 podobně jako její dražší sestřička – i zde telefon bude obepínat tenký kovový rámeček, u kterého se bude stýkat zaoblená přední a zadní strana. Ta zadní má být navíc nabízená ve dvou různých provedeních – buď ze skla nebo z umělé kůže. Potěší, že obě varianty by měly disponovat zvýšenou odolností IP68.

Přední stranu Motoroly Edge 40 má vyplňovat 6,55″ displej s Full HD+ rozlišení a zvýšenou obnovovací frekvencí 144 Hz (360 Hz pro dotykovou vrstvu). Zobrazovač má být typu pOLED a má nabídnout maximální jas 1 200 nitů a podporu obsahu v HDR10+. V otvoru nahoře uprostřed najdeme 32Mpx selfie kamerku se světelností f/2.4, na zádech se pak mají nacházet dva fotoaparáty:

  • 50Mpx hlavní s optickou stabilizací a světelností f/1.4
  • 13Mpx širokoúhlý s úhlem záběru 120° a světelností f/2.2

Teleobjektiv přítomen nebude, stejně tak Motorola nenasadí ani žádnou zbytečnou 2Mpx kamerku pro makro, bokeh apod.

Srdcem telefonu se má stát čipset MediaTek Dimensity 8020 spárovaný s 8 GB RAM typu LPDDR4X. Úložiště bude nabízeno v kapacitách 128 nebo 256 GB bez možnosti dalšího rozšíření. Chybět má i klasický sluchátkový port, k hlasitému poslechu pak poslouží stereoreproduktory s certifikací Dolby Atmos.

Dodávku energie má u Motoroly Edge 40 zajišťovat akumulátor s kapacitou 4400 mAh a podporou rychlého 68W nabíjení. Chybět nemá ani podpora bezdrátového nabíjení, zde má být maximální výkon omezen na 15 wattů. Bezdrátovou komunikaci zajistí 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NFC.

Edge 40

Motorola Edge 40 má být dostupná v barvách Nebula Green, Lunar Blue, Eclipse Black a Viva Magenta (zelená, modrá, černá a červeno-růžová). Kdy bude telefon představen, v tuto chvíli nevíme, tušíme však kolik bude stát – spekuluje se o částce 600 eur, což je v přepočtu velmi příjemných 14 tisíc korun.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku