Moto G7 a G7 Plus přijdou s kapkovitým výřezem, bezdrátovým dobíjením a Androidem Pie

Smartphony řady Moto G6 byly představeny letos v květnu, už nyní se však začínají objevovat poměrně detailní informace o jejich nástupcích. Prozatím se hovoří o dvou modelech – Moto G7 a G7 Plus; jak budou vypadat, ukazují neoficiální rendery z webů MySmartPrice a MrGizmo.

Moto G7

Design základního modelu v sobě Motorolu nezapře, dominantou zad bude opět vystouplý kruhový fotomodul, pod ním pak najdeme typické kruhové logo s integrovanou čtečkou otisků prstů. Značka Motorola bude zmíněná i na přední straně, a to pod rozměrným 6″ displejem s Full HD+ rozlišením. Panel bude při horní straně vyříznutý, a to kvůli osazení čelní 12Mpx kamerky. Hlavní fotoaparát na zádech má tvořit dvojice snímačů s rozlišením 16 a 5 Mpx.

Moto G7 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 ve spolupráci se 4 GB RAM, vnitřní úložiště má dosahovat kapacity 64 GB. Akumulátor má mít kapacitu 3 500 mAh, o jeho dobíjení se má starat nejen USB-C port, ale také cívka pro bezdrátové nabíjení schovaná pod skleněnými zády. Telefon má být nabízen v černé a stříbrné barvě a údajně na něm poběží nejnovější Android 9.0 Pie.

Moto G7 Plus

Druhý chystaný model se po stránce designu nemá od Moto G7 nijak významně lišit, mají však narůst jeho fyzické rozměry; úhlopříčka jeho displeje totiž naroste na 6,4″ při zachování rozlišení. Přední i zadní fotoaparát si má ponechat stejnou konfiguraci, lepší však bude vnitřní hardwarová výbava.

Na pozici čipsetu má být osazen Qualcomm Snapdragon 670 nebo 710, kapacita RAM má narůst na 6 GB, vnitřní úložiště poskočí na 128 GB. I v tomto případě nemáme být ochuzeni o bezdrátové nabíjení, čtečku otisků prstů v logu na zádech a nejnovější Android. Smartphone Moto G7 Plus má být nabízen v tmavě modré barvě.

Dostupnost

Kdy budou novinky řady Moto G7 představeny, prozatím nevíme, spekuluje se prvním nebo počátku druhého čtvrtletí příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku