TOPlist

Moto Z2 Play v certifikaci: těšíme se na ultra tenké tělo

Lenovo už brzy mělo obnovit svoji řadu vlajkových smartphonů Moto Z, kterou letos budou tvořit modely Moto Z2 Play a Z2 Force. Že se tyto telefony blíží, potvrzují čím dál časnější úniky „oficiálních“ renderů, a nyní také čínská certifikace TENAA, která již vystavila schvalující kartu modelu Z2 Play.

Ve srovnání s loňským modelem Moto Z Play k významným změnám nedojde, což je vcelku logické – kvůli zachování kompatibility se současnou generací doplňků Moto Mods budou půdorysné rozměry telefonu totožné, avšak dojde k redukci tloušťky na pouhých 5,99 mm (samozřejmě bez vystupujícího fotoaparátu). Kvůli této dietě bohužel dojde k redukci kapacity akumulátoru – zatímco v původním Moto Z Play měl kapacitu 3 510 mAh, u chystané novinky TENAA hlásí pouze 2 820 mAh. Lenovo nicméně na svém oficiálním Twitteru potvrzuje údaj 3 000 mAh.

https://twitter.com/lenovo/status/865868819834732545

Tento pokles může být pochopitelně kompenzován přídavným battery packem, který zároveň zarovná vystupující fotoaparát. Na svém místě má zůstat 5,5″ Full HD displej, na místě čipsetu má být dosazen Snapdragon 626 opírající se o 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má mít kapacitu 64 GB, fotoaparát bude patrně stejný jako u Moto G5 Plus, tedy 12Mpx snímač a optika se světelností f/1.7.

Model Z2 Play a Z2 Force mají být údajně představeny 8. června, nezbývá tedy než čekat na pozvánku a upoutávky.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku