Domů » Recenze » Motorola Defy+: Odolná, chytrá a s pěkným designem (recenze)

Motorola Defy+: Odolná, chytrá a s pěkným designem (recenze)

Otestovali jsme Motorolu Defy+, která potvrzuje, že odolné telefony nemusejí být jen nevzhledné brikety. Bude stačit na to, aby Motorole pomohla zpět mezi špičku?

Doba, kdy byly populární tzv. odolné telefony, je už asi nenávratně pryč. Pracanti jako Nokia 6250, Ericsson R310s nebo Siemens M35 mají svá nejlepší léta dávno za sebou a nástupci jaksi vůbec nejsou, protože trendy se v posledních letech ubírají jiným směrem. Oproti tomu uživatelé, kteří by odolnější telefon ocenili, rozhodně nevymřeli. A je jedno jestli se budeme bavit o lidech, kteří provozují náročnější sporty a telefon potřebují mít u sebe, nebo o těch, kteří se při výkonu svého povolání pohybují na stavbách, v přírodě a jiném náročném prostředí. Tito neměli v posledních letech moc z čeho vybírat, zvláště pak pokud chtěli jít s dobou, která nás tlačí do co největších displejů, lehkých materiálů, hi-tech technologií a funkcí, o kterých jsme si před lety nenechali ani zdát.

- - -

Motorola zjevně vycítila mezeru na trhu, a tak přišla s odolným modelem Defy a vzápětí s jeho vylepšenou verzí, Defy+. A právě o této novější variantě se dnes budeme bavit. A věřte, že bude o čem, protože snese srovnání s běžně dostupnou konkurencí, navrch však přidává zvýšenou odolnost a solidní konstrukci.

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, u které si Motorolu Defy+ můžete zakoupit

Klady (+)

– svižné reakce systému, Android 2.3.5
– prostředí MotoBlur
– pevná konstrukce
– odolnost vůči vodě a prachu (IP 67)

Zápory (-)

– průměrný fotoaparát, VGA video
– bez české lokalizace 

Co je jiného oproti původní Defy?

V podstatě jen pár drobností, ale hodně důležitých. Frekvence procesoru se zvedla z 800 MHz na 1GHz. Procesor zůstal jednojádrový OMAP z dílen Texas Instruments s architekturou ARMv7 a jádrem Cortex-A8. Defy+ dostala Android 2.3.5, změnilo se tedy i prostředí. Nakonec je tu optimalizovaná výdrž a vyšší kapacita baterie. Ta je nově na hodnotě 1 700 mAh. Vše ostatní zůstalo při starém.

-

Balení

Krabice ani její obsah nijak nenaznačují, že telefonu nevadí nějaká ta vodní nebo bahenní koupel či povalování se v písečné duně. Naopak. Tváří se naprosto nenápadně a kromě dnes už běžného standardu jako je nabíječka, USB kabel s microUSB konektorem, sluchátka a manuál nic jiného neočekávejte.

- -

Motorola MB526 Defy + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Konstrukce, design a zpracování

Nutno podotknout, že ani telefon na první pohled nepůsobí dojmem zvláštních schopností. Jde o malou cihličku, o něco menší a užší, než iPhone 4, ale zase o kousek „tlustší“. Díky tomu dobře padne do ruky a příjemně se drží. Jakmile Defy+ poprvé vezmete do ruky, překvapí vás, jak je lehká. 118 gramů sice není úplně málo, Defy+ ale klame tělem.

- - -

Přední straně dominuje 3,7 palce velký TFT LCD displej s rozlišením 480×854 bodů. Pod ním jsou čtyři klasická senzorová tlačítka a nad displejem pak už jen název výrobce a reproduktor. Přiznám se, že velmi rád po dlouhé době používám telefon s nápisem „Motorola“. Displej vyplňuje přední stranu beze zbytku, lemuje ho jen opravdu velmi tenký proužek plastu. Tento minimalismus oceňuji. Je praktický a použitelný. Defy+ tak má relativně velký displej, ale sama zůstává velmi příjemných rozměrů. Příjemným překvapením je tříbarevná notifikační dioda umístěná v horním proužku nad displejem, která vás informuje o zmeškaných událostech, hovorech, e-mailech nebo textových zprávách. Dioda se rozbliká i v případě vybitého akumulátoru a signalizace dobíjení.

- - -

Na bocích narazíme na první náznaky něčeho odlišného a tím jsou jasně viditelné šroubky. U jiného telefonu by asi kazily celkový dojem, u Defy+ ho naopak dokreslují a upozorňují uživatele, že tady bude něco jinak. Natěšené montéry dopředu upozorním, že Defy+ díky použitému typu šroubků jen tak nerozeberete.

Jakmile začnete hledat microUSB konektor nebo 3,5mm jack, nebude o odolnosti Defy+ dalších pochyb. Oba tyto konektory jsou schovány pod masivními gumovými krytkami, které jsou k tělu telefonu velmi dobře připevněny. Voda jimi nepronikne, nemusíte mít strach. Krytky sice nevypadají nijak úchvatně, ale na design pro pozéry se tady nehraje.

- - -

Zadní strana pak už jen dokresluje to, co je jasně patrné. Kryt baterie je pogumovaný a na svém místě drží pomocí zámku ve spodní části. K otevření a zavření telefonu je třeba vyvinout větší sílu. Odměnou pak je naprostá jistota a bezpečí, pokud telefon nechtěně vykoupete nebo „vyválíte“ v něčem, co by jeho „běžní“ kolegové jen tak „nerozdýchali“.

- -

Po odejmutí zadního krytu najdete baterii se zvýšenou kapacitou a pod ní sloty pro SIM kartu a microSD paměťovku. Tu můžete použít až do kapacity 32 GB.

Odolné vlastnosti

Dle specifikace splňuje Motorola Defy+ stupeň odolnosti IP67, což je druhý nejvyšší stupeň krytí. Více info o jednotlivých stupních a jejich kombinacích naleznete zde.

Pokud dáte Defy+ zabrat, vydrží ponoření pod hladinu až do metrové hloubky, odolá prachu, písku a samozřejmě nějakým těm oděrkám, pádům a nárazům. Ač bych rád, pro účely této recenze jsem nic z výše uvedeného nemohl otestovat. Pokud má někdo z vás zkušenosti z „ostrého provozu“ s Defy+, budeme jedině rádi za vaše příspěvky do diskuse pod článkem.

Displej

Ve srovnání se současnou špičkou ztrácí, ale pro cílovou skupinu bude naprosto dostatečný. Je jemný, s věrným zobrazením barev, funkcí automatické regulace jasu, nestandardním poměrem stran 16:9, možností vibrační odezvy a v neposlední řadě se skvělou citlivostí. A je, jak jinak, kapacitní s podporou multi-touch. Co víc si přát? Pokud jste se tedy zapojili do honby za co největší úhlopříčkou, co nejbarevnějšími barvami a podobně, Defy+ se raději vyhněte obloukem. Stojíte-li ale nohama pevně na zemi, budete spokojeni. I tak ale chápu, že někomu může vadit „starší“ TFT technologie.

Displej je chráněn odolným Gorilla Glass sklem, které vydrží víc než byste čekali. Z výše uvedeného se tedy dá očekávat, že se k telefonu můžete chovat celkem neurvale a rozhodně ho to nerozhodí. Telefon si však takové chování nezaslouží ;-)

Pod displejem nemohou chybět čtyři tlačítka typická pro každý Android. U Defy+ jsou dotyková a největší problém činí to v levém dolním rohu, v případě, že telefon držíte v pravé ruce. Jeho ovládání je značně nepohodlně nebo vás nutí k přehmatávání, což je snad ještě horší. Držíte-li telefon v ruce levé, je situace stejná, ale platí pro tlačítko v pravém dolním rohu.

Android s MotoBlur UI

V telefonu byla pro tento model poslední dostupná verze Androidu 2.3.5. Pro některé uživatele má však jednu možná dost podstatnou vadu, neobsahuje češtinu. Z nějakého důvodu Motorola naši jazykovou mutaci neposkytuje. Bohužel jsme malý a „specifický“ trh. Budete se tedy muset spokojit s běžnými „používanějšími“ jazyky. Uvidíme, zdali akvizice Googlem něčemu pomůže. Ice Scream Sandwich u tohoto telefonu však nejspíš nečekejte.

- - -

Popisovat Android 2.3.5 na SmartManii je nošením dříví do lesa. Všechny jeho dobré vlastnosti i neduhy u Defy+ zůstávají. S vaším dovolením tuto kapitolu minu a zaměřím se pouze na softwarovou nadstavbu od Motoroly. Ta nese název MotoBlur.

A nejradši bych vynechal i MotoBlur, protože tady vážně není o čem. Motorola naštěstí dostala rozum a oproti předchozím modelům, které se u nás většinou neprodávaly, MotoBlur omezila na widgety (hlavně pro sociální sítě a práci s kontakty), správu účtů v telefonu (maily a opět sociální sítě), možnost zapnout/vypnout WiFi, Bluetooth, GPS apod. a pár dalších, v podstatě buď nepraktických, nepotřebných, nebo nepoužitelných drobností. Objevily se i drobné grafické změny v kontaktech, hudebním přehrávači nebo galerii obrázků, změny to ale nejsou nijak významné. Kalendář naštěstí zůstal beze změn. Jedinou výhodou, zdá se být, sedm ploch, na kterých se vejde widgetů a aplikací hromada. Komplikací pak může být nutnost vytvořit si MotoBlur účet. Bez něj se MotoBlur rozhraní v podstatě nedá používat, což je dost zvláštní přístup. Zde si neodpustím chválu a blahořečení Androidu, ač to běžně nedělám, za jeho široké možnosti přizpůsobení. Stačí si totiž stáhnout kterýkoli launcher a problém je, svým způsobem, vyřešen. Já jsem zkoušel a používal GO Launcher EX a Launcher Pro. A nakonec mohu jen děkovat, že Motorola opravdu dostala rozum a třeba nový Razr, na jehož recenzi se můžete těšit, MotoBlur již neobsahuje.

- - -

Hezky udělaný je lock screen se zobrazením času, datumu a možností okamžitého přepnutí telefonu do vibračního režimu.

Senzory a další hardwarová výbava

Defy+ nijak nevybočuje za řady běžných smartphonů dnešních dnů a nabídne svému uživateli senzor okolního světla, akcelerometr pro orientaci v prostoru a možnost přetočení displeje, GPS pro navigaci v Google mapách a WiFi s možností DLNA a nastavení telefonu jako hotspotu. Standardem je samozřejmě GPRS/EDGE modul a modernější 3G, který nabídne i HSPA s rychlostmi 7,2 Mbps pro download a 2 Mbps pro upload.

Fotoaparát

Fotoaparát bude lehkým zklamáním jak dnes už nižším počtem magepixelů, disponuje podprůměrnými pěti, tak i kvalitou výsledných fotografií. Nezachrání to ani možnost fotit v poměru 16:9 (zde pozor, pouze v rozlišení 3 megapixely). Na výsledek se podívejte níže. Stejné je to i s videem, jehož nejvyšším rozlišením je „jen“ VGA, i když s rootem můžete nahrávat i v HD rozlišení (ukázka).

- - -

Zvláštností potom je, že focení a natáčení videa mají svoje samostatné aplikace. Video vám umožní natáčet zpomalený a zrychlený pohyb. To je v praxi, dle mého soudu zcela k ničemu. Na hraní to může být chvíli zajímavé, ale praktické využití nevidím i kvůli nízké kvalitě videa. Maximálně jak jeden horolezec svojí Defy+ zpomaleně natáčí druhého, jak padá ze skály. Případně jak stavitel svojí Defy+ zrychleně natáčí, jak mu tvrdne beton. Jinak nevím.

- - -

Režim fotografie pak nenabídne nic nadstandardního. Jednotlivé fotky, portrét pomocí přední kamery a více záběrů za sebou. Dále pak detekci obličeje, možnost nastavení expozice a vypnutí zvuku závěrky. Toť vše. Není toho moc, na druhou stranu se od Defy+ neočekává, že bude multimediální dělo. U foťáku si neodpustím jednu poznámku. Při zapínání a vypínání vydává aplikace podivný „cvakavý“ zvuk. Ten má být asi efektní, ale ve skutečnosti je dost otravný.

Výdrž baterie

Defy+ jsem odpojil od nabíječky v pátek ráno a za opravdu minimálního provozu si řekla o „šťávu“ až v pondělí před půlnocí. Za běžného provozu vydržela den a půl, což by oproti původní Defy měl být nárůst zhruba o 15%. Výdrž se samozřejmě liší dle stylu využití telefonu, ale cokoli nad jeden den je dnes opravdu dobrý výsledek. Horší to pak bude, vezmete-li Defy+ na delší výlet do přírody bez přístupu k elektřině. Jak vidno, tak ani odolný, chcete-li outdoorový, telefon není určen pro trampy nebo zálesáky, kteří tráví mimo civilizaci více času. Při přehrávání videa s maximální úrovní jasu se telefon přihlásil o nabití po 4 hodinách a 30 minutách.

Webový prohlížeč

Nezklame, ale ani nepřekvapí. Načítání stránek závisí hlavně na rychlosti připojení, browser nijak zbytečně nezdržuje, na to je Defy+ dostatečně rychlá. Horší je to při posunu ztránky a zoomování. Zde už se dostane i na drobné zaváhání, ale není to nic, co by bránilo běžnému používání. Prohlížeč vám umožní surfovat ve více oknech. Vyšší počet otevčených oken také nezdržuje. Nejvíce vás tak zpomalí načítání bannerů a flash prvků. Prohlížeč se automaticky hlásí jako mobilní varianta, takže některé weby se načítají optimalizovaně pro tento způsob použití. Já osobně tohle nemám rád, tak vždy přepínám na klasické webové zobrazení.

