Domů » Bleskovky » Moto G Stylus: konkurence pro Galaxy Note odhalena na nových obrázcích i v parametrech

Moto G Stylus: konkurence pro Galaxy Note odhalena na nových obrázcích i v parametrech

Lenovo přiveze na veletrh MWC pod praporem značky Motorola několik nových smartphonů, většina z nich bude spadat do oblíbené rodiny Moto G. Jejich výrobce se v tomto týdnu pochlubil, že už stihl celosvětově prodat 100 milionů telefonů této řady, veletrh MWC přinese další z nich. Jedním z nich bude model Moto G Stylus, který do této řady přinese významnou novinku – integrovaný stylus.

motorola

Moto G Stylus: střední třída s integrovaným pasivním stylusem

Moto G Stylus může být novou konkurencí pro oblíbenou řadu Samsung Galaxy Note, byť na totožné publikum patrně cílit nebude. Telefon bude spadat do střední třídy a pravděpodobně ani jeho stylus nebude disponovat bleskurychlou odezvu, rozpoznáváním tlaku a náklonu a Bluetooth konektivitou.

moto g stylus 1

Vytažení stylusu z těla půjde nastavit na otevření určité akce – spuštění aplikace nebo jiného příkazu. K dispozici bude i speciální aplikace Moto Note, ve které bude hrot stylus kreslit, zatímco dotyk prstu bude sloužit jako guma. Telefon se bude aktivně snažit, abyste stylus neztratili; po každém vytažení zaznamená polohu a čas, kromě toho bude oznamovat, že stylus není umístěn v šachtě.

moto g stylus 2

Chystanou novinku bude z čelní strany reprezentovat 6,36“ displej s Full HD rozlišením a otvorem pro 25Mpx selfie kamerku. Hlavní fotoaparát na zadní straně bude postaven na třech samostatných kamerách – základní s rozlišením 48Mpx, širokoúhlou Action kamerou s rozlišením 16 Mpx a 2Mpx makro snímačem. Na zádech se bude nacházet i čtečka otisků prstů integrovaná do loga Motoroly.

Moto G Stylus požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 655 opřený o 4 GB RAM, úložiště bude nabízeno v kapacitách 64 nebo 128 GB. Většinu vnitřního prostoru telefonu vyplní akumulátor s kapacitou 4 000 mAh, maximální výkon pro dobíjení bude stanoven na 10 Wattů. Kromě USB-C konektoru nebude chybět 3,5mm sluchátkový jack, telefon také přijde s podporou dual SIM a NFC.

motorola 2

Nové smartphony od Lenova budou představeny 23. února, tisková konference Lenova je naplánovaná na 19:00 našeho času.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. to bude spíše pasivní stylus, něco podobného jak měly telefony LG Stylus

  2. Nazvat tuhle obludku konkurencí pro Note, to chce hodně bujnou fantazii. 🙃

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).