Domů » Bleskovky » Moto G7 a G7 Plus přijdou s kapkovitým výřezem, bezdrátovým dobíjením a Androidem Pie

Moto G7 a G7 Plus přijdou s kapkovitým výřezem, bezdrátovým dobíjením a Androidem Pie

Smartphony řady Moto G6 byly představeny letos v květnu, už nyní se však začínají objevovat poměrně detailní informace o jejich nástupcích. Prozatím se hovoří o dvou modelech – Moto G7 a G7 Plus; jak budou vypadat, ukazují neoficiální rendery z webů MySmartPrice a MrGizmo.

Moto G7

Design základního modelu v sobě Motorolu nezapře, dominantou zad bude opět vystouplý kruhový fotomodul, pod ním pak najdeme typické kruhové logo s integrovanou čtečkou otisků prstů. Značka Motorola bude zmíněná i na přední straně, a to pod rozměrným 6″ displejem s Full HD+ rozlišením. Panel bude při horní straně vyříznutý, a to kvůli osazení čelní 12Mpx kamerky. Hlavní fotoaparát na zádech má tvořit dvojice snímačů s rozlišením 16 a 5 Mpx.

Moto G7 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 ve spolupráci se 4 GB RAM, vnitřní úložiště má dosahovat kapacity 64 GB. Akumulátor má mít kapacitu 3 500 mAh, o jeho dobíjení se má starat nejen USB-C port, ale také cívka pro bezdrátové nabíjení schovaná pod skleněnými zády. Telefon má být nabízen v černé a stříbrné barvě a údajně na něm poběží nejnovější Android 9.0 Pie.

Moto G7 Plus

Druhý chystaný model se po stránce designu nemá od Moto G7 nijak významně lišit, mají však narůst jeho fyzické rozměry; úhlopříčka jeho displeje totiž naroste na 6,4″ při zachování rozlišení. Přední i zadní fotoaparát si má ponechat stejnou konfiguraci, lepší však bude vnitřní hardwarová výbava.

Na pozici čipsetu má být osazen Qualcomm Snapdragon 670 nebo 710, kapacita RAM má narůst na 6 GB, vnitřní úložiště poskočí na 128 GB. I v tomto případě nemáme být ochuzeni o bezdrátové nabíjení, čtečku otisků prstů v logu na zádech a nejnovější Android. Smartphone Moto G7 Plus má být nabízen v tmavě modré barvě.

Dostupnost

Kdy budou novinky řady Moto G7 představeny, prozatím nevíme, spekuluje se prvním nebo počátku druhého čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Zase výřez a brada jsem ohromen :-D

  • Slovy jednoho místního redaktora, aby bylo kam umístit logo:)

  • Dvaja najblbsi trollovia cz diskusii sa stretli hned na uvod. No potes koste.

  • Nj, co mám s vámi dělat…

  • uni: Zas výřez a brada, opět, i přesto všechno, displej zaujímá procentualně větší plochu, než u modly. To už je asi fakt k naštvání, co. Buď něco dělá modla fakt špatně, nebo něco dělá Čína fakt dobře. :)

  • Menty: A kde se vlastně vzalo měřítko, že body ratio je nějaká známka kvality práce? Jako že třeba pokud výrobce dopředu umístí stereo nebo udělá ochranný ocelový rámečk, je tedy přístroj méně kvalitní? To jsou věci. Ale tady se nelze divit ničemu. A není to k naštvání, prostě to tady beru jako std. a je mi to…:)

  • uni: Vzhledem k tomu, že tu od minulého roku od ovcí posloucháme nesmysly o tom, jak je notch super, protože zvětšuje plochu displeje (nikoliv zmenšuje), tak je vcelku logické, že „screen to body ratio“ je nejdůletižejší a jediný relavantní ukazatel. A mohu tu otázku položit opačně – kde se vlastně vzalo měřítko, že stejně tlusté rámečky jsou známka kvality práce? Například XR, který má IPS stejně, jako Moto G7, o kterém se píše ve článku (tudíž tyto přístroje snesou v tomto srovnání), to je krásná ukázka velmi nekvalitní práce (rámy jak obraz ze 17. století), i přesto, že rámečky jsou (jak zde chybně posloucháme) „symetrické“ (což nejsou). Takže ano, jsem výrobce, zvětšuji plochu displeje, dokonce se v této snaze dopouštím prasáren typu notch, tak holt budu měřen a hodnocen tak mám být – snaha o co největší plochu displeje – tu vyjadřuje screen to body ratio. Samozřejmě je jasné, že tobě a dalším se toto srovnání nelíbí – no bodejť, Apple žádné zázračné hodnoty nedosáhl, a protože víme, že další roky bude prodávat to samé, tak se to v dohledné době nezmění. Takže chápu, je to k naštvání, budem tu neustále poslouchat, jak vlastně „symetrické“ rámečky jsou nutnost a tak dále.

  • Menty: Musím přiznat, že se mi moc nad tím textem nechce přemýšlet. Jen dodám, že je třeba ještě zohlednit velikost přístroje, větší přístroj má logicky lepší body ratio než menší (tím narážím na téma vedle, kde se porovnával menší iPhone vs větší Huawei, musel jsem v tom téma napravit vs větší iPhone (velikostí blíže).

   Ad Motorola, jakékoli srovnávání s iPhone je vlastně „vo co go“, iPhone tam má velký notch, protože tam má vice technologie. O tom si Motorola (nejen) může nechat zdát, přesto posloucháme pindy o bode ratio. OMG….

  • Když jsme u toho slovíčkaření,tak se tu furt probírá, že Nokia není Nokia ale HMD, tudíž se sluší přiznat, že Motorola není Motorola, ale Lenovo…

  • Jiří (neregistrovaný): Je to dcera Lenova, něco jako např. Honor nebo OnePlus. Tam se také mluví o samostatných společnostech, patřící pod… Ale ano, je to Lenovácké, a chvíli to snad ani nebyla Motorola, ale Moto, ačkoli to mohlo být jen označení produktů. No moc nevědí co s tím no. Ostatně, sami přiznali zklamání z výsledků…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).