 - -   

E-maily, sociální sítě a další zprávy

Android… Co víc k tomu říct? Telefon se vás po zapnutí zeptá na váš e-mail ke Google účtu a následně vše nastaví sám. To samé udělá i v případě mailů hotmail.com, yahoo.com apod. Pro tyto si můžete z Marketu stáhnout i vlastní aplikace, což mi velmi vyhovuje. Víc než jeden sjednocený inbox. Android a jeho Market ale nabízí tolik možností, že každý si najde tu svou. Mailové aplikace obecně umí standardní práci se zprávami. Kromě čtení, psaní i odpověď, předání, práci s přílohami atp. U GMailu se vám dostane i šťítků a filtrů převzatých z GMailu jako takového. Oceňuji možnost nastavit si, které složky ze schránek se mají synchronizovat a které ne.

Paradoxně původní aplikace v rámci MotoBlur není tak pohodlná jako ty doinstalované a je i výrazně pomalejší, takže Market rozhodně navštivte. Práci s maily vám to jistě usnadní.

- - -

MotoBlur nabízí í přístup na Facebook, Twitter, LastFM, LinkedIn, Picasa, Photobucket, Youtube. Vše se nastavuje hned na začátku, po prvním zapnutí telefonu, nebo následně, skrz Accounts. K sociálním sítím se pak dostanete za pomoci aplikace Social Networking nebo widgetů na plochy. Já osobně jsem konkrétně pro Twitter a Facebook volil doinstalované aplikace, na které jsem zvyklý, které mi více vyhovují a jsou opět rychlejší.

- -

Možná je to v dnešní době samozřejmost, ale právě díky velké využívanosti na to nesmím zapomenout. Defy+ samozřejmě umí odesílat i klasické SMS a MMS. Tady ale není dál o čem psát. Prostě SMS a MMS. Nic víc, nic míň.

Hudební přehrávač

Ač na první pohled jednoduchý, nabídne toho hodně. Od přehrávání hudby, kterou máte v telefonu, resp. na paměťové kartě uloženou, přes poslech rádia, možnost přístupu k videím na YouTube, vyhledávání hudby na TuneWiki, až po rozpoznávání právě hrající hudby z jiného zdroje skrz SoundHound. U poslední možnosti si troufám tvrdit, že aplikace Shazam, která je zdarma, funguje výrazně lépe. Líbí se mi ale možnost vyhledávání skrz TuneWiki. Našel jsem v podstatě vše, co jsem hledal. Výsledky jsou v podobě videí na YouTube, textů písní, atp.

- - -

Dodávaná sluchátka patří k horšímu průměru, ale díky 3,5mm jacku připojíte jakákoli jiná, takže kritika přibalených sluchátek by byla bezpředmětná. Jen snad obecná poznámka. Výrobci by mohli ušetřit, pokud by sluchátka nepřidávali vůbec a volbu nechali na zákaznících. Co myslíte?

Bonusový software

V Defy+ byly předinstalovány tyto aplikace, u některých se zastavím podrobněji.

- - -

- - -

Car Dock vám za pomocí velkých ikon usnadní ovládání Defy+ během řízení.

CardioTrainer se stane vaším osobním trenérem, který vás bude sledovat během zvyšování fyzičky a spalování kalorií. Samozřejmě spojeno s GPS a webovou aplikací. V Marketu pak naleznete alternativy.

Google aplikace jako Maps, Latitude, Navigation, Places, Search snad nepotřebují komentář.

QuickOffice ve verzi Lite opět netřeba komentovat.

Zinio je čtečka časopisů, za které musíte samozřejmě platit. Otázkou je, jestli velikost displeje není moc limitující, a tak tato aplikace bude vhodnější pro nějaký tablet,

You Tube opět nepotřebuje komentář.

Voice Search a Voice Command jsou plně funkční a pohodlné aplikace pro vyhledávání a ovládání telefonu. Limitující je absence češtiny. Poznámky kolem Siri si pro tentokrát nechám stranou ;-)

Tasks jsou vcelku povedené úkoly, které však nenabízejí nijak pokročilejší možnosti.

Social Networking jsem zmiňoval již výše. Jde o aplikaci, která vám umožní přístup k sociálním aplikacím jako je Facebook, Twitter aj. Já však volil aplikace mnou doinstalované.

News je čtečka zpráv ze světa.

News & Weather je o něco propracovanější než předchozí aplikace a navíc přidává i počasí.

Google+ Messenger opět netřeba rozebírat.

Files je vcelku povedený správce souborů. Takový základ pro každý telefon.

7Digital zprostředkuje přístup na portál s možností nákupu hudby.

Swype a softwarová klávesnice

Metoda psaní Swype se velmi rychle dostává do módy a prodírá se tak do čím dál tím většího počtu smartphonů. Nejinak je tomu u Defy+. Pokud vám Swype nic neříká, vězte, že se jedná o moderní, možná i revoluční metodu psaní, kdy „neťukáte“ na jednotlivé klávesy s písmenky, ale „šoupete“ prstem po klávesnici a pokaždé, když prstem zastavíte nebo změníte směr, telefon napíše to písmeno, na kterém jste tak učinili. Více informací, včetně názorných ukázek najdete na Swype.com.

- - -

Swype je určitě zajímavá metoda psaní, ale musíte mít nainstalovaný potřebný jazyk psaní, což je v našem případě čeština a tou Defy+ nedisponuje. A když jsem se pokoušel psát anglicky, šlo to výrazně hůř než bych očekával a než na nedávno testované Nokii N9. Velmi rád jsem se tedy vrátil ke klasickému „vyťukávání“ slov. A když už se bavíme o nějakém tom zjednodušení psaní, Defy+ nabízí možnost nápovědy slov, automatických korektur, automatických velkých písmen, vkládání mezer atp. Já jsem však jeden z těch, který podobné pomocníky nedokáže ocenit, a tak je okamžitě vypínám. Nicméně ta možnost tu je a to je důležité.

Konkurence

Motorola Defy+ má na trhu několik konkurentů. Jedním z nich je Sony Ericsson Xperia Active, který se ale hodí zejména pro sportovce (recenzi naleznete zde). Měl jsem možnost Active otestovat a musím uznat, že Motorola Defy+ mě zaujala mnohem víc. Dalším konkurentem je Samsung Galaxy Xcover, který jsme ale zatím netestovali. Oba výše uvedené modely vyhovují stejnému stupni odolnosti jako Defy+, tedy IP67.

- - - 
Sony Ericsson Xperia Active se hodí spíše pro sportovce, další alternativou k Motorole Defy+ ale může být odolný Galaxy Xcover od Samsungu

Závěrečné hodnocení

Musím přiznat, že rozhodně nejsem cílová skupina Motoroly Defy+. I tak mě ale velmi příjemně překvapila. Konstrukcí, zpracováním a tím jak dobře a pohodlně padne do ruky. Dá se používat jednou rukou, a to já oceňuji. Podívám-li se na cenovku, musím uznat, že Defy+ je spousta muziky za málo peněz. Snad by mohla být o chlup rychlejší, ale šnek to rozhodně není. Hledáte-li moderní telefon do nepohody, který vám kromě odolnosti nabídne i část toho, co výrazně dražší hi-tech konkurence, je Motorola Defy+ vaše volba.

Graf ceny produktu Motorola MB526 Defy + poskytuje server Heureka.cz

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

91 komentářů

 1. DeTexisTramvaj (neregistrovaný)

  Tuhle Motorolu mám něco přes týden a můžu říct že tahle recenze je spíš kritika. Samozřejmě, že foťák nebude dělat pěkné snímky, když se fotí za takhle mizrného světla a myslím si že autor fotografií ani nezaostřil (mě to dalo taky práci na to přijít :-) ) já s ní udělám dokonalé snímky [odkaz] … Obrazovka je opradu jemná a rozhodně bych nevybíral podle technologií. Telefon stojí 6400Kč a je maximálně vybavený + navíc odolný. Co víc si můžete prát?? :-) Xperia a XCover Vám sice nabídnou češtinu, která je v dnešní době skoro zbytečná, ale parametry jsou u Motoroly bez diskuze lepší!

  • host (neregistrovaný)

   pokud hodnotis mobil podle jedne fotky a jeste ne tvoji tak takovou fotku ti udelam s kteroukoliv sumkou

  • DETEXISTRAMVAJ (neregistrovaný)

   host (neregistrovaný):

  • DETEXISTRAMVAJ (neregistrovaný)

   host (neregistrovaný): Frajere přečti si přezdívku pod kterou sem píšu a přezdívku u tý fotky v odkazu. Fotku jsem dělal já svojí Motorolou Defy+ a je to označení patrony v mojí vidlici Rock Shox Reba team ;-)

  • Joemilionare

   Cauky muzes prosimte napsat zda jde treba telefon ovladat mokryma prstama rozhoduji se mezi aktivem a touhle motorkou diky za odepsani

  • milos (neregistrovaný)

   je pri GPS možné sledovať momentálnu a priemernu rýchlosť?

  • poldo23 (neregistrovaný)

   urcite, staci na to jedna z tisic aplikacii dostupnych v markete (ja pouzivam oruxmaps)

 2. Noby (neregistrovaný)

  Já mám Motorolu Defy bez plus. Je to docela fajn telefon. Co mně na ní štve, je totální ignorace výrobce co se týká updatů. Ano, Defy dostala update z 2.1 na 2.2. Ale tím to hasne. I když existuje Android 2.3 na Defy+, která v podstatě není jiná, tak jej pro Defy neuvolnili. Pro mne je to totální pohrdání zákazníkem a zjevná snaha vydřít z lidí peníze s minimem práce. A o Androidu 4 si myslím můžou majitelé Defy i Defy+ zdát. Tiše závidím kolegovi jeho Nexus S. Za podobnou cenu má mnohem větší užitnou hodnotu. Akorát to není „odolný“ telefon, ale jak často tu odolnost využiji? Stejně když mi nešikovně spadne a rozbije se, Nebo bude mít netěsnost a utopí se, nevyreklamuju to.

  • ustafa (neregistrovaný)

   Máš úplnou pravdu a ještě ke všemu je bez CZ lokalizace?! Ať si zkusí telefon prodávat třeba v Americe např. s čínštinou a nebo slovenštinou, jak se to amíkům bude líbit a jestli sme pro ně jen tak nějaká země že se kvůli nám přeci nebudou obtěžovat s rodným jazykem, no tak ať si tedy telefon cpou jinam. Mobil se mi velice líbí a chtěl bych ho, ale bez CZ za něj platit nebudu!

  • host (neregistrovaný)

   pouzij Cyanogenmod a mas po problemu je cesky je dite si stezuje ze neni cesky tak jsi ho nemel kupovat tem mod uz je ve verzi 2.3.7

  • Noby (neregistrovaný)

   ustafa (neregistrovaný): Čečtina mne vůbec netrápí. Cystám se nainstalovat Cyanogen, ale počkám si na verzi 9.

  • Petr (neregistrovaný)

   host (neregistrovaný): Já mám sice telefon upravený k nepoznání, ale víš kdo je cílovka Defy+? Ty si myslíš, že průměrný uživatel bude mít páru o nějakém CM a něco flashovat? Já ty lidi naprosto chápu, pokud Motorola nedodává češtinu, ať se jde bodnout. Na druhou stranu bych tak nedramatizoval updaty, ano pro nás to je zásadní, ale běžný člověk žádnou potřebu upgrade nemá, je rád, že se naučil s tím co má a jakákoliv změna je pro něj většinou špatná.

  • jerry_stolarik

   Presne tak. Muj tatik si chtel Defy+ koupit. Pro nej naporosto dokonaly telefon. Pul roku travi nekde na horach, kole nebo lyzich. Vodotesny telefon s GPS a za super cenu. Ale kvuli absenci cestiny si to nakonec rozmyslel. V Motorole by se meli stydet. Jestli nemaji par korun aby jim to nekdo prelozil tak at mi napisou ja jim s tim pomozu.

  • jerry_stolarik: Mně je víc než padesát a jsem rád, že to nemá češtinu, aspoň musím trénovat angličtinu. Motorola nemá zájem o náš trh, protože fandové si ji koupí i v anličtině, čeština by nezvýšila o mnoho prodej. Siemens tenkrát dojel na češtinu, samá chyba ve firmware. Háčky a čárky jsou škodná i dnes ve Windowsech v názvech souborů atd

  • jarda (neregistrovaný)

   svobodaa: cestinu nebrat :-)

 3. Yxo_lm (neregistrovaný)

  moja priatelka ma Defy bez + a je velmi spokojna aj vdaka tomu ze telefon prezil pád z kapoty auta v rychlosti +- 90 km/h a skoncil iba s odretym jednym rohom. Aktualne pouziva Android 2.3.7 Cyanogenmod a je to teda ina káva ako povodny system a hlavne telefon je pretaktovany z povodnych 800MHz na 1000MHz co je celkom citit. Telefon je odost sviznejsi.

  • petr (neregistrovaný)

   Jo jasný…v devadesáti…a to jezdila kde? V prodejně polštářů?

  • Yxo_lm (neregistrovaný)

   to zrovna nie ale vies ked zabudne niektor pri nastupovani telefon na kapote a ma ten telefon invisibleshield foliu od zagg ktora je dost prilnava tak ti vydrzi na kapote minimalne do najblizsej zakruty alebo vacsej rychlosti a ked idu auta za sebou tak si vsimnes ze nieco z auta zletelo preto viem aka bola rychlost a druha vec je ze spadol na krajnicu a zakotulal sa smerom od cesty. Dovod oskretia rohu je jediny folia na oblom okraji nedrzi nejak extra dobre a odlepila sa pocas skakania po ceste … kto nevidel neuveri, hold smola

 4. radon999 (neregistrovaný)

  no kdybych si mohl pohovořit s vývojáři, chtěl bych od nich u outdoorového telefonu:

  – displej dobře viditelný na sluníčku (klidně přepínatelný na monochrom jako třeba Pixel Qi u tabletu Notion Ink Adam)

  – druhou nacvakávací baterku na záda pro prodloužení výdrže (5mm tloušťky navíc v horách unesu)

  – tlačítko help (odešle SMSku s GPS souřadnicemi) na definované číslo

  a mimo outdoor funkce upgrade na Android 4.0 :-) a s ohledem na ty gumové krytky ještě dva kontakty na těle + nabíjecí / komunikační kolíbku, tak aby stačilo pro nabíjení jen mobil ledabyle pustit z 20 cm do kolíbky a neřešit každý den ty krytky a kabely …

  • Trebus (neregistrovaný)

   Já bych ještě jeden bod přidal – barometrický výškoměr. Pro přesnější zaznamenání trasy včetně nadmořské výšky je to skvělá věc.

 5. Telefon je velmi vyhledáván našimi zákazníky (ve spojení se SmartMaps – outdoorová GPSka). Tedy cílovka je z našeho pohledu výrazně turista/cyklista a nepřítomnost CZ lokalizace je skutečně výrazný hendikep (tak jako často nepřítomný CZ manuál k zařízení-systému).

  NE+ model pak zde již od uvedení na trh ve střední Evropě používáme, má vynikající poměr cena/užitná hodnota, lepší venkovní čitelnost, displej by mohl být přesnější, ale možná daň za Gorilla Glass.

  Prozatím jsme nezaznamenali jedinou reklamaci tohoto zařízení.

  • Pepan (neregistrovaný)

   Přesně tak, kdo by dneska kupoval za téměř dvojnásobnou cenu např. Garmina který je jen GPS. Jen by mě zajímala citlivost GPS čipu, když je to outdoorová GPS, zdali se chytá jako čip SiRF III, který se v pohodě lockne i v menší roklince pod stromy. Protože jestli má čip stejný jako LG Optimus One, tak nemá smysl tomu říkat outdoor, protože tomu stačí vzrostlý strom a je bez družic. (mám obojí – Garmina i Optima)

  • Pepan (neregistrovaný): Jenže garmin mně vydrží na kole 10 hodin a má výměnné baterky…….

  • svobodaa: Tak to mě může vydržet telefon také, když ho dám do režimu letadla (tedy napodobím provoz Garmina). A náhradní baterie mě stála 300,-, tak jako 2 kvalitní AA akumulátory pro Garmina…..

  • radon; (neregistrovaný)

   uni: a v tom režimu letadla umí pořizovat záznam trasy? O tom dost pochybuji.

   Nemít možnost podívat s večer na přesný počet ušlých km, možnost poslat trasu kamarádovi, nemožnost prohlídnout si trasu ve 3D na Google mapách … to by mně tedy scházelo.

  • radon; (neregistrovaný): Ano, v režimu letadla GPS funguje bez omezení (vyjma AGPS), tedy přesně tak, jak požaduješ.

 6. Fish (neregistrovaný)

  Mno, defy+ mám cca 3 měsíce a po prvním týdnu používáni jsem myslel, že jí vrátím … pak jsem si ale zvykl. Nejvíc mě zklamal foťák, který je o dost horší, než na mým starým HTC Diamond2, ale kvůli foťáku si člověk foun nekupuje. Po rootu a aplikaci patche D+ umožňuje natáčet 720p, ale zas to žere spoustu místa (cca 3 min 80MB). Už jsem si jí i umyl pod vodou a bez problémů – to je i hlavní důvod, proč jsem si ji nechal. Když jde člověk venku, začne pršet a potřebuje si napsat SMS nebo zavolat, tak mobil schovává, aby se náhodou nějaká kapka do něj nedostala – tady se to nemusí řešit. Za ty prachy si myslim, že to je fajn telefon

 7. IceLuke (neregistrovaný)

  Tolik clanku uz jsem cetl o tom, ze megapixely nejsou vse a vy napiste „disponuje podprůměrnými pěti (megapixely)“ ? Podle me je 5MPix hranice, kde se mely fotoaparaty zastavit dokud nebudou schopni delat lepsi snimaci cipy…

  • Petr (neregistrovaný)

   Přesně tak! K čemu mi je moje SE s 8Mpix, Carl Zeiss, Exmor R a dalšíma „kravinama“, když díky velikosti chipu to prostě musí při těch mpix šumět i na iso 100 i kdyby nechtělo. Navíc Carl Zeiss je jen koupený nápis (fakt si někdo myslí, že ne?) a hlavně, z 8Mpix vyleze velká fotka, která hodně zabere a dlouho se načítá, takže co pak ty šašci udělají, aby se telefon nezdál pomalý? No zkomprimují jí tak, že 8Mpix fotka má 0,8-1MB – to je pak naprosto jedno, co tam je za hw, když se výsledek takhle domrví. Můj 7 let starý kompakt dělá při 5Mpix 2,5MB fotky a i při 3Mpix (1,5MB) jsou fotky 100x lepší, než z toho mobilu. Z mobilu stejně nikdo nebude tisknout plakát, takže nechápu, na co si s tím rozlišením hrajou. A i kdybych plakát chtěl, tak z 800kB fotky stejně nic nebude.

 8. Marcio (neregistrovaný)

  Všichni tu pláčou a naříkají nad absencí češtiny, ale neřeší právě to aplikace MoreLocale 2? Už jsem ji nahrával na 2 různé telefony a vždy s úspěchem. Nejde to náhodou také?

  • kamikaze (neregistrovaný)

   Nejde kámo, myslíš že jsou tu samí blbci? Když v tom ta čeština není, tak tam prostě není a ani ML2 ti jí tam nedopíše.

  • Marcio (neregistrovaný)

   V recenzích ML2 lidi psali, že jim to na Defy (bez +) jede, tak proto. A nikdo ML ani nevzpomenul. Pokud to nejde, je to škoda…

  • Fish (neregistrovaný)

   Marcio (neregistrovaný): Ale jde … sice nepřeloží úplně všechno, ale základ tam je

  • Proč čeština? T nezvládnete angličtinu a nebo jiný světový jazyk? Po mých zkušenostech jsou i windowsy nejlepší anglické :-)

 9. mmrakk (neregistrovaný)

  Ani Defy+ nemá přední kamerku, takže autoportrét její pomocí se nekoná. Jinak pěkná recenze, ale udivilo mne, že tu není ani zmínka o tříbarevné notifikační diodě, kterou jsem na předešlých telefonech neměl, ale na Defy jsem si na ní zvykl a nedám na ní dopustit.

  • Děkujeme za doplnění ohledně notifikační diody – doplníme :-)

  • kamikaze (neregistrovaný)

   Vážně bys stál o portrát z přední kamerky? Při té kvalitě? Vezmi si tužku, papír jdi k zrcadlu a výsledek bude to o 1000% lepší…

  • Mám Defy+ s notifikační diodou.

   Měl jsem v ruce i původní Defy a mám pocit, že tam dioda nebyla. Nebo se pletu?

  • jendelin.i: Tak je to asi v tom, že u Defy+ dioda bliká při došlé zprávě hovoru atd…, ale nikoliv při nabíjení, jako u mého dosavadního HTC. A jelikož u starší Defy při nabíjení nesvítila, myslel jsem, že tam ani nebyla.

 10. Wesley (neregistrovaný)

  Jak to tu tak čtu, tak jedině se na to dá říct: „Sto lidí, sto chutí“. Jsem majitelem Defy od prázdnin, mám na ni nahraný Cyanogenmod a pokud se mi nerozpadne, nebo neztratí, tak jiný nechci. Vše pro mé potřeby funguje jak má, velice oceňuji diodu pro svícení a informační ledku. Především se vůbec nemusím starat či strachovat, že by mi telefon narušil deštík či všudypřítomný prach. Vystřídal jsem dost telefonů, stálo mě to fůru peněz a konečně jsem spokojený. Díky Motorolo.

 11. LGT (neregistrovaný)

  Ice SCREAM Sandwich:D

 12. Jsem spokojený s DEFY+, když tam není čeština, alespoň bude mít méně chyb. Háčky a čárky by měli zakázat. Telefon jsem si kupoval na kolo, na ryby i do společnosti, toto DEFY splňuje velmi dobře. Dřív jsem používal dva telefony, jeden chytrý a druhý odolný, dnes mám jeden. Když jsem viděl odmítnutí reklamace na telefon z důvodu vniknutí vlhka, jsem nyní velmi spokojený. Škoda jen výdrže, ta mne mrzí, EDGE žere dost baterky. Nepotřebuji rychlost a supervýkon, mně stačí spolehlivost. DEFY se mně ještě nesekla a o tom to je

 13. Capa (neregistrovaný)

  Jako jeden z majitelů ji musím vesměs vychválit. Nějaké drobnosti se samozřejmě najdou. Malá výdrž baterie – outdoor s výdrží dva dny je bída. Foťák je tedy spíš hrozný a hlavně absence hw tlačítka je velmi znatelná, kor na telefonu, který člověk používá v dešti, ale použít nejde, jelikož mokrý displej nereaguje na dotyk. To jsou snad jediné vady. Vodotěsný je, koupel a ponor už vydržel. Po pádu z dvou metrů na dlaždičky bez škrábance. Takže spokojenost.

 14. Jirka (neregistrovaný)

  Zatím super, jen ta výdrž (a to mám nastavení na „šetřiče“) bída, ani ne den. Asi si s tím moc hraju. Snad se to zlepší…

 15. Sidlo (neregistrovaný)

  Mám v plánu si telefon koupit, ale mám dvě otázečky. Když telefon nemá češtinu, znamená to, že se nedá psát s diakritikou? Jak je to s nekompatibilním kabelem k dobíjení, o kterém jsem slyšel. Děkuji

  • Psaní s diakritikou není problém v Androidmarketu se dá stáhnout jiná klávesnice (třeba Smart Keyboard Pro)která psaní s diakritikou umí. Navíc jde celkem lehce měnit i během psaní.

   K telefonu je klasický usb kabel s adaptérem do zásuvky.

  • Učinil jsem zjištění, že s tím přepínáním klávesnic, to není až tak lehký jak se zdálo. V návodu píšou stačí podržet mimo klávesy a vyskočí nabídka klávesnic, hned na poprvé se mi to povedlo krásně lehce, ale teď se nějak nemůžu trefit na to prázdné místo :-( Nicméně, v Multitouch keyboard (originální v telefonu) lze nastavit čeština a podržením písmenka, vyskočí volby včetně diakritiky, takže žádnej problém…

 16. Rooney (neregistrovaný)

  Defy+ mi přinesl Ježuch a jsem velmi spokojený. S Hybritz hardcase toří perfekní duo.

  Teď k výše zmíněným neduhům:

  1) Foťák – Pokud chci kvalitní fotku, vytáhnu si svojí zrcadlovku, kterou bez tak tahám skoro všude, jsem-li outdoor maniak (pro kterýho je tenhle mobil defacto určen) mám nějakej odolnej kompakt a nebudu si focenim žrát baterku na svym mobilu…

  2) Čeština – NA CO? 95% ovládání je skrzeva piktogramy/obrázky, text člověk skoro neřeší, českou klávesnici a slovník pro psaní neni problém stáhnout (a kdo jde do androidu dost možná jde i po aplikacích (i moje máma, která už není nejmladší, obstojně brouzdá na marketu a to je jinak technický poleno)

  3) někdo tu zmínil sos button – ehm widget? aplikace? jsou takové…

  4) výdrž – na ebay se dá koupit baterie s větší kapacitou a uzpůsobeným krytem, dá se stáhnout nějaká aplikace (osobně mám juice defender ultimate a s ním mám výdrž +- dvojnásobnou)

  Já osobně si defy vybral, ačkoliv se nepovažuju outdoor blázna prostě protože sem nešika, kterýmu se stávaj nehody a chci aby telefn měl zvýšenou šanci to přežít…a to tenhle telefon plní…když si s ním aspoň trochu pohrajete (nejsem žádnej IT expert, just a regular Joe se selskym rozumem a odvahou zkoušet…) tak si z tohoto telefonu uděláte pohodovýho společníka na cesty…jistě, nenabídne tolik co jiné telefony, ale pro HW specifikace si ho kupovat nebudete ;)

 17. RapMan (neregistrovaný)

  Tento telefon taky mame v domacnosti, widgety a aplikace Motoblur mi v porovnani s nabidkou marketu prijdou lepsi a sjednocenejsi. Jediny, co mi nefunguje, je synchronizace nove posty na seznamu – ucet nastavim, maily jdou odeslat, stahne se nastavny posledni pocet mailu, a od te doby nic, zadne nove maily se nezobrazi. Mate nekdo stejne zkusenosti?

  Dal je skoda vestaveneho prehravace, ze v nem nejde vyhledavat pres tlacitko lupy z home obrazovky (nebo jsem to nastaveni nenasel). Prehravace z marketu (napr. WinAmp) to umoznuje. Nejaky tip, jak to nastavit i pro puvodni prehravac?

 18. Joe (neregistrovaný)

  Dobry den mam dotaz co rikate udelat take treba videorecenzi podobnou jako jste udelali na SE Xperia Aktiv

  Dekuji

 19. xxx (neregistrovaný)

  Mam otazku mozna hloupou ale dekuji za odpoved co je podle vas lepsi Mineralni sklo nebo Gorilla glass

  Diky

 20. Jan80 (neregistrovaný)

  telefon mam par dni a jiz od zacatku se potykam s jednim problemem. Tim je problematicka kvalita reprodukce zvuku sluchatka pri telefonnim hovoru. Nekdy je zvuk perfektni, jindy dochazi k silnemu zkresleni, jakoby rezonancim. Vypozoroval jsem ze se zkresleni objevuje v zavislosti na tom, jak drzim telefon, resp, v jakem miste se dotykam zadniho krytu. Z tohoto soudim, ze se do reprodukce sluchatka zanasi jakesi pazvuky zpusobene druhym,zadnim mikrofonem, resp. interferenci zadniho krytu a tohohoto mikrofonu. Zadni kryt vykazuje malou vuli v rohu, prave u tohoto mikrofonu. Setkali jste se take s necim takovym? jinak spokojenost

  • Jirka (neregistrovaný)

   Podobný problém jsem měl na Sony – Ericssonu. Bylo to špatně naletovaným konektorem jacku. Při pevném zmáčknutí došlo k pohybu spoje a ve sluchátkách „hrčelo“ Jako když na některých sluchátkách přidáváte hlasitost, nebo odchází kabel. Jinak mikrofon by měl být při reprodukci vypnutý, takže tím by to být nemělo. Jedině, jetli ho nevyužívá nějaká aplikace a nezapne ho (třeba player a možností nahrávání). Zkuste ukončit vše kromě zabudovaného playeru a vyzkoušet. Jinak nevím, ale standardní to rozhodně není

  • Jirka (neregistrovaný)

   Omlouvám se. Špatně jsem přečetl. Nejde o přehrávání hudby se sluchátky, ale o hovor. Tak potom mne napadá „vypodložit“ kryt baterie papírkem, aby dobře dosedl a nevibroval.

 21. Vašek (neregistrovaný)

  Zdarvím Vás mám jeden dotaz,nelze mě registrovat na motoblur vždy se mě objeví že je to eror :-( zažil to tady už někdo?

 22. Rozdíly Defy vs. Defy+

  K rozdílům uvedeným v recenzi bych ještě doplnil, že starší Defy (myslím, že jen některé) měly rámeček kolem displeje z podobného neklouzavého plastu jako zadní kryt, příjemné na omak.

  U mojí Defy+ je rámeček už z běžného hladkého plastu, což je velká škoda.

  Dále k ovládání v mokru.

  Když jsem na displej pustil proud vody z vodovodu, fungovalo to jako dotyk – začal „bláznit“. Potom mokrý telefon mokrýma rukama šel normálně ovládat (možná jen s trošku menší přesností).

  Defy+ chci využívat pro GPS cyklonavigaci i za deště, tak jsem zvědav, jak se osvědčí.

 23. pavel (neregistrovaný)

  Dobrý den, chystám se poprvé koupit smartfoun, tuhle motorolu, hlavně kvůli gps. Chci se zeptat jak je to s navigací? Je tady psané google maps, takže abych mohl používat navigaci nebo gps tak musím být připojený k internetu? Nebo se dají stáhnout mapy na kartu a používat offline? Děkuji za odpověď

  • Mapy se dají umístit na kartu. K tomu je potřeba nainstalovat aplikaci, která s takovými mapami umí pracovat. Jsou aplikace, které umí pracovat třeba i s naskenovanými mapami.

   Mapy offline na kartu jsou většinou placené. Já používám SmartMaps – kvalitní rastové mapy + ovládací program včetně navigace ČR+SR za 2kKč.

  • Tak GPS čip má dnes snad každý telefon, min. každý v této cenové relaci. Tady by tě měla přesvědčit především zvýšená odolnost. Mapy jak píše jendelin.i, Google Maps prostě fungují online, pokud chceš porušovat smluvní podmínky, autorská práva atd., jsou cesty, jak je nějak užívat i offline. Jak pohodlné to je nevím, osobně také používám léta smartmaps, takže jsem toto nějak nepotřeboval. V terénu jsou mapy od Google stejně tak jako tak na nic, ve městě je má SM přesnější (je to tuzemský výrobce), takže těch pár stovek, co mě to stojí při přechodu na jinou platformu (z WM) (bolestivější nákup plné licence mám naštěstí pár let za sebou:-) ) neřeším. Ale obecně, ano mapy nebo navigaci můžeš mít na kartě, ostatně, u SM mi zabírají 10GB:-D

  • Pavel (neregistrovaný)

   Tak jsem si ho dnes objednal u vodafounu. Nakonec jsem je ukecal za 3500,- takže super cena. Chtěl bych s ním jezdit na kolo a hledat kešky tak ty mapy ještě nějak pořeším i nějaké aplikace na geocaching. Hrozně se na něj těším. Bude to můj první smartphone tak jsem zvědavý. Jinak díky za odpověďi.

  • Martin (neregistrovaný)

   Pavel (neregistrovaný): mohl by si napsat s jakym tarifem? Docela o nem uvazuju. dik

 24. Pavel (neregistrovaný)

  Nezaznamenal jsem tady nikde problémy s 3G a s kvalitou příjmu GPS. Já je mám docela fatální, 3G zatím nikdy a bez signálu jsem i tam, co moje Nokie má 4/5 čárek. Např v metru (nástupiště, ne tunel) jsem signál nechytil Nikdy (s Nokií v pohodě). Jaké s tím máte zkušenosti?

  • Jirka (neregistrovaný)

   Nemám se signálem (ani 3G) problém. Měl jsem i citlivější přístroje, ale to bylo spíš v době, kdy byla anténa v mobilu „masivní kus plechu“ a na SAR se moc nehrálo. Mezi novějšími telefony jej řadím do lepšího průměru.

 25. Jirka (neregistrovaný)

  CHtěl jsme se jen zeptat, když telefon neumí česky a lze na něj stáhnout aplikace, tak tyto aplikace budou nainstalovány do telefonu v angličtině? Většinou se aplikace a hry nainstalují v jazyce, v jakém je systém, tedy takto si to myslím (možná mylně). Nebo se aplikace a hry stažené z marketu pro androidy ptají, v jakém jazyce instalovat? Děkuji za reakci

  • Pouzijes napr. aplikaci More Locale,ktera prida mimo jine cestinu jako vychozi systemovy jazyk,takze dana aplikace pokud bude obsahovat cestinu bude samozrejme v cestine.

 26. simona (neregistrovaný)

  chtěla bych se zeptat, kde najdu nastavení sluchátek?? Asi jsem …, ale nemůžu to najít, díky

 27. simona (neregistrovaný)

  strčim tam sluchátka, normálně jack 3,5mm a hrajou hrozně blbě, ale když tam strčim bedničky, tak to hraje normálně. Tyto sluchátka jsou z nokie a v ní šly bezchybně, tak sem chtěla zkusit nějaký nastavení, ale nemohla jsem to najít…

  • Kdepak zadne nastaveni tam neni + nerikam ze je to vas pripad,nektere sluchatka nokie maji nestandartne zapojeny jack.Dokonce i mezi svymi modely maji jinak zapojena sluchatka N9 a Lumia 800.Zkuste nejake standardni kvalitni sluchatka a zkonrolujte take ,zda mate poradne zacvaknut jack.U nekterych sluchatek se musi vice zatlacit.

 28. simona (neregistrovaný)

  Děkuji za radu, zkusim jiná sluchátka. Ještě jednou díky. Hezký večer

 29. simona (neregistrovaný)

  Prosím, chtěla bych poslat někomu písničku, mohu se zeptat jak to pošlu přes blootooth??Nejak na to nemohu přijít. Děkuji

 30. simona (neregistrovaný)

  Prosím poradte

 31. Chtěl jsem se zeptat, koupil jsem si telefon Motorola defy mini a nevím, jak a kde nastavit, aby se programy z marketu a obecně odněkud stahovaly na paměťovou kartu a ne do paměti telefonu a následně se také nainstalovaly na paměťovou kartu a ne do telefonu. Telefon má omezenou kapacitu cca 100 MB a tak bych ho měl za chvíli úplně plný a za druhé, kdybych chtěl stáhnout aplikaci, která by měla víc než 100MB, tak to asi nepůjde. Ony se ty programy (některé) dají následně přesunout na kartu, ale některé ne. Děkuji za odpověď.

 32. skoumy (neregistrovaný)

  Ahoj,

  mohl by mi prosím někdo trochu popsat jek funguje motoblur? Vyžaduje to stálé připojení k internetu, dá se to deaktivovat? Dost o motorole uvažuju. :-) Díky

 33. Jak to tady čtu,tak mám asi jiný telefon.I já jsem byl po přečtení recenzí a zkušeností nadšený a proto jsem si tento telefon nadělil.To bylo radosti když přišel.No a to bylo zklamání hned po prvním zapnutí a zaregistrování.Nevím jestli to bylo mojí vinou,ale najednou se mi stákly kontakty,snad z veškerých sítí kam jsem se kdy zaregistroval.Dostat je pryč,byla práce na den a ještě to není úplné..Telefon je pomalý jako šnek a i blbá editace kontaktu,nebo jen jeho zobrazení, vyvolává pocit,že by si člověk měl vzít dovolenou.Bluetooth se připojil k jinému telefonu jen jednou a i když o spárovaném zařízení ví,tak se s ním nedokáže spojit.Snad je to jen nějaká závada na mém telefonu tyto všechny nesnáze.Ale jelikož Motorola nemá zastoupení a tudíž ani servis,nerozumí tomu ani ti co mi ho prodali (Vodafone)Telefon se mi líbí a určitě to bude podle všeho i skvělé zařízení.Ale rozhodně ne ten můj.Kdyby někdo věděl jakou chubu jsem udělal a nebo co se s tím dá dělat,budu velmi rád za jakoukoliv radu.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Asi máš nějaký špatný kus, nebo se v něm hrabal operátor. Já měl něco podobného a po Hard – reset vše v pohodě ani kontakty myslím nezálohoval na server (Resp. šlo to odmítnout). Návod na reset je tady [odkaz]

  • Jirka (neregistrovaný)

   Kdyby jsi potřeboval s „Defynou“ pomoct, tak napiš na [odkaz]

 34. Jirka (neregistrovaný)

  Jak to vidím, tak se dají diskutující rozdělit na dva tábory. Jedni Defy + kritizují, protože nemá podle recenze to a pak zase tamto. Druzí ji vlastní a oceňují, že je to poctivý dříč, který umí i něco navíc. Měl jsem telefony Motorola, Alcatel, Sony, Sony – Ericsson, Nokia, Siemens, Samsung…. a vrátil jsem se k Motorole z prostého důvodu: Na co mi je tisic serepetiček, když stejně věčně nefungují. Například GPS která nejede bez dat (teoreticky ano, ale o čipech v tel. Samsung bylo již napsáno mnoho), krásný display který praskne už při špatném pohledu, nebo telefon který nemá téměř nikde signál a podobně.

 35. Jindra (neregistrovaný)

  Ahoj, uvazuji o tomto telefonu na kolo, ale kolik hodin vydrzi baterka pri pouzivani GPS a nejakych turistickych map? Vse offline bez pripojeni k netu. Diky

  • Nejen na kolo budes potrebovat sebou externi zdroj.

  • Jindra (neregistrovaný)

   To je mi jasne, ale meril jsi to? Tedka mam cernobily Garmin Etrex Legend a ten vydrzi navigovat cca 20 hodin, coz neni spatne. Moji Nokiu N900 dokazu vybit s navigaci do 2 hodin, takze to je max do auta.

  • Nemuzes porovnavat vydrz cernobileho garmina s telefonem.A ty jsi se hlavne ptal na telefon,proto jsem doporucil externi zdroj.Necekej ze Defy + vydrzi vyrazne vic nez N900

  • Jendelin.i (neregistrovaný)

   Moje zkušenost s Defy+ byla 4h na kole se zapnutou GPS a SmartMaps offline bez datových připojení.

 36. Ahojte,

  nemá náhodou niekto problém s bluetoothom? Prešiel som z HTC Sensation na Defy+ hlavne pre jej odlonosť proti prachu Pohybujem sa skoro stále po stavbách, kde je prachu viac než dosť a keďže stavby aj zásobujem potrebujem aj dosť telefonovať počas jazdy.

  K headsetu Jabra, Nokia či Parrot sa Defy síce pripojí, ale po čase sa aj samočinne odpojí. Dokonca na krátku dobu vypne aj bluetooth, potom ho síce zapne, ale k headset sa už sama nepripojí. Niekedy sa odpojí aj počas hovoru. Keďže polovicu času v práci trávim za volantom, je to dosť otravné. Dosť ma to štve a otravuje. Išiel som z výkonnejšieho telefónu na slabší pre jeho odolnosť, ale bez možnosti telefonovať počas jazdy mi je Defy úplne na nič.

  Dík za každú radu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